Сторінки

Сторінки

Сторінки

субота, 28 лютого 2015 р.

КИЇВ НАКРИЄ ВЕСЕЛОЮ ПАНІКОЮ ТА ІСТЕРИКОЮ

Перший всеукраїнський стьоб-фестиваль паніки та істерики «На дні» запрошує до співпраці лекторів, майстрів, артистів, митців, фей і ельфів. Подія відбудеться 21 березня. Зараз триває процес інтенсивної підготовки, відбитий на сторінці фестивалю у Facebook. Організатори просять приготувати $1 на вхідний квиток, принести з собою «мегабюджетну» їжу, вироби хендмейд і матеріал для майстер-класів. У програмі: лекція «Курс долара: біль чи любов?», психологічний майстер-клас з прийняття та смирення з цифрами на табло обмінників, веселі квести на пошук продуктів у супермаркетах, що найшвидше подорожчали, дегустація запахів різних сортів бензину, спогади про джипи, депресивний хіп-хоп від фінансових аналітиків, фешн-показ «Бабусина скриня» та багато інших заходів.
Фест перебуває в пошуках локації. Поки що в наявності лише горище для оргкомітету. Програма постійно оновлюється. В якості інформаційного партнера запрошено Нацбанк України.
Головний приз фестивалю - сіра майка лідера. Переможця обере сайт-генератор випадкових чисел. Ім'я тріумфатора оголосять 6 березня в Facebook.
28 ЛЮТОГО
Іменини святкують: Онисим, Єфросинія, Опанас.
125 років від дня народження Осипа Сорохтея (1890-1941), українського живописця і графіка.  
120 років від дня народження Майка (Михайло) Йогансена (1895-1937), українського письменника.  
75 років від дня народження Михайла Бєлікова (1940), українського кінорежисера, оператора і сценариста, народного артиста України,   лауреата Шевченківської премії.
1856р. Народився Платон Панченко, український поет. Помер у 1911р.
1877р. Народився Сергій Борткевич, український композитор, піаніст і педагог. Помер у 1952р.
1895р. Народився Михайло Матчак, український військовий і громадсько-політичний діяч, видавець. Помер у 1958р.
1898р. Народився Юрій Жилко, український поет. Помер у 1938р.
1901р. Народився Роман Сімович, український композитор, педагог. Помер у 1984р.
1921р. Народився Юрій Боролич, український письменник.  Помер у 1973р.
1932р. Народився Юрій Богатиков, український естрадний співак (баритон), народний артист СРСР. Помер у 2002р.
1935р. Народився Всеволод Васильєв, український вчений у галузі електронного і математичного моделювання.
1938р. Народився Стефан Турчак, український диригент, народний артист СРСР, головний диригент Державного симфонічного оркестру УРСР, лауреат Шевченківської премії. Помер у 1988р.
1948р. Народився Віктор Пацукевич, український композитор, педагог. Помер у 1996р.
1958р. Народилася Лілія Сандулеса, українська естрадна співачка, народна артистка України.

пʼятниця, 27 лютого 2015 р.

Рівняни зберуться на підтримку Надії Савченко   Рівняни зберуться на підтримку Надії                         Савченко


У неділю,1 березня у Рівному , на майдані Незалежності о 13.00 год., відбудеться акція на підтримку політв'язня російського режиму, народного депутата України Надії Савченко.
  Організатори запрошують долучатись до акції підтримки усіх небайдужих жителів міста.
Наразі Надія Савченко ув’язнена у Росії, і стан її здоров’я останніми днями раптового погіршився.

Книжка Соні Кошкіної «Майдан. Нерозказана історія» стала хітом продажів

За 10 днів було продано 5600 екземплярів книги журналістки Соні Кошкіної «Майдан. Нерозказана історія».
Про це повідомив видавець книги Дмитро Кириченко.
"Хочу звернути увагу, що зараз продається тільки російська версія книги. Вихід української  призначений на 3 березня, і обсяг її продажів буде, як очікується, рази в два більше російської», - повідомив Кириченко на своїй сторінці у Facebook.

   У Рівному карантин у школах продовжили до 3 березня

Рішенням міської протиепідемічної комісії від 27 лютого карантин у школах продовжено до 3 березня.
Причина – високий рівень захворюваності на ГРВІ та грип.

четвер, 26 лютого 2015 р.

Російський письменник закликав Путіна звільнити Надію Савченко

*
Звільнити Надію Савченко, щоби не ганьбити себе і Росію, закликав Путіна Володимир Войнович. Відомий російський письменник написав відкритого листа президентові Росії. У ньому відзначив, що світ бурхливо відреагує на смерть Савченко, гостріше, ніж на приєднання Криму та війну на Донбасі. І заявив: її ім’ям стануть називати вулиці, про неї будуть знімати фільми та писати книги.
 Путіну ж він прогнозує іншу славу. При цьому попереджає – за межами Росії, після смерті українки, російському лідеру краще не з’являтися. Адже там його зустрічатимуть образливими вигуками і жбурлятимуть тим, що смердить. Судячи з абсурдності звинувачень, які пред’явлено Савченко, її мають просто звільнити, підсумовує Войнович. Сьогодні вже 77 день голодування ув’язненої.
26 ЛЮТОГО
Іменини святкують: Світлана, Зоя, Степан, Семен, Артем.
130 років від дня народження Миколи Федюка (1855 - 1962), українського живописця.
1863 р. Народився Iван Бажанський, український письменник, фотохудожник. Помер у 1933 р.
1868 р. Народився Лев Лопатинський, український письменник і театральний діяч. Помер у 1914 р.
1878 р. Судовий процес над галицькими діячами: Іваном Франком, Остапом Терлецьким й іншими.
1882 р. Народився Павло Бабенчиков, український історик-краєзнавець. Помер у 1947 р.
1911 р. Народився Олег Богомолець, український патофізіолог, академік. Помер у 1991 р.
1913 р. Народилася Дарія Ребет, українська політична діячка, публіцистка. Померла у 1992 р.
1917 р. Народився Вадим Гопкало, український архітектор, лауреат Шевченківської премії. Помер у 1995 
1921 р. Засновано Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут ім. В. Затонського.
1931 р. Народився Олександр Врабель, український співак, народний артист УРСР. Помер у 2002 р.
1931 р. Народився Володимир Толканьов, український хоровий диригент, педагог. Помер у 2003 р.
1936 р. Народився Роберт Третьяков, український поет. Помер у 1996 р.
1993 р. Міністерство юстиції України зареєструвало "Всенародний рух України".

  У Рівному визначено лауреата літературної премії імені Уласа Самчука

  Цьогорічну міську премію імені Уласа Самчука присуджено письменникові Василю Басарабі за його нову книгу «Страшний суд». Лауреату вручено диплом, нагрудний знак та грошову винагороду. За словами Василя Басараби, він писав свою книгу «Страшний суд» два роки поспіль. У романі він описав 20-те століття. Прототипів головних героїв, розповідає Василь Басараба, у реальному житті не існує, усе це збірні образи. «Тут не політика показана. Тут просто зображено, як різні суспільні катаклізми відображаються в душах людей, переходять через долі людські, через долю народу», – каже лауреат премії Василь Басараба.
  Міська літературна премія імені Уласа Самчука заснована у 2012 році з метою увічнення пам’яті видатного українського письменника Уласа Самчука, заохочення сучасних прозаїків до написання творів, присвячених висвітленню кращих здобутків сьогодення, популяризації новітньої української літератури та відзначення кращих митців в галузі літератури.
У відповідності до положення розмір премії складає 5 тисяч гривень.

    Затверджено графік шкільних іспитів у 2015 році

  Міністерством освіти і науки підписано наказ про проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2014/15 навчальному році, яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.
  Згідно з наказом, у школах І ступеня  (1-4кл.) державна підсумкова атестація буде проведена у період з 12 до 21 травня з трьох навчальних предметів: української мови, читання та математики.
  Учні дев’ятих класів з 1 по 8 червня складуть три шкільних іспити: українську мову, математику та предмет за вибором навчального закладу.
  Одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування відбудеться ДПА з української мови у формі ЗНО. Другий етап підсумкової атестації відбудеться у період з 22 по 28 травня, в цей час випускники шкіл складуть іспити ще з двох навчальних предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.
  У 2015 році державна підсумкова атестація школярів буде проведена відповідно до нового Положення про державну підсумкову атестацію учнів.
  Атестація буде проведена у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладатимуться учителями відповідного фаху та затверджуватимуться керівником навчального закладу. Винятком стане атестація одинадцятикласників з української мови, яка відбудеться у формі ЗНО, а завдання, відповідно, укладатимуться Українським центром оцінювання якості освіти.
  У Міністерстві освіти і науки зазначають, що учні 11-го класу матимуть право вибору складання іспиту з історії або математики. Частина учнів класу може обрати історію, а інша - математику. Щодо предметів за вибором в 11-му класі, то кожен учень зможе обрати будь-який предмет, винесений на атестацію.
  У школах, класах або групах з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.
  Випускники з населених пунктів Донецької та Луганської областей, що тимчасово неконтрольовані державною владою, а також з АР Крим і м. Севастополь, які встигли зареєструватися на ЗНО до 20 лютого, проходитимуть атестацію з української мови і літератури у формі ЗНО - 24 квітня.
  Інші випускники з тимчасово неконтрольованих територій можуть реєструватися для проходження ЗНО до 20 квітня. У такому випадку вони проходитимуть атестацію у формі ЗНО з української мови і літератури – 9 червня, а ЗНО з усіх інших предметів – за розкладом основної сесії (з 3 по 26 червня). Якщо з поважних причин випускник не зможе з’явитися 9 червня на тестування з української мови та літератури, він матиме можливість пройти атестацію у формі ЗНО з цього предмета 27 червня 2015 року.
  Результати державної підсумкової атестації будуть виставлені у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та до атестатів про повну загальну середню освіту, а також враховуватимуться при визначенні середнього бала атестата.
  Випускникам шкіл, які отримали міжнародний сертифікат або диплом мовного іспиту у цьому навчальному році, результати відповідних іспитів будуть зараховані як підсумкова атестація. У такому випадку у додаток до атестата про повну середню освіту буде виставлена атестаційна оцінка 12 балів.
25 ЛЮТОГО
Іменини святкують: Олексій, Марія, Антон, Євген.
165 років від дня народження Володимира Барвінського, українського письменника,лідера "народовців".
110 років від дня народження Павла Вiрського, українського балетмейстра, народного артиста СРСР, лауреата Шевченківської премії (організатор і художній керівник Державного заслуженого ансамблю танцю УРСР).
1618 р. У Києві відбувся антиуніатський виступ міщан і козаків, під час якого вбито уніатського митрополичого намісника Антонія Грековича.
1824 р. Народився Авксентій Тарновський, український театральний і музичний діяч.
1861 р. Народився Яків Жарко, український письменник і актор.
1871 р. Народилася Леся Українка, українська поетеса i драматург, громадська дiячка.
1887 р. Народився Лесь Курбас, український актор, режисер, драматург, публіцист, перекладач, педагог, теоретик театру, народний артист.
1900 р. Народився Олексій Квасницький, український учений-фізіолог, винахідник, педагог.
1918 р. Мала Рада ухвалила закони про введення в УНР нового (григоріанського) календаря і середньоєвропейського часу. Гербом УНР затверджено тризуб.
1919 р. На українсько-польському фронті почалося перемир'я.
1929 р. Народився Степан Сліпець, український архітектор, лауреат Шевченківської премії.
1929 р. Народився Олександр Скобликов, український скульптор, народний художник УРСР.
1931 р. Народився Олександр Врабель, український співак (баритон), народний артист УРСР.
1994 р. Українська спортсменка Оксана Баюл завоювала першу золоту олімпійську медаль із фігурного катання для незалежної України.

вівторок, 24 лютого 2015 р.

Бійці 128-ої бригади прибудуть до Рівного над ранок!!

Як повідомлялося раніше, сьогодні до Рівного повертаються бійці 128-ої бригади, яких минулого тижня вивели із Дебальцевого після тривалої героїчної оборони міста. За уточненою інформацією, прибуття бійців варто чекати о четвертій-п`ятій годині ранку. Місце зустрічі -траса Київ-Чоп, на в'їзді до Рівного з боку столиці, поблизу автозаправної станції "Сокар".
  Уточнення інформації відбувається на сторінці групи "Допомога армії - Рівне" у  фейсбук.

"Забудь-річка". Дегустація нового роману Братів Капранових

*
Новий роман Братів Капранових, вихід якого заплановано на осінь, має робочу назву «Забудь-річка». З фрагментами твору вже можна ознайомитися на персональному сайті письменників http://kobzar.com.ua 
 Роман «Забудь-річка» – про 2010-2015 роки та Другу світову одночасно. Троє хлопців волею долі йдуть на війну під одним іменем – Степан Шагута. Один потрапляє до Червоної армії, другий до дивізії «Галичина», третій до УПА. А в наш час двоє їхніх нащадків, чоловік і жінка, намагаються розібратися, чиї вони діти, бо кохають одне одного. Паралельно насувається Революція, Майдан і війна…
    До речі, на сайті Капранових розміщені їхні цікаві й зрозумілі читачеві твори. Зайдіть за посиланням! Не пошкодуєте.

 Скористайтеся, студенти!
Оголошено перелік стипендій для українців

Міністерством освіти і науки України надано інформацію щодо Стипендіальної програми з навчання або стажування за кордоном на 2015/16 навчальний рік, якою можуть скористатися студенти та викладачі вищих навчальних закладів.
Зокрема, Міністерство освіти, молоді, фізичного виховання Чеської Республіки виділило 4 стипендії (за принципом взаємності) для українських студентів і викладачів ВНЗ з метою вивчення чеської мови у рамках Літньої школи слов’янських студій у Чеській Республіці. Заявки приймаються до 2 березня 2015 року. Детальна інформація >>>
Уряд КНР надає Уряду України повних 57 стипендій на 2015-2016 навчальний рік. Заявки приймаються до 30 квітня 2015 року. Детальна інформація >>>
МЗС Румунії виділило 85 стипендії для студентів із зарубіжних країн, що не є членами ЄС. Заявки приймаються до 5 березня 2015 року. Детальна інформація >>>
Міністерство освіти та науки Республіки Болгарія виділяє 5 місць для студентів та викладачів болгаристів та славістів для участі у щорічному літньому семінарі з болгарської мови, літератури та культури. Заявки приймаються до 15 квітня 2015 року. Детальна інформація >>>
24 ЛЮТОГО
Преподобного Димитрія Прилуцького.
Іменини святкують: Влас, Всеволод, Захар.
150 років від дня народження Iвана Липи (1865-1923), українського письменника i громадського дiяча.
120 років від дня народження Дмитра Май-Дніпровича (1895-1930), українського поета.
105 років від дня народження Василя Сидора (1910-1949), українського військового діяча, полковника УПА.  90 років від дня народження Любові Попової (1925-1996), української співачки (мецо-сопрано), народної артистки УРСР.  
1573р. Іван Федоров заснував друкарню у Львові.
1847р. Народився Мелітон Бучинський, український фольклорист і етнограф. Помер у 1903р.
1861р. Народився Олексій Лісовський, український письменник, фольклорист,  громадсько-культурний діяч. Помер у 1934р.
1863р. Народився Порфирій Молчанов, український композитор і педагог. Помер у 1945р.
1872р. Народився Іван Запорожченко, український народний поет-кобзар. Помер  у 1932р.
1903р. Народився Федір Лавров, український фольклорист. Помер у  1980р.
1917р. Народилася Тетяна Яблонська, український живописець, народний художник СРСР, лауреатка Шевченківської премії. Померла 17.06.2005р.
1921р. Народився Антон Кашшай, український живописець-пейзажист, народний художник УРСР. Помер у 1992р.
1921р. Народився Василь Яременко, український актор, народний артист України.
1928р. Народився Володимир Пекар, український хоровий диригент. Помер у 1990р.
1930р. Народився Григорій Чапкіс, український балетмейстер, народний артист України (дати з Інтернету).
1934р. Народився Віктор Курін, український і молдавський співак (баритон), народний артист України. Помер у 2005р.
1937р. Народився Олександр Загребельний, український співак (бас), народний артист УРСР,  лауреат Шевченківської премії. Помер 19.11.1993р.
1937р. Народився Анатолій Логвиненко-Славута, український поет.
1942р. Почала трансляції радіостанція "Голос Америки".
1948р. Народився Станіслав Щербатих (Тризубий Стас), український автор-виконавець та письменник. Помер у 2007р.
1959р. Народився Володимир Горянський, український актор, телеведучий, народний артист України (дати з Інтернету).
1993р. У Києві засновано Академію медичних наук України.

понеділок, 23 лютого 2015 р.

Роман-трилер «Сотня» опубліковано у вільному доступі


З нагоди Дня вшанування пам’яті героїв Небесної сотні видавництво Юрія Шеляженка публікує у вільному доступі «кривавий та відвертий» роман-трилер «Сотня».
У романі йдеться про те, що через сто років історія повториться у вигляді фарсу. Революцію Гідності пам’ятатимуть лише як сюжет комп’ютерної гри. Що буде з учасниками цієї жорстокої та цинічної гри? Що буде з тими, хто відмовляється грати за новими правилами?
Для того, щоб вшанувати героїв Небесної сотні, видавець виклав книжку у вільному доступі на сайті видавництва.

Фінансування освіти в розвинених країнах

  Німеччина здивувала всіх своїм рішенням про повне скасування плати за навчання в коледжах (до цього плата становила менше € 1000 на рік). Тим часом у Сполучених Штатах середня вартість року навчання в 4-річному державному коледжі свого штату становить $ 8655 і $ 21 706 у такому ж коледжі чужого штату. Для приватних коледжів ця сума складе $ 29 056.
Середній американський студент закінчує коледж з боргом у понад $ 27 тисяч, а вартість навчання в коледжі в США зросла більш ніж на 1100% з 1978 року з невеликими ознаками стабілізації.
  У статті наведено 5 країн, які допомагають своїм студентам фінансувати навчання і чиї підходи до фінансування вищої освіти складають противагу американським.
                  Німеччина
Майже всі студенти в Німеччині (99%) відвідують державні університети, що фінансуються урядом. Ці навчальні заклади були безкоштовними аж до 2006 року, коли уряд Німеччини дозволив їм встановлювати плату за навчання в розмірі до € 1000 на рік, щоб перекласти частину фінансового тягаря на студентів. У наступні 8 років мали місце масові акції протесту, багато політиків висловлювалися проти такого рішення, у результаті чого всі землі Німеччини перейшли до моделі безкоштовного навчання.
  Німеччина, яка має 4-ю за величиною економіку в світі (після США, Китаю та Японії), в черговий раз почула своїх громадян у питанні здобуття вищої освіти. Габріель Хайнен-Кьяйц, міністр науки і культури Нижньої Саксонії, сказав: «Ми позбулися плати за навчання, бо не хочемо, щоб вища освіта наших громадян залежала від багатства їхніх батьків».
                        Данія
Уряд Данії надає вищу освіту абсолютно безкоштовно для своїх громадян, а також для громадян будь-якої країни Європейського Союзу.
  Більше того, уряд цієї країни також надає щомісячні стипендії студентам для покриття витрат на проживання. Будь-який студент, який потребує додаткових коштів, може отримати державний кредит під низький відсоток (процентну ставку встановлює парламент Данії).
                  Австралія
Австралійські університети є платними, і більшість студентів позичають гроші, щоб мати можливість здобувати освіту. Однак Австралія допомагає своїм студентам: по-перше, вартість навчання варіюється залежно від профільного предмета. Спеціальності, що обіцяють більш високі майбутні доходи, такі як медицина, юриспруденція і бізнес, коштують дорожче.
  По-друге, студенти можуть сплачувати авансом стільки, скільки вони або їхні сім'ї можуть собі дозволити і отримати знижку 10%. Сума, не сплачена авансом, виплачуватиметься студентом з його майбутніх доходів (ця система відома як HELP).
  Тут починається найцікавіше. З одного боку, австралійські випускники не платять ні цента, поки їхній дохід не досягне певного рівня (близько $ 51 000 на рік). Тоді вони виплачують від 4% до 8% від свого річного доходу. Однак якщо їхній дохід падає нижче мінімального рівня, вони не повинні нічого платити, поки рівень доходу не відновиться. Найважливіше: поки випускники заробляють нижче порога в $ 51 000 вони не виплачують ні боргу, ні відсотків.
  Варто зазначити, що уряд Австралії скорочує бюджет на освіту, і в результаті очікується, що австралійські університети піднімуть плату за навчання не менше, ніж на 30%.
  Процентна ставка за кредитами, швидше за все, буде прив'язана до 10-річної ставки державних облігацій (6%), що вище, ніж поточна процентна ставка, прив'язана до індексу споживчих цін (на даний час 2,9%).
                Нова Зеландія
Сусідка Австралії, Нова Зеландія витрачає більший відсоток свого ВВП на освіту, ніж будь-яка інша країна світу, що свідчить про те, що в цій країні розуміють, що освіта є суспільним благом і тому варта державних інвестицій.
  Як і Австралія, Нова Зеландія дозволяє випускникам погасити свої кредити в залежності від того, скільки вони заробляють. У 2006 році уряд Нової Зеландії повністю скасував відсотки за студентськими кредитами для всіх майбутніх студентів. У Сполучених Штатах, федеральний уряд отримав $ 41.3 млрд. прибутку від студентських кредитів у 2013 фінансовому році.
  Як і в Данії, студенти у Новій Зеландії також отримують допомогу від уряду, яку не потрібно повертати. Нова Зеландія лідирує за видатками на освіту в ОЕСР.
                   Англія
Майже всі університети Англії державні, і вартість навчання складає близько £ 6000 на рік (що трохи менше, ніж $ 10 000 на рік). Жоден університет не може стягувати більше, ніж £ 9000.
  Студенти погашають свою заборгованість зі своїх майбутніх доходів, тобто вони не зобов'язані виплачувати борг, поки їхній дохід не перевищує £ 21 000 (близько $ 33 000). Студенти виплачують 9% від будь-якого доходу після подолання цього порога та їх виплати припиняються, якщо їх дохід падає нижче £ 21 000 на рік.

 Сьогодні розпочинається Великий піст

          







Сьогодні, 23 лютого, у православних та греко-католиків розпочався Великий піст.Триватиме він до 11 квітня, що становить в цілому шість тижнів. Цей піст приурочений до світлого свята Великодня. Церковний устав вимагає не вживати під час Великого посту м’ясні страви, рибу, молоко, сир і яйця. Послаблення щодо режиму харчування надаються людям похилого віку, хворим, маленьким діти, вагітним жінкам і молодим матерям. На інакший режим харчування можуть розраховувати також ті, хто вибрався подорожувати.
  Священики наголошують, що формальне дотримання вимог щодо споживання їжі та стримання від розваг не є головним сенсом Великого посту. Це насамперед період покаяння, примирення з Богом та праці над власним духовним зростанням, наголошують вони.

  До уваги майбутніх абітурієнтів!

Масові онлайн-курси з підготовки до ЗНО

Неприбутковий громадський проект «Prometheus» спільно з партнерами з «Освіта – онлайн» запускає перші в Україні масові безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО з математики, фізики та хімії. Читати курси будуть провідні викладачі Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Одеського національного медичного університету та досвідчені шкільні вчителі.
  Мета – зробити найякіснішу підготовку до ЗНО доступною всім абітурієнтам незалежно від місця проживання, наявності коштів на послуги репетиторів чи рівня викладання в школі. Нові курси також допоможуть абітурієнтам із зони АТО, тимчасово окупованих територій та біженцям.
  У найближчі місяці на платформі «Prometheus» з’являться курси з підготовки до ЗНО з української мови та літератури, історії та англійської мови.
  Кожен курс проекту складається з ілюстрованих відео лекцій та інтерактивних завдань, що дозволяють закріпити отримані знання, а також форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачу та спілкуватися один з одним. Все, що знадобиться для участі в такому курсі, – комп’ютер та наявність доступу до мережі Інтернет.

Курси доступні за таким посиланням: http://prometheus.org.ua/zno
23 ЛЮТОГО   
Іменини святкують: Валентина, Ганна, Галина.

110 років від дня народження Івана Момота (1905-1931), українського критика і літературознавця.
90 років від дня народження Єлизавети Чавдар (1925-1989), української спiвачки i педагога, народної артистки СРСР.
85 років від дня народження Василя Бородіна (1930), українського літературознавця, лауреата Шевченківської премії.
1878 рік. Народився Казимир Малевич, український і російський живописець. Помер у 1935 році.
1884 рік. Народився Прохор Коваленко, український актор, театральний педагог. Помер у 1963 році.
1889 рік. Народився Олекса Кирій, український поет. Помер у 1954 році.
1896 рік. Народилася Валентина Бжеська, українська актриса (дружина А.Бучми). Померла у 1977 році.
1900 рік. Народився Євген Лавренко, український і російський геоботанік та ботаніко-географ. Помер у 1987 році.
1906 рік. Народився Арнольд Азрікан, український співак (драматичний тенор). Помер 19.07.1976 році.
1906 рік. Народився Олександр Касьянов, український архітектор. Помер у 1961 році.
1913 рік. Народився Олексій Кустенко, український письменник. Помер у  1993 році.
1921 рік. Народився Захар Гончарук, український поет, перекладач. Помер у 1993 році.
1937 рік. Народилася Тетяна Лебединська, українська перекладачка, літературознавець.
1939 рік. Народився Микола Малахута, український письменник.
1942 рік. Народився Микола Гомон, український письменник.
1948 рік. Народився Леонiд Бутенко, український хоровий диригент.
1951 рік. Народився В'ячеслав Медвідь, український письменник, лауреат Шевченківської премії.
1993 рік. Україна заявила про невизнання Росії єдиною правонаступницею СРСР.
1997 рік. Учені з Единбурга (Шотландія) повідомили про успішне клонування дорослої вівці. Народжена одержала ім'я Доллі.

неділя, 22 лютого 2015 р.

Кращі вчителі світу отримають своє визнання

Кращі вчителі світу отримають своє визнання     15 березня 2015 року на форумі Global Education and Skills у Дубаї відбудеться перша урочиста церемонія вручення Премії кращому вчителю світу, яку багато хто вже встиг охрестити «Нобелівською премією для вчителів». На головний приз у розмірі 1 мільйон доларів спочатку претендували тисячі кращих вчителів із різних країн, у півфінал увійшли 50, а зараз у фіналі представлені десять найкращих. Дізнаймося трохи більше про роботу цих  педагогів.
1. Ненсі Етвелл, США. Ненсі стала піонером серед вчителів Америки, запропонувавши викладати літературу в формі воркшопів із читання та письма. Її восьмикласники щорічно читають близько сорока книг, що набагато більше, аніж середній показник по країні, який складає менше десяти. Ненсі опублікувала книги зі своїми методиками викладання, які отримали визнання і широку популярність. Вона завоювала кілька премій, а також отримала почесний докторський ступінь Університету Нью-Гемпширу. У 1990 році Ненсі заснувала Центр навчання та викладання, який відрізняє прекрасна бібліотека в кожному класі,що в цілому налічує десятки тисяч книг.
2. Кіран Бір Сетхі, Індія. Кіран прагне розвивати у своїх учнів творче мислення і почуття співпереживання, щоб вони могли серцем сприймати світ, а не тільки розумом. У 2001 році вона заснувала свою школу в Індії, а трохи пізніше запустила цілу національну програму, яка допомогла 50 тисячам школярів стати більш активними і впевненими у собі. На її думку, із дітей треба виховати не тільки старанних студентів, а й свідомих громадян.
3. Гі Етьєн, Гаїті. Гі керує одним з найсильніших коледжів Гаїті і широко популяризує академічну культуру. Основа його педагогіки - інновації та служіння суспільству. Крім цього, Гі заснував телевізійну передачу, де розповідає педагогам, як можна змінити викладання науки, маючи при цьому обмежені ресурси. Коледж, яким керує Гі Етьєн, фокусується на розвитку базового набору навичок: впевненості у собі, допитливому розумі, командній роботі і прагненню до досконалості.
4. Жак Каура, Кенія. Жак - вчитель початкових класів в одному із сіл у Кенії. Працюючи в країні, де навчальних ресурсів катастрофічно не вистачає, а головний акцент зроблено на стандартизоване тестування, Жак зуміла вдихнути інтерес у своїх учнів і вивести їх у люди. Її учні не тільки активно працюють у класі, але ще й їздять на польові заняття, щоб краще відчувати власне середовище. Жак керує багатьма ініціативами з підтримки розвитку та навчання сотень учнів та вчителів у створеному нею широкому співтоваристві: від надання шкільних меблів, шкільної форми та санітарних засобів до занять на тему ВІЛ, коучингу.
5. Фалла Неанг, Камбоджа. З 1986 року Фалла почала працювати зі сліпими дітьми - в ті часи вона була директором школи у таборі для біженців. У Камбоджі було прийнято вважати, що сліпі люди нездатні вчитися, так як нагрішили у минулому житті і тому заслуговують на самотність. Фалла змусила країну по-іншому думати про освіту. У своїй роботі вона робить великий акцент на звуки і рухи: учні багато танцюють і слухають музику.
6. Стівен Рітц, США. Стівен прославився своїм виступом на TED, який був присвячений екологічним можливостям шкіл. Його учні розбили більше ста садів, забезпечивши школи їжею. На думку викладача, така модель сталого розвитку школи може бути повторена де завгодно. Тепер школи, з якими працює Стівен, існують, спираючись тільки на свої ресурси, а їхні учні стають соціально відповідальними громадянами.
7. Азізолла Ройеш, Афганістан. Коли в Афганістан вторглись радянські війська,10-річний Азізолла кинув школу й втік до Пакистану. Спочатку він навчався сам, потім допомагав іншим біженцям з Афганістану. Тепер школа стала його життям: у навчальному закладі, заснованому ним в Пакистані, 4000 студентів, з яких 44% дівчатка. Азізолла каже, що став учителем, бо хотів дати надію і натхнення молодим афганцям, які приречені щодня боротися за своє життя.
8. Маденжіт Сінгх, Індонезія. Учитель і соціальний підприємець Маденжіт заснував у себе вдома безкоштовну школу і випускає щомісячний журнал, де розповідає жителям бідних сіл про те, як можна вчитися і розвиватися. Прагнучи зробити кожен предмет простішим, він придумав систему, яка дозволяє навчити людей будь-якого віку писати, читати і говорити англійською мовою за 3-6 місяців. У 2000 році Маденжіт зі своїми синами заснував програму, орієнтовану на підлітків із обмеженими можливостями: діти не тільки разом навчаються, а й готують, прибирають, роблять роботу по дому. Зараз таких шкіл вже 185, причому кожен хлопчик повинен привести із собою сестру або подругу, щоб усіх було порівну.
9. Річард Спенсер, Велика Британія. Річард викладає біологію в одному з англійських коледжів, намагаючись зробити свій предмет більш веселим і незабутнім. Учитель часто поєднує науку з різними уявленнями: наприклад, на його уроках діти складають пісні і танцюють. Крім цього, Річард заснував програму «Сніданок з книгами», спрямовану на розвиток грамотності серед представників національних меншин.
10. Наомі Волейн, США. Наомі викладає природничі науки у массачусетській школі, де навчаються учні з різних сімей. Під час занять вона робить акцент на встановленні міцних зв'язків із навколишнім середовищем і розвитку екологічної відповідальності. Наомі постійно влаштовує походи околицями, допомагаючи по-новому побачити звичні місця: ферми, ботанічні сади, зоопарки, печери, занедбані звалища, ліси, озера, історичні музеї і океанаріуми.
22 ЛЮТОГО       
Міжнародний день підтримки жертв злочинів.
Масляна.
Іменини святкують: Геннадій, Никифор, Інокентій.
135 років від дня народження Осипа Турянського (1880 - 1933), українського літературного критика.
125 років від дня народження Віктора Коровчинського (1890 - 1949), українського живописця.
1806 р. Народився Левко Боровиковський, український поет, етнограф i фiлолог. Помер у 1889 р.
1819 р. Іспанія поступилася Флоридою Сполученим Штатам Америки.
1836 р. Народився Порфирій Бажанський, український фольклорист, музикознавець. Помер у 1920 р.
1906 р. Народився Микола Шелюта, український живописець. Помер у 1984 р.
1908 р. Народився Іван Буше, український перекладач і актор. Помер у 1979 р.
1945 р. Ухвалено рішення про будівництво метрополітену в Києві.1947 р. У Німеччині створено суспільну організацію - Спілку антифашистів.
1966 р. У СРСР запущено супутник "Космос-110": екіпаж складався з двох собак - Вітерця та Вуглика.
2000 р. Верховна Рада України скасувала положення про смертну кару в Кримінальному, Кримінально-процесуальному й Виправному кодексах. Це було одним із основних зобов'язань, які взяла на себе Україна, вступаючи до Ради Європи.
2014 р. Верховна Рада України відсторонила від влади 4 президента України Віктора Януковича.

пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

Через захворюваність на ГРВІ та грип продовжено карантин у школах обласного центру до 27 лютого

Режим масок / Фото: УНІАН
20 ЛЮТОГО       
День пам'яті Героїв Небесної Сотні .  
Всесвітній день соціальної справедливості. Проголошений Генеральною Асамблею ООН (А/RES/62/10  від 26.11.2007р.) за ініціативою Киргизії. Відзначається 20 лютого (від 2009р.).  
 Іменини святкують: Лука, Петро.
160 років від дня народження Ганни Затиркевич-Карпинської (1855-1921), української актриси.
110 років від дня народження Уласа Самчука (1905-1987), українського письменника.
1862р. Народився Дмитро Айналов, український мистецтвознавець та історик мистецтв. Помер у 1939р.
1876р. Народився Федір Якименко (Акименко), український композитор, педагог і піаніст.  Помер 8.01.1945р.
1881р. Народився Ярослав Веселовський, український письменник, публіцист, перекладач, громадсько-культурний діяч, письменник. Помер 21.06.1917р.
1887р. Народився Олександр Тимофєєвський, російський та український патофізіолог й онколог. Помер у 1985р.
1888р. Народився Василь Барвінський, український композитор, піаніст, музикознавець, педагог. Помер 9.06.1963р.
1889р. Народився Лев Ревуцький, український композитор, педагог, музичний діяч, народний артист СРСР, академік НАН України, лауреат Державної премії СРСР, лауреат Шевченківської премії. Помер у 1977р.
1897р. Народився Лев Шполянський, український хоровий диригент, педагог. Помер у  1984р.
1898р. Народився Лука Калиниченко, український художник-реставратор, мистецтвознавець. Помер 5.08.1968р.
1908р. Народилася Марія Пригара, українська письменниця і перекладачка. Померла у 1983р.
1920р. Народився Михайло Миценко, український письменник, критик.
1928р. Народився Іван Немирович, український письменник, бандурист. Помер у 1986р.
1936р. Народився Микола Мушинка, український фольклорист, етнограф, літературознавець, мистецтвознавець і бібліограф (Словаччина).
1955р. Народилася Кармелла Цепколенко, український композитор, піаністка, педагог, музично-громадська діячка.

четвер, 19 лютого 2015 р.

Рецепт від авторської кухні словників на щодень:
Звично: Велике цабе.   Смачно: Великої кошари свиня (жарт.)

         МОН закликає вшанувати героїзм українців

МОН закликає вшанувати героїзм українців
Міністерство освіти і науки звертається до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників у день Героїв Небесної Сотні.
   Також у Міністерстві освіти вважають, що в час, коли кращі люди країни жертвують своїм життям і здоров’ям, творять історію нових Збройних Сил України, відзначати, нехай навіть "за звичкою", 23 лютого - скасований як свято Указом Президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року день армії чужої держави, яка забирає життя українських громадян і плюндрує українську землю, було б і непатріотично, і аморально.
  У міністерстві зазначають, що рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями."Звертаємося до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. 20 лютого – у день Героїв Небесної Сотні, а також щорічно – у День захисника України 14 жовтня пам’ятаймо про них, знайомих і незнайомих; вони виконали свій обов’язок перед народом і країною", - зазначають у відомстві.
  "Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність. Слава Україні! Героям слава!", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки України до педагогів, учнів, студентів та батьків.



19 ЛЮТОГО       
Всесвітній день китів. Міжнародний день захисту морських ссавців.  Міжнародна китова комісія ввела заборону на китовий промисел і на торгівлю китовим м'ясом (від 1986р.).  

Іменини святкують: Марія, Христина, Максим, Іван.
155 років від дня народження Веніаміна Кордта (1860-1934), українського історика, картографа, архівіста, бібліографа, педагога (один із організаторів Всенародної бібліотеки України. Нині - Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського).   
90 років від дня народження В'ячеслава Кудіна (1925), українського філософа і кінознавця.
1865 рік. Народився Георгій Висоцький, український вчений в галузі лісівництва, грунтознавства, геоботаніки та гідрології, академік НАН України. Помер у 1940 році.
1912 рік. Народився Микола Фокін, український співак  (тенор), народний артист УРСР. Помер у 1990році.
1921 рік. Народився Ярослав Вощак, український і білоруський диригент. Помер у 1989 році.
1922 рік. Народився Федір Ісаєв, український поет. Помер у 2000 році.
1926 рік. Народився Микола Івницький, український художник театру. Помер 14.04.1996 року.
1932 рік. Народився Валентин Варицький, український композитор, педагог, музичний редактор.
1939 рік. Народився Анатолій Камінчук, український поет, перекладач.
1946 рік. Народився Володимир Берелет, український актор.
1992 рік. Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України.