Сторінки

Сторінки

Сторінки

четвер, 30 квітня 2015 р.

«ОКЕАН ЕЛЬЗИ» ЗІГРАЄ НА НАБЕРЕЖНІЙ У ВЕНЕЦІЇ

Група «Океан Ельзи» виступить 7 травня зі спеціальним концертом уВенеції. Концерт буде присвячено участі України на Венеціанській бієнале.
Група на чолі зі Святославом Вакарчуком зіграє на набережній Венеції. Це шоу буде приурочено до відкриття Українського національного павільйону в рамках 56-ї Міжнародної виставки мистецтв La Biennale di Venezia. Куратором цього вітчизняного арт-проекту у Венеції єPinchukArtCentre. Крім того, «Океан Ельзи» виступив на підтримку українського проекту "НОРОЮ!", який буде презентовано на бієнале.
Тим часом, триває весняно-літнє європейське турне групи. Найближчі концерти Вакарчук і його команда дадуть у Мілані (28 травня) і Варшаві (13 червня).


Пластикових дипломів немає ніде у світі, - міністрПластикових дипломів немає ніде у світі, - міністр

Пластикові дипломи про вищу освіти непотрібні, а їх вигляд не має значення. Про це під час відвідання Ужгородського національного університету заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт.
"Пластикові дипломи непотрібні. І коли вам кажуть, що він краще захищений, то це повний абсурд. Бо є серія і номер, які підтверджують диплом", - зазначив міністр.
 За його словами, університети повинні виготовляти дипломи, які мають містити обов’язкову інформацію.
 "Він має бути паперовий, дизайн залежить від вас. Зазначу, що пластикових дипломів немає ніде у світі. Вигляд не грає ролі, а ціна має значення", - пояснив міністр.
 Як відомо, Кабінетом Міністрів затверджено перелік інформації, що повинна міститися в документах про вищу освіту державного зразка.
 Постановою також визначено граничну вартість виготовлення документа про вищу освіту державного зразка, яка не повинна перевищувати двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 Міністерство освіти і науки має у місячний строк затвердити форму документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них.
 Документи про вищу освіту та наукові ступені державного зразка та додатки до них, видані до набрання чинності постанови, є дійсними та обміну не підлягатимуть.
30 КВІТНЯ
Міжнародний день джазу.
Міжнародний день секретаря (відзначається в останню середу місяця).

Іменини святкують: Семен, Андрій, Олександр, Акакій.
110 років від дня народження Євгенії Григорович (1905-1978), українського кінорежисера.
110 років від дня народження Анатолія Крашаниці (1905-1984), українського письменника, журналіста.
1928 рік. Народився Микола Сльозка, український актор, народний артист УРСР.
1928 рік. Народився Олег Снітко, український фізик, академік НАН України.
1932 рік. Народився Василь Шевчук, український письменник. Помер у 1999 році.
1948 рік. Народився Ярослав Павуляк, український поет. Помер у 2010 році.
1951 рік. Народилася Тетяна Гузун, український хореограф, народна артистка України.

29 квітня: це цікаво знати

work.ua
За церковним календарем 29 квітня вшановують мучениць Агапію, Ірину і Хіонію, мученика Леоніда і мучениць Харієссу, Ніку, Галину, Калісу, Василину та інших, мученика Авраамі, правовірного Тавіфу.
У народі святу Ірину називали «Розрий берега», оскільки при весняних стоках води стаються обриви річкових берегів, зсуви. Вода підмиває береги. Також святу Ірину називали «Розсадницею», і у цей день сіяли капусту на розсаду. Починається підрізування крон і побілка стовбурів садових дерев.
29 квітня народились:
1909 — Леонід Верещагін, український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
1919 — Григорій Денисенко, учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон «Десна» з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
29 квітня відзначають:
  • Міжнародний день танцю
Події 29 квітня:
1648 – почалася битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — це битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648–1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
1863 — У Російській імперії скасовані тілесні покарання і клеймування за рішенням суду.
1918 — на Хліборобському конгресі у Києві гетьманом України було обрано Павла Скоропадського.
1923 — У СРСР заснований спортивний клуб ЦСКА.
1945 — Гітлер і Єва Браун повінчалися напередодні загибелі.
1992 — Національна збірна України з футболу провела свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини, в якому поступилася з рахунком 1-3, єдиний у цьому матчі гол господарів забив Іван Гецко, ставши першим бомбардиром збірної України.
Чи знаєте ви, що:
Прародичі сучасних ракет з’явилися в Україні ще 1516 року. Робили їх з грубого паперу і настромлювали на довгі списи. Коли ракети підпалювали, вони страшенно шипіли, залишаючи позад себе шлейфи диму, а коли падали на землю, то підскакували, і кожна з них вибухала по шість разів, бо у гільзу з паперу вкладали шість мішечків з порохом.
Вперше цю зброю застосували козаки у бою з татарами над річкою Донець.

НА YOUTUBE ВИКЛАЛИ ФІЛЬМ ПРО УНІКАЛЬНУ ПОДОРОЖ НАВКОЛО УКРАЇНИ

Фільм «Навколо України» розповідає про подорож на мотоциклі вздовж усього кордону нашої країни, здійснену у 2013 році легендарним спортсменом і волонтером Сергієм Маликом. Презентація стрічки відбулась 20 квітня в кафе Київського міського автомотоклубу, тепер фільм викладено у вільний доступ на Youtube.
Мотопробіг «Навколо України» стартував 1 травня 2013 року о 9:00 у Києві. Сергій Малик без технічної допомоги та супроводу за 13 днів на мотоциклі КТМ проїхав 7923 км, тримаючи маршрут вздовж кордону України. Фінішував він у Києві 13 травня 2013 року о 15:50. Цей рекорд підтверджено Національним реєстром рекордів України. «Від Дніпровських хвиль Києва, до Шацьких озер, через Карпатські кручі до Бессарабії, Кримськими горами, берегом Чорного моря, по землі Запорізьких козаків до Чернігівських гармат на березі Десни» − тоді, у 2013-му, не можна було уявити, що скоро поїздка цим маршрутом стане неможливою через анексію Криму Росією і окупацію частини Донбасу.


Сергій 
Малик − людина-рекорд і жива легенда українського спорту. На його рахунку − підйом на Ай-Петрі на «Формулі-3» в 2004-му році: досягнуто найбільшу висоту над рівнем моря, на яку заїхав болід класу «Формула» (1221 метр). У 2006-му році Сергій на «Формулі-3» в трьох заїздах обігнав на 1200-метровій дистанції реактивний літак L-29 Delfin. У 2008-му вивів на старт ралі Дакар-2008 першу національну команду на українській вантажівці «КрАЗ». У 2011-му − встановив перший український рекорд дальності польоту на повітряній кулі (170 км).
29 КВІТНЯ
Міжнародний день танцю. 

Іменини святкують: Галина, Леонід, Ірина, Ярина, Ніка, Василина.
140 років від дня народження Модеста Менцинського (1875 - 1935), українського співака.
120 років від дня народження Малколма Сарджента (1895 - 1967), англiйського диригента.
1429 р. Французькі війська, очолювані Жанною д'Арк, перемогли англійців в битві за Орлеан.
1809 р. Народився Микола Кобринський, український фольклорист і освітній діяч. Помер у 1893 р.
1881 р. Народилася Катерина Рубчакова, українська драматична актриса i спiвачка. Померла у 1919 р..
1897 р. Англійський фізик Джозеф Томсон повідомив про відкриття електрона..
1908 р. Народилася Марiя Бем, українська спiвачка, народна артистка УРСР. Померла у 1978 р.
1918 р. Ухвалено проект Конституції УНР. В Україні - державний переворот. Повалено Центральну Раду і проголошено Павла Скоропадського гетьманом України.
1918 р. Чорноморський флот у Севастополі підняв українські прапори.
1931 р. У СРСР проведено першу дослідну телепередачу.
1955 р. Розпочалося облаштування на території України місць, пов’язаних із життям і діяльністю Кобзаря.
1975 р. Останні американські війська покинули В'єтнам.
1982 р. Населення Китаю перевищило мільярд людей.
1990 р. Створено Українську республіканську партію на чолі з Левком Лук’яненком.

вівторок, 28 квітня 2015 р.

28 квітня: це цікаво знати

wallpapic.com.ua

За церковним календарем 28 квітня вшановують апостолів Аристарха, Пуда і Трохима, мучениць Анастасію і Василину, мученика Саву Готського.
У цей день оглядають пасіки: «На день святого Пуда діставай бджіл з-під споду». Вважалось, що бджолиний рій, який залетів на чужий двір, обіцяв господарю дому щастя. На Пуда калина і горобина бруньки розпускають. При нормальній весні у цей час розпускаються листя на березі. З’являються жаби.
28 квітня народились:
1865 — Микола Івасюк, український художник. Автор картин «В’їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
28 квітня відзначають:
  • Всесвітній день охорони праці
  • Всесвітній день поріднених міст
Події 28 квітня:
1621 — Українські православні священики написали «Протестацію», у якій обґрунтували правомірність відновлення православної ієрархії.
1763 – У Києві відкрилася школа для навчання живопису.
1908 — Заснована Всесвітня асоціація есперанто (UEA).
1957 — Заснована Всесвітня федерація міст-побратимів. Остання неділя квітня — Всесвітній день міст-побратимів.
1968 — На екрани вийшла комедія Леоніда Гайдая «Діамантова рука», в головних ролях — Юрій Нікулін, Анатолій Папанов, Андрій Миронов, Нонна Мордюкова, Ніна Грєбєшкова, Світлана Світлична.
1987 — У США вперше у світі випустили компакт-диск.

Цікава інформація словолюбам!!

В Україні запрацював он-лайн каталог літературних організацій

*
Літературний портал Litcentr запустив он-лайн Каталог організацій та культурних установ, ініціативних груп та творчих спілок, що займаються літературними проектами в Україні. До розміщення інформації у Каталозі також запрошуються Локації та ЗМІ, що відкриті до співпраці в рамках літературних проектів та культурних ініціатив.

Платформа створена задля зручності пошуку партнерів та сприяння налагодження співпраці між інституціями, що займаються реалізацією культурних проектів та промоцією літератури в Україні.

Розділи каталогу:
ОРГАНІЗАЦІЇ – державні організації, закордонні культурні центри в Україні, громадські організації, ініціативні групи, творчі спілки, фестивалі, конкурси, видавництва, фонди.

ЛОКАЦІЇ – арт-кав’ярні, бібліотеки, вільні простори, галереї, кінозали, клуби, книгарні, концертні зали, музеї, театри, хаби, інші простори.
ЗМІ – друковані ЗМІ, он-лайн платформи, телебачення, радіо, журналісти.

Відкриті до співпраці організації, локації та ЗМІ, що зацікавлені бути представлені у мапі, мають можливість самостійного внесення інформаціїпро себе до Каталогу.
28 КВІТНЯ
День охорони праці.

Іменини святкують: Василина, Сава, Трохим, Анастасія, Аристарх, Лука.
160 років від дня народження Івана Пухальського, українського драматурга і театрального діяча.
150 років від дня народження Миколи Івасюка, українського живописця. 
1822 р. Народився Юрій Шкрібляк, український майстер гуцульського різьблення та інкрустації по дереву.
1915 р. У Макіївці почався страйк робітників сталеливарного заводу товариства "Уніон" із вимогами підвищення зарплати, поліпшення умов праці та життя.
1921 р. Народився Микола Берилов, український поет.
1927 р. Народився Юрій Щуровський, український композитор, музичний редактор, педагог.
1928 р. Народився Петро Китастий, український бандурист (США).
1941 р. Народилася Ірина Жиленко, українська поетеса, лауреатка Шевченківської премії.
1941 р. Народився Василь Лопата, український графік і живописець, народний художник України, лауреат Шевченківської премії.
1943 р. Народився Петро Матій, український співак (баритон), народний артист України.
1943 р. В окупованому фашистами Львові оголошено про формування з українців дивізії СС "Галичина". ОУН-Б виступила категорично проти організації дивізії.
1947 р. Почалася акція "Вiсла" з примусової депортацiї українського населення (понад 140 тисяч осіб) зі своїх етнічних земель, що у східних районах Польщі, у західні і північно-західні. 
1958 р. У Варшаві вперше в практиці прикордонного співробітництва СРСР підписано план безвізового культурного обміну між Львівською, Дрогобицькою й Волинською областями та Люблінським і Жешувським воєводствами.
1977 р. Народилася Наталія Бучинська, українська співачка, народна артистка України.
2000 р. Туреччина, Азербайджан і Грузія уклали договір про будівництво нафтопроводу для транспортування каспійської нафти в обхід Росії.

понеділок, 27 квітня 2015 р.


 Правила ЗНО порушували навіть потенційні медалісти

Правила ЗНО порушували навіть потенційні медалістиПід час проведення ЗНО з української мови і літератури було виявлено 327 порушників правил проведення тестування. Про це у своєму Facebook повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

"На жаль, серед абітурієнтів виявилося 327 тих, хто вирішив порушити правила. Якщо апеляцію вони не виграють, то для них ЗНО уже закінчилося. І цього річ вони студентами уже не стануть; атестати про середню освіту отримають, мабуть, наприкінці літа", - зазначив Лікарчук.

За його словами, серед порушників процедури тестування є медалісти та переможці олімпіад.

"Як не дивно, але серед них є потенційні медалісти, переможці олімпіад і МАН", - зазначив директор УЦОЯО.

Він також подякував усім, хто організовував, проводив та був причетним до проведення ЗНО, зауваживши, що до проведення тестування було залучено більше 40 тисяч осіб.

На Рівненщині від складання ЗНО відсторонили трьох осіб, бо спрацював металодетектор

На Рівненщині від складання ЗНО відсторонили трьох осіб, бо спрацював металодетектор
У Рівненській ЗОШ №25, Здолбунівській ЗОШ №6, у Костопільській ЗОШ №6 під час технологічної перерви в абітурієнтів був виявлений телефон, були складені акт про порушення, а учасників видалили з пунктів тестування.

Загалом представники громадської організації побували на 19 пунктах тестування із української мови та літератури в Рівненській області. Вони зазначають, що особливості ЗНО загалом не вплинули на підготовку та проведення тестування.
 Конфіденційність змісту тестових завдань не була розголошена до початку роботи абітурієнтів. В усіх пунктах тестування, де були присутні представники «Опори», контейнери із завданнями залишалися запакованими та  неушкодженими.
 Також спостерігається тенденція зменшення випадків, коли абітурієнти забувають з різних причин один з документів, які дають йому право для здачі ЗНО. На Рівненщині був зафіксований лише один такий випадок. 
 Так, у Дубенській ЗОШ №6 учасниця з’явилася без паспорта, її не допустили доскладання ЗНО.

Коли на Рівненщині відбудеться свято останнього дзвоника

У Рівненському обласному управління освіти і науки повідомили, коли в області проводитимуть свято останнього дзвоника.

Свято останнього дзвоника відбудеться у п'ятницю, 29 травня, (у закладах, які навчаються 5 днів) і в суботу, 30 травня, (у закладах, які навчаються 6 днів).

До уваги абітурієнтів, які складали тест із української мови і літератури 24 квітня 2015 року

 Відповідно до вимог чинних нормативних документів 24 квітня відбулося засідання Комісії Українського центру оцінювання якості освіти з визначення правильних відповідей на завдання тесту з української мови і літератури. Після оголошення рішення Комісії до Українського центру оцінювання якості освіти надійшла велика кількість звернень про незгоду із затвердженими результатами відповідей на завдання №29,30,31,32,33. Зважаючи на це, надаємо таке роз’яснення. Комісія сформована з досвідчених та висококваліфікованих фахівців, які працюють у загальноосвітніх навчальних закладах, університетах, наукових і методичних установах. Лише члени Комісії уповноважені визначати правильність відповідей на завдання тесту. На підставі рішення Комісії визначається результат виконання тесту кожним учасником зовнішнього оцінювання. У випадку, коли члени Комісії вважають, що якесь із завдань не має правильної чи однозначної відповіді, вони можуть прийняти рішення про його вилучення із цілісного тесту. Стосовно тестування з української мови і літератури, яке відбулося 24 квітня 2015 року, рішення про вилучення завдань Комісія не ухвалювала. Більше того, завдання, про які йдеться, за результатами кількаетапної експертизи включені до Банку тестових завдань УЦОЯО. Тобто формальних підстав для сумнівів у якості зазначених завдань і правильності встановлення відповідей до них немає. Однак, зважаючи на велику кількість звернень та негативний суспільний резонанс, керівництвом УЦОЯО прийнято рішення повернутися до розгляду питання про доцільність вилучення завдань № 29-33 із сертифікаційної роботи або про перегляд системи їхнього оцінювання після отримання результатів експрес-аналізу тесту з української мови і літератури. Якщо за результатами експрес-аналізу буде встановлено, що дуже велика кількість абітурієнтів не змогла правильно виконати зазначені завдання, то УЦОЯО буде просити Комісію з визначення результатів повернутися до визначення правильних відповідей на завдання та ухвалити нове або підтвердити попереднє рішення. Лише після повторного рішення Комісії будуть встановлюватися остаточні результати цього тесту.
Експрес-аналіз орієнтовно буде завершений у перші дні травня.

27 КВІТНЯ

Іменини святкують: Мартин, Остап, Антон, Іван.
150 років від дня народження Володимира Богораза (1865-1936), українського етнографа, письменника, громадського діяча.
35 років від дня народження Анатолія Солов’яненка (син А.Б.Солов’яненка) (1980), українського режисера-постановника, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії 2011р. (дати з Інтернету).
1906р. Народився Євген Шаблiовський, український лiтературознавець, критик, лауреат Шевченківської премії. Помер у 1983р.
1907р. Народився Іван Плахтін, український письменник, драматург. Помер у 1985р.
1919р. У Полтаві відкрито Картинну галерею. Нині - Полтавський художній музей.
1936р. Народилася Тамара Панченко, український архітектор, народний архітектор України.
1938р. Народився Анатолій Бортняк, український поет. Помер у 2009р.
26 КВІТНЯ
Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
День Чорнобильської трагедiї (1986).
Міжнародний день інтелектуальної власності.
Всесвітній день поріднених міст.

Іменини святкують: Дмитро, Артем, Артамон.
125 років від дня народження Миколи Зерова (1890-1937), українського письменника,  лiтературознавця, перекладача.      
100 років від дня народження Віталія Смоляка (1915-1982), українського режисера і актора, народного артиста УРСР.
85 років від дня народження Олександри Стеценко (1930), українського інженера-будівельника, лауреатки Шевченківської премії.
80 років від дня народження Станіслава Тельнюка (1935-1990), українського поета, прозаїка, критика, перекладача.  
1164 рік. У Владимирі князь Андрій Боголюбський побудував на взірець київських Золоті ворота і завершив будівництво оборонних мурів довкола міста.
1795 рік. Росія анексувала Курляндію.
1803 рік. Народився Іван Кульжинський (Кулжинський), український і російський письменник, літературознавець, етнограф. Помер у 1884 році.
1840 рік. Народився Петро Алексєєв, український хімік-органік. Помер у 1891 році.
1840 рік. З друку вийшло перше видання "Кобзаря" Тараса Шевченка.
1879 рік. Народилася Олександра Гвоздецька, українська співачка (сопрано). Померла у 1969 році.
1882 рік. Народився Марко Луцкевич, український громадсько-політичний діяч. Помер у 1934 році.
1887 рік. Народився Йона Шевченко, український актор, театрознавець. Помер у 1940 році.
1898 рік. Народилася  Варвара Любарт (Колишко), українська актриса, народна артистка УРСР. Померла 4.11.1967 році.
1899 рік. Народився Василь Шуть, український композитор, диригент, педагог. Помер у 1982 році.
1902 рік. Народився Степан Ковганюк,  український письменник, перекладач. Помер у 1982 році.
1926 рік. Народився Борис Возницький, український мистецтвознавець, Герой України, лауреат Шевченківської премії.
1928 рік. Народився Василь Грінчак, український поет. Помер у 1987 році.
1932 рік. Народився Віталій Коваль, український письменник.
1938 рік. Народився Михайло Рєзникович, український режисер, педагог, народний артист УРСР, лауреат Шевченківської премії.
1942 рік. У Хонкейко (Манчжурія) сталася наймасштабніша за жертвами катастрофа на шахті. Загинули 1549 шахтарів.
1947 рік. Народився Анатолій Скрипник, український критик, журналіст радіо. Помер у 2008 році.
1986 рік. О 1 год. 23 хв. сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіоактивність викинутих у повітря речовин склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

субота, 25 квітня 2015 р.

         УКРАЇНА ДІЗНАЛАСЯ ІМЕНА ДІТЕЙ, ЯКИМИ МОЖНА ПИШАТИСЯ

Днями відбулася церемонія нагородження премії «Диво-дитина 2015». У головній номінації «Найдивовижніша дитина» переміг унікальний хлопчик - 5-річний вундеркінд Лев Бондаренко з Харкова, який читає 145 слів за хвилину, освоїв понад 200 енциклопедій, говорить українською, російською та англійською, вивчає французьку, іспанську та японську.
Перемогу у номінації «Найрозумніша дитина» дістав 13-річний знавець української мови Артем Янчак зі Львова і юний математик 11-річний Петро Величко з Мелітополя. «Найспортивнішою дитиною» судді визнали чемпіонів світу зі спортивно-бальних танців 9-річну Дарину Ясинівську та Артема Панасенко з Києва. Найбільш творчою дитиною була визнана 12-річна Софія Матвієнко з Полтави, що здивувала присутніх на церемонії своєю віртуозною грою на флейті. У номінації «Найбільш героїчна дитина» перемогу здобули 8-річна Віра Яковлева з Полтавської області, яка врятувала з пожежі молодших брата і сестру, і 10-річна Катя Лістошенкова з Одеської області, що врятувала першокласника, який провалився під лід.
Як зазначив на церемонії Міністр освіти і науки України Сергій Квіт: «Чим більше ми будемо приділяти уваги нашим дітям - тим краще буде жити нам в нашій країні».
Нагадаємо,  вже сім років поспіль Премія «Диво-дитина» традиційно підсумовує головні річні досягнення і перемоги кмітливих, творчих, талановитих та спортивних представників нового покоління. Основна мета Премії - пошук, відбір та нагородження на підставі експертної оцінки за встановленими номінаціями обдарованих дітей України, які мають досягнення в науці, спорті чи мистецтві, унікальні розумові або фізичні здібності, дітей-рятувальників.
25 КВІТНЯ
Всесвітній день боротьби з малярією.
Іменини святкують: Давид, Іван, Анфіса, Афанасія.
85 років від дня народження Ростислава Солоневського (1930), українського поета-гумориста.
80 років від дня народження Костянтина Чернишова (1935), українського поета.
1901 р. У штаті Нью-Йорк вперше в світі запроваджено автомобільні номери.
1907 р. Народився Микола Трублаїнi, український письменник. Помер у 1941 р.
1908 р. У Львові за переслідування українського руху вбито намісника Галичини графа А. Потоцького.
1909 р. Народився Ярослав Лесич, український літературознавець (США). Помер у 1982 р.
1911 р. Народився Остап Дарчук, український співак. Помер у 1999 р.
1918 р. Генерал Айхгорн видав наказ про дії німецьких воєнно-польових судів в Україні.
1920 р. З наступу військ Юзефа Пілсудського на Київ почалась більшовицько-польська війна.
1932 р. Народився Валерій Подвала, український композитор, педагог. Помер у 2003 р.
1937 р. Народився Анатолій Мироненко, український поет, критик. Помер у 2009 р.
1945 р. На Ельбі відбулася зустріч радянських і американських військ.
1945 р. Представники 50 країн, зокрема й УРСР, ухвалили Статут ООН.
1990 р. Ухвалено програму ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
1994 р. Створено Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.
2000 р. Комісія ООН із прав людини засудила політику Росії в Чечні.
2005 р. Ухвалено Угоду про вступ до ЄС Румунії та Болгарії. Офіційно це сталося 1 січня 2007 р.

пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

«Краща книга Рівненщини» уже відома

«Краща книга Рівненщини» вже відома

У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося урочисте нагородження переможців щорічного обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини».

Уже традиційно захід проходить до Всесвітнього дня книги та авторського права. Журі обрало книги-переможці у 10 номінаціях:

«Краща поетична збірка»
Пшенична Л. Пташка з райського саду : поезії / Любов Пшенична. – Рівне : Дятлик М. С., 2013.
«Краще прозове видання»
Оттов М. Вінок терновий : повість / Микола Оттов. – Рівне : Дятлик М. С., 2010.
«Краще видання для юнацтва та молоді»
Гридін С. В. Не такий : повість для підлітків / Сергій Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2013.
«Краще видання для дітей»
Береза Ю. П. Нагадки про мовні порядки / Юрій Береза. – Рівне : Волин. обереги, 2014.
«Кращий літературний дебют»
Оплачко М. .ми : вірші / Марк Оплачко. – Львів, 2013.
«Краще художнє оформлення книги»
Демчук Р. С. Груші для Хрюші : віршенят цікавих зграйка для маленького читайка / Роман Демчук ; художник Вікторія Дунаєва. – Рівне : Дятлик М. С., 2014.
«Краще поліграфічне видання»
Намозов О. С. Костопіль. Місто над Замчиськом / Олександр Намозов. – Рівне : Дятлик М. С., 2013.
«Краще історико-краєзнавче видання»
Тищенко О. Здолбунів на Волині : історичний вернісаж / Олег Тищенко, Юрій Кірєєв. – Рівне : О. Зень, 2007.
«Краще довідкове видання»
Літературна Рівненщина : антологія / упорядник Лідія Рибенко. – Рівне : Оповідач, 2010.

«Краще видання з мемуаристики та документалістики»
Гуцуляк Е. М. Моя дерев’яна валізка : спомини / Ераст Гуцуляк. – Вид. 2-ге, доповн. – Рівне : Волин. обереги, 2009.



Школи отримали рекомендації з відзначення 8-9 травня

Школи отримали рекомендації з відзначення 8-9 травняМіністерство освіти і науки України рекомендує всім навчальним закладам країни 8 травня 2015 року провести заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі, а 9 травня організувати покладання квітів до меморіалів Слави. Про це йдеться у відповідному листі МОН, що направлений на адреси департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Методичні рекомендації щодо використання символу червоного маку, розроблені Українським інститутом національної пам’яті, розміщені за таким покликанням >>>.

Також 8 травня у всіх навчальних закладах країни міністерство доручає провести урочисті лінійки "1939 - 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!" із вшанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання.

У Міносвіти рекомендують навчальним закладам провести тематичні виховні години, уроки патріотизму, бесіди, засідання круглих столів тощо.

Рекомендації також містять пропозицію з організації перегляду документального фільму про "кіборгів" Донецького аеропорту, які 242 дні боронили летовище: "Добровольці Божої Чоти" режисерів Івана Яснія та Леоніда Кантера.

У міністерстві зазначають, що проводити виховні заходи доречно на базі історичних музеїв, кімнат бойової слави, де сама атмосфера та тематичне наповнення сприятимуть кращому сприйняттю інформації. Неодмінним атрибутом заходів мають бути державні символи, патріотичні пісні. Методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті розміщені за таким покликанням >>>.

Разом з тим, 9 травня має відбутись покладання квітів до меморіалів Слави, невідомих солдатських та братських поховань захисників України у роки Другої світової війни та під час антитерористичної операції, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків, дошок пошани та Вічного вогню; урочисті заходи за участю представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що проведення цих та інших заходів не передбачає збору звітної інформації.

четвер, 23 квітня 2015 р.

24 КВІТНЯ
Міжнародний день солідарності молоді.
Іменини святкують: Антип, Яків, Мартин.
130 років від дня народження Аполінарія Новака, українського журналіста і письменника (Канада).
100 років від дня народження Євгена Боровика, українського фізика.
95 років від дня народження Дмитра Білоуса, українського поета, перекладача, лауреата Шевченківської премії.
1803 р. Народився Олександр Духнович, український письменник і педагог.
1872 р. Народився Юрій Кміт, український письменник, літературознавець.
1872 р. Народився Северин Паньківський, український актор і перекладач.
1895 р. В одиночне плавання вийшов Джошуа Слокам - перша людина, яка зуміла  обігнути Земну кулю.. Для цього Джошуа знадобилося 3 роки, 2 місяці і 2 дні.
1896 р. Народився Іван Тоцький, український співак (бас), народний артист УРСР.
1899 р. Народився Іван Твердохліб, український актор, народний артист УРСР.  
1901 р. Народився Сава Божко, український письменник, журналіст, педагог.
1919 р. РНК УСРР ухвалив декрети про перехід усіх приватних вищих і шкільних закладів на державне забезпечення і про націоналізацію лікувальних і санітарних установ.
1926 р. Народилася Світлана Захарова, український філолог, літературознавець, лауреат Шевченківської премії.
1931 р. Народився Валентин Кириленко, український поет і гуморист.
1941 р. Народився Микола Хижняк, український поет, прозаїк.
1949 р. У Києві відкрито Державний літературно-художній музей Т.Г.Шевченка, нині Національний музей Тараса Шевченка.

Новинка!

Марсель ван Харпен. «Війни Путіна»


Книга «Війни Путіна» – це глибокий аналіз військових подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів.  

Це погляд людини, яка, не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позицій міжнародного права й шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону – її існування!..

23 квітня: це цікаво знати

pysmo23 квітня у дохристиянські часи наші предки відзначали два свята: жіноче і чоловіче. Жіноче, або ж, точніше кажучи, дівоче свято, називалося на честь Лелі, дочки Богині кохання Лади — Лельником. Вшановуючи Лелю і Ладу, дівчата виконували обряд Ладування і при цьому співали пісні «ладо виці». Суть обряду полягала в упорядкуванні хаосу, встановлення рівноваги, як у природі, так і в душі.
Чоловіки ж 23 квітня вшановували батька всіх Богів Ярила та Овсеня, покровителя бджіл і коней. Цього дня до схід сонця умивалися росою, обходили ниву з хлібом та палили вогнища, що символізувало відкриття небесних воріт та появу різнотрав’я. А потім у жертву Богам приносили півня, споживаючи його у полі без жінок.
Християни 23 квітня вшановують мученика Терентія, про якого у народіговорили, що «Терешко дороги сушить». У цей час розкриваються бруньки у груші, дуба.
Також 23 квітня за церковним календарем вшановують мучеників Олександра, Максима, Федора та інших 33-х, мучеників Якова пресвітера та Григорія – патріарха Константинопольського.
23 квітня святкують:
  • Всеукраїнський день психолога
  • Всесвітній день книги і авторського права. ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня 1616 року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня, на День Юрія, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Сьогодні Всесвітній день книжки святкують у 190 країнах світу.
Події 23 квітня:
1185 — незважаючи на затемнення сонця, князь новгород-сіверський Ігор разом з братом Всеволодом виступив у похід проти половців.
1656 — собор церковних ієрархів Московського царства постановив відлучати від церкви всіх, хто хреститься двома перстами.
1896 — В Нью-Йорку відбувся перший в Америці кіносеанс.
1959 — створено Спілку журналістів України.
1975 — у Києві відкрився Музей книги та друкарства України (до липня 2000 р. — Державний музей книги і друкарства України; заснований 1972 року).
Чи знаєте ви, що:
У Григорія Михайловича Тютюнника був брат по батьку Григір Михайлович Тютюнник, теж письменник, що народився на одинадцять років пізніше.
Брати Григорій і Григір Тютюнники отримали одне й те саме ім’я Григорій через випадковий збіг обставин. Старшого Григорія насправді хотіли назвати Георгієм (Їгорем). Записувати дитину відрядили діда по матері, який по дорозі до сільради добряче випив за здоров’я новонародженого. Коли ж потрапив до сільради, то переплутав ім’я і записав онука Григорієм.
Про дідову витівку дізналися, коли Їгору-Григорію було вже років п’ятнадцять — на той час у Михайла Тютюнника у новій сім’ї уже підростав другий син, за іронією долі, теж Григорій. Згодом, щоб відрізняти братів, молодшого стали звати Григором.