Сторінки

Сторінки

Сторінки

середа, 22 липня 2015 р.

23 серпня: це цікаво знати

23 серпня наші предки колись вшановували Лаврентія і підмічали, якщо у ставках вода тиха, то й осінь буде спокійною, а зима без завірюх. Якщо у цей день сильна спека або сильні дощі, то так буде довго — усю осінь.
За церковним календарем 23 серпня вшановують мучеників Лаврентія, Сікста, Фелікиссима і Агапіта, Романа, блаженного Лаврентія.
Іменинниками 23 серпня є:
Роман, Лаврентій, Агапій, Фелікс.
23 серпня народились:
1867 — Осип Маковей, український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові». (Осип Маковей)
1880 — Олександр Грін (Гріневський), російський письменник. З 1924 року жив у Севастополі, Феодосії та Старому Криму. Автор романтичних творів «Червоні вітрила», «Сяючий світ», «Та, що біжить по хвилях» та ін.
1935 — Анатолій Перепадя, український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Події 23 серпня:
1935 — на баштах Кремля встановлені рубінові зірки, вироблені в Донбасі.
1975 — відкриття Харківського метрополітену.
1989 — В 50-у річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція «Балтійський шлях», коли мешканці Литви, Латвії і Естонії утворили живий ланцюг завдовжки майже в 600 км — близько двох мільйонів людей (найбільший живий ланцюг у світі).
23 серпня відзначають:
  • День державного прапора України
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації
  • День міста Харків
  • День міста Луцьк
Чи знаєте ви, що:
Поєднання кольорів жовтого і синього трактується по-різному: це і поєднання символів життя — золотого сонця у синьому космосі, це і чисте, мирне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану — символом праці і достатку.
Також синій і жовтий — це вогонь і вода, чоловіча і жіноча стать. І все ж головна ідея синьо-жовтого — це велика гармонія космосу, сонця, землі та всього на землі сущого.
Цікаво, що слово «хохол», яким дехто зневажливо називає українців — монгольського походження — «хох» — синій, голубий, «улу» (олу) — жовтий. Остання літера редукувалась і маємо «хохол».
Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворного Хреста. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького все частіше виробляються з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносять хрест, зорі, зброю, постаті святих.
Синя й жовта барви найчастіше трапляються в козацькому одязі часів Визвольної війни (1648—1654 рр.), а пізніше — гайдамаків часів Коліївщини. У XVIII ст. жовта та блакитна барви домінували у побуті та церковних речах ...
На початку 20 ст. у Галичині з’явився жовто-блакитний прапор, який прийняли Українські січові стрільці. Прапор вивішували на всіляких народних зборах з нагоди відзначення національних свят. У березні 1918 р. Центральна рада затвердила жовто-блакитний прапор як символ українського народу, Української Республіки. Ініціатором був М.Грушевський. Однак після перевороту, вчиненого гетьманом П.Скоропадським, прапор з блакитно-жовтого був змінений на синьо-жовтий і таким уже й залишився.

До уваги вступників!

МОН збільшило держзамовлення на 3000 місць!


МОН збільшило держзамовлення на 3000 місць21 липня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Конкурсної комісії МОН щодо затвердження змін до розподілу обсягів державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою у вузах, підпорядкованих Міністерству освіти. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Під час засідання розглядалося питання розширення державного замовлення для ВНЗ на 3 000 місць для освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».

Голова комісії, міністр освіти і науки України Сергій Квіт, повідомив, що нещодавно відбулося засідання парламентського Комітету з питань науки і освіти, на якому були присутні представники Міністерства фінансів України і Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

За словами міністра, Комітет офіційно звернувся до МОН з пропозицією не зменшувати державне замовлення та звернути увагу на університети, що переїхали з неконтрольованих українською владою територій, а також на найкращі університети в регіонах.

Як повідомив Сергій Квіт, фахівцями департаменту вищої освіти міністерства, спільно з представниками профільного Комітету ВР України, були проведені розрахунки, що визначили можливу кількість збільшення місць державного замовлення.

Під час засідання Конкурсною комісією ухвалено рішення щодо збільшення обсягів державного замовлення, відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки України.
Щоб уточнити інформацію, перейдіть за попереднім посиланням, а потім подивіться додатки також за посиланням.
22 ЛИПНЯ  
Іменини святкують: Панкрат, Федір, Кирило.
120 років від дня народження Бориса Шаповала (Бе-Ша) (1895-1968), українського графіка
1819 рік. Відбулася прем'єра вистави Івана Котляревського "Наталка Полтавка".
1844 рік. Народився Тадей Ганицький, український скрипаль, педагог, диригент, композитор, музично-громадський діяч. Помер у 1937 році.
1891 рік. Народився Сергiй Пилипенко, український байкар i публiцист. Помер 3.03.1943 року.
1900 рік. Народилася Милиця Симашкевич, українська художниця театру і кіно. Померла 11.12.1976 року.
1902 рік. Народився Іван Іванченко, український поет. Помер у 1987 році.
1909 рік. Народилася Муза Степаненко, українська актриса. Померла у 1983 році.
1914 рік. Народився Фока Бурлачук, український письменник. Помер у 1997 році.
1921 рік. У газеті "Селянська правда" з'явився перший фельєтон Остапа Вишні.
1922 рік. Народився Панас Висікан, український письменник. Помер 4.03.1963 року.
1924 рік. Народився Анатолій Горчинський, український режисер, композитор, співак. Помер 6.01.2007 року.
1929 рік. Народився Володимир Довгань, український кінорежисер. Помер у 2006 році.
1930 рік. Колгоспцентр СРСР встановив оцінку й оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.
1931 рік. Народився Іван Долгош, український письменник. Помер у 1992 році.
1960 рік. Куба націоналізувала цукрові заводи, що належали США.
1979 рік. Компанія "Sony" розпочала продаж перших побутових пристроїв "Walkman".
1986 рік. Померла Наталія Ужвій, українська актриса, лауреат Шевченківської премії. Народилася у 1898 році.

вівторок, 21 липня 2015 р.

22 липня: це цікаво знати

22 липня у народі пов’язували зі збором лісових ягід. За астрономічним календарем, цей світловий день вже на годину менше у порівнянні з 22 червня – днем літнього сонцестояння.
За церковним календарем 22 липня вшановують священномученика Панкратія, священномученика Кирила, преподобних Патермуфія, Копрія і Олександра, святителя Федора, преподобного Гаврила.
Іменинниками 22 липня є:
Олександра, Кирило, Федір Панкрат, Гаврило.
22 липня народились:
1891 — Сергій Пилипенко, байкар, публіцист. Розстріляний у 1934 році;
1900 — Милиця Симашкевич, український художник театру і кіно («Коліївщина», «Наталка Полтавка», «Багата наречена», «Кармелюк», «Вершники», «Кубанці», «Майська ніч».
Події 22 липня:
1930 — СРСР встановив оцінку і оплату праці колгоспників не у грошах, а в трудоднях.
Чи знаєте ви, що:
Міф про воду. Треба пити 8 склянок у день. Журнал «Будь здорова» приводить споконвічне джерело цього твердження: рекомендації з харчування Національної Академії Наук США 1945 року.
Там мова йде про те, що доросла людина повинна споживати мілілітр води на кожну кілокалорію їжі. Раціон сучасної людини в середньому – 2000—2500 кілокалорій, що дійсно рівняється приблизно 8 склянкам води.
Але є й друга частина фрази, про яку надто активні прихильники здорового способу життя чомусь забувають: «Більшість необхідної кількості води є у приготованих стравах».

21 липня: це цікаво знати

21 липня у народі вшановували Прокопія. Вважалося, що у цей час вже дозрівали зернові. Жінки на Прокопія до схід сонця йшли на городи рвати кріп як засіб для лікування головного болю. Відваром кропу змивали голову, а дітей купали у ваннах.
У народі святого Прокопа називали Жнивником, оскільки у цей час починали в'язати снопи. Також у цей день відзначається свято Казанської ікони Божої Матері. У народі говорили: «Хто на Казанську одружиться, щасливий буде», тому в цей час справлялось багато весіль. По цьому дню судили про найближчу зиму: «Що Казанська покаже, те й зима скаже». З 21 липня починається найсильніша спека.
Пасічники до Прокопа збирали бджолині рої, однак після цього дня з них намагалися не створювати нових сімей, бо тоді бджоли не встигали запастися на зиму медом.
Що ж до погоди, то якщо день Прокопа був дощовим, люди боялися, що хліб у копах може прорости, бо дощі 21 липня віщували негожі дні.
За церковним календарем 21 липня вшановують великомученика Прокопія.
Іменинниками 21 липня є:
Прокіп.
21 липня народились:
1899 — Ернест Хемінгуей, американський письменник
1906 — Олена Теліга, українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.
1907 - Олег Ольжич (справжнє ім'я Олег Кандиба), український поет, археолог і політичний діяч (загинув у концтаборі Заксенгаузен)
1909 — Золтан Шолтес,  пейзажист, заслужений художник України. Автор картин «Весна», «Зима на Верховині», «Буря над Бескидами». Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Події 21 липня:
1992 — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 підняв український прапор і вирушив до Одеси з метою увійти до складу ВМС України
Чи знаєте ви, що:
Олена Теліга росла хоч і в українській, проте російськомовній родині. Батьки запрошували гувернанток навчати дітей іноземних мов, на рідну ж звертали мало уваги. Зрозуміло, що Олена, яка своє дитинство провела у Росії, і почувалася «петербурзькою панночкою» до певного часу.
Приїхавши з сім’єю до Праги, Олена отримала запрошення на бал, який влаштовував осередок російських монархістів. Молода і чарівна, в гарній сукні, дівчина пила вино, танцювала з кавалерами, насолоджувалася прекрасним вечором. Але в ході однієї з розмов її російські друзі почали насміхатися з української мови, а наприкінці і взагалі назвали її: «собачим языком».
Запальна Олена, яка не переносила хамів і не вміла миритися з несправедливістю, в один момент з ніжної панночки перетворилася у рішучу дівчину. Вона поставила язикатих кавалерів на місце і зареклася спілкуватися з такими хамами.
Відтоді, як писала сама Олена і як згадують її сучасники, вона вивчила українську і говорила лише цією мовою.
Ще цікавий факт. Теліга мала дивовижну здатність зачаровувати чоловіків — навіть не тим, що спокушала, а лиш самим фактом своєї появи. Перед війною емігрантський журнал у Польщі подав шарж на неї, з підписом: ”А за мною молодою ходять хлопці чередою!”. Вона сердилась — не за ”череду хлопців”, а за те, що їй намалювали кривого капелюшка, бо вона носила капелюшок прямо, як справжня варшав’янка!

 НЕНОРМАТИВНЕ ВЖИВАННЯ

прийменника ЗА в українській мові

ЗА = НА + Знахідний відмінок

За адресою писати – на (кого? що?) адресу писати;
за бажанням клієнта – на (кого? що?) бажання клієнта;
за вимогою митників – на (кого? що?) вимогу митників;
за закликом патріотів – на (кого? що?) заклик патріотів;
за клопотанням керівництва – на (кого? що?) клопотання керівництва;
одержати переказ за рахунком – одержати переказ на (кого? що?) рахунок;
Наприклад:
На бажання клієнтів ( а не за бажанням) керівництво ухвалило рішення ввести електронний розрахунок.
На вимогу митників пасажиру довелося викласти всі продукти харчування з валізи.
Я нарешті одержала обіцяний переказ на власний рахунок у банку.

ЗА = ПО + Давальний відмінок

За голосом впізнати – по (кому? чому?) голосу впізнати (АБО впізнати з (кого? чого?) голосу);
за обличчям пізнати – по (кому? чому?) обличчю пізнати;
за одягом скласти враження – по (кому? чому?) одягу скласти враження.
Наприклад:
Легко впізнати людину по голосу, якщо це найрідніший голос у світі.
Дуже часто перше враження про людину, як відомо з народної мудрості, складається по одягу.
!!! АЛЕ:
жити за голосом сумління (за яким критерієм?).

ЗА = ПО + Знахідний відмінок

Відправити за хлібом – відправити по (кого? що?) хліб;
занадитися за вівцями – занадитися по (кого? що?) вівці;
їздити за картоплею – їздити по (кого? що?) картоплю.
Наприклад:
В дитинстві мене часто відправляли батьки в магазин по хліб.
21 ЛИПНЯ 
Іменини святкують: Прокіп, Сава.
1819 р. Відбулася прем'єра спектаклю Івана Котляревського "Наталка Полтавка".
1857 р. Народився Альфред Федецький, український оператор хронікально-документальних фільмів, фотограф.
1881 р. Народився Іван Діброва, український письменник і публіцист.
1887 р. Народилася Марія Главацька, українська актриса.
1906 р. Народилася Олена Телiга, українська поетеса, політична діячка.
1921 р. Народився Борис Олександрів (справж. - Борис Грибінський), український письменник, перекладач, журналіст.
1928 р. Народився Олександр Тарасенко, український журналiст-театрознавець.
1931 р. Народився Вадим Гнєдаш, український диригент.
1938 р. Народився Володимир Тилик, український композитор.
1947 р. Народилася Лідія Шутко, українська скрипачка, педагог.
1949 р. Відбудований Дніпровський алюмінієвий завод у Запоріжжі видав перший алюміній.
1972 р. Радянська автоматична міжпланетна станція "Венера-8", подолавши відстань понад 300 мільйонів кілометрів, наблизилася до планети Венера.

понеділок, 20 липня 2015 р.

20 липня: це цікаво знати

20 липня у дохристиянські часи відзначали літній день Перуна, що збігається з сучасним християнським днем пророка Іллі, яке ми святкуємо 2 серпня. Наші предки цього дня молилися біля великих дубів – священних дерев Перуна і влаштовували ритуальні братчини, тобто обіди, де основною стравою було м’ясо жертовних тварин – вепрів, биків або ж півнів.
Після прийняття християнства 20 липня у нас почали вшановувати Єфросинію. І говорили, що вона започатковує негоду, бо й сам цей день переважно був завжди дощовим. Навіть залишилося прислів’я: “Як зібрав сіно, то не страшна і Єфросина”.
20 липня відзначається день пам'яті преподобної Євдокії, княгині Московської. У народі цей день називали Явдоха Сіногнійка, оскільки наставав час затяжних дощів, що, у свою чергу, псувало сіно. Наші пращури наставляли: «Згребеш сіно до купи, так і не страшись хмари». Наші пращури помітили, яка Явдоха Сіногнійка, такий буде і листопад.
За церковним календарем 20 липня вшановують преподобного Хому, преподобну Євдокію – у черн6ецтві Єфросинію, мучеників Перегрина, Лук’яна, Помпея, Германа і інших.
Іменинниками 20 липня є:
Герман, Євдокія, Хома, Єфросинія.
20 липня народились:
1870 — Олексій Ганський, астроном, ініціатор створення Сімеїзької обсерваторії.
1909 — Микола Базилівський (Базилевський), український публіцист, літературознавець, театрознавець.
1921 — Оксана Вікул, українська балерина. Славилася виконанням українських танців власного укладу з модерним спрямуванням.
Події 20 липня:
1924 — засновано Міжнародну шахову федерацію.
20 липня відзначають:
Міжнародний день шахів
Чи знаєте ви, що:
Шахи вважаються королем серед ігор. До того ж вони є найстарішою грою з усіх відомих. Деякі вчені стверджують, що їм близько 5000 років!
Слово «шахи» походить від персидських слів «шах мат», що означає «король мертвий». Але чи перси створили цю гру?
Справа, в тому, що її походження у різні часи приписувалося індусам, персам, арабам, китайцям, єгиптянам, вавілонянам, грекам, римлянам і багатьом іншим.
За однією з версій, шахи все ж таки виникли серед буддистів Індії, а потім розповсюдилися Персією, Аравією і нарешті дійшли до Західної Європи. Адже за буддійськими законами війна і вбивство іншої людини, незалежно від мети, є злочином. І для того, щоб замінити війну, індуси винайшли шахи!
Що стосується окремих шахових фігур, то вони мають довгу і цікаву історію. Наприклад, колись король міг бути захоплений в полон, що неможливо у сьогоднішній грі. А королеву взагалі називали «візирем», що означало «перший міністр»!
Сьогодні, втрачаючи в грі королеву, ви позбавляєтеся своєї найсильнішої фігури. А у стародавні часи вона пересувалася тільки на одну клітинку по діагоналі і тому була найслабкішою фігурою на дошці. Тільки близько 500 років тому королева отримала сьогоднішню силу.
Історія ж тури і коня залишається незмінною роками. До речі, англійська назва тури — «рук» — походить від індійського «рукх» і персидського «доля», що означає «солдат».

неділя, 19 липня 2015 р.

20 ЛИПНЯ  
Міжнародний день шахів.

Іменини святкують: Євдокія, Єфросинія, Лазар, Лук'ян.
1304 р. Народився Франческо Петрарка, італійський поет і вчений. Помер у 1374 р.
1534 р. Установчим патентом Геріха VIII у Кембриджі зареєстровано перше в світі видавництво.
1585 р. Експедиція Джона Девіса досягла південного краю Гренландії.
1806 р. Паризьким миром закінчилася війна 1805 року між Францією і Росією.
1810 р. Створення незалежної латиноамериканської держави Колумбія.
1840 р. В Англії створена "Національна чартистська асоціація".
1855 р. Народився Антон Бориневич, український статистик-демограф. Помер у 1946 р. 
1863 р. Прийнято Валуєвський циркуляр (заборона друкування книг українською мовою).
1876 р. Народився Федір Якименко, український композитор, піаніст і диригент. Помер у 1945 р.
1877 р. Під час російсько-турецької війни відбувся перший штурм міста Плевни російськими військами.
1901 р. Народився Валентин Борисов, український композитор, педагог. Помер у 1988 р.
1909 р. Народився Микола Базилівський, український театрознавець, публіцист. Помер у 1993 р.
1911 р. Народився Василь Кучер, український письменник. Помер у 1967 р.
1911 р. Народився Володимир Василевич, український диригент, педагог. Помер у 1962 р.
1917 р. Південно-слов'янські народи підписали Корфську декларацію. Створення Югославії.
1920 р. Створення Першого наукового (науково-дослідного) медичного інституту.
1924 р. Засновано Міжнародну шахматну федерацію. Міжнародний день шахів.
1926 р. Постанова про перейменування Катеринослава в Дніпропетровськ.
1936 р. Народився Борис Демків, український поет. Помер у 2001 р.
1944 р. У Німеччині здійснено невдалу спробу замаху на Гітлера.
1960 р. Запущено космічний корабель із собаками Білка і Стрілка на борту.
1975 р. Після 11-місячного польоту космічний корабель "Вікінг-1" (США) здійснив посадку на Марсі.
1990 р. Помер Сергій Параджанов, вірменський та український кінорежисер. Народився у 1924 р.
1993 р. Радбез ООН визнав: постанова Верховної Ради Росії щодо Севастополя не має юридичної сили.


Школи, випускники яких найгірше склали ЗНО з української мови

Школи, випускники яких найгірше склали ЗНО з української мови


Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив список українських шкіл, у яких десять або більше випускників не подолали поріг "склав/не склав" при складанні тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури в 2015 році. До загального переліку включено 237 загальноосвітніх навчальних закладів.



Найгірші показники за визначеним критерієм має Закарпатська область, в якій налічується 92 загальноосвітніх навчальних заклади, де 10 або більше випускників не склали ЗНО з української мови і літератури. Чернівецька та Рівненська області мають 37 та 27 таких шкіл відповідно.
Перелік областей за кількістю шкіл 10 або більше випускників яких не подолали поріг «склав / не склав» з української мови і літератури в 2015 році
Область
Кількість шкіл, учні яких не склали ЗНО
Загальна кількість шкіл в області *
1
Закарпатська
92
670
2
Чернівецька
37
436
3
Рівненська
27
680
4
Одеська
19
887
5
Івано-Франківська
15
744
6
Тернопільська
7
849
7
Херсонська
5
479
8
Запорізька
5
609
9
Волинська
5
773
10
Львівська
5
1399
11
Донецька
4
558
12
Дніпропетровська
3
1 016
13
м. Київ
2
506
14
Сумська
2
540
15
Полтавська
2
708
16
Вінницька
1
892
17
Житомирська
1
802
18
Кіровоградська
1
542
19
Миколаївська
1
556
20
Харківська
1
837
21
Хмельницька
1
803
22
Чернігівська
1
613

Школи Київської, Черкаської та Луганської областей не мають шкіл, в яких 10 або більше випускників не подолали поріг "склав / не склав" з української мови і літератури в 2015 році.

Як відомо, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови у 2015 році складали всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від намірів продовжувати освіту в вищих навчальних закладах. 

Повний перелік шкіл, в яких 10 або більше випускників не склали ЗНО з української мови і літератури, а також кількість випускників, які не подолали поріг тесту, див. за таким посиланням >>>.


19 ЛИПНЯ  
День металурга. 

Іменини святкують: Валентин, Анатолій.
95 років від дня народження Тараса Мигаля (1920-1982), українського письменника та публіциста.
80 років від дня народження Валентини Зубової (1935-2004), української письменниці.  
75 років від дня народження Валентина Бібика (1940-2003), українського композитора, педагога.
1485 рік. Італійський майстер Антон Фрязін заклав на Москві-річці найстарішу з веж Московського Кремля - Тайницьку.
1822 рік. Французький вчений Жозеф Ньєпс зробив першу в світі фотографію.
1888 рік. Народився Клим Чiчка-Андрiєнко, український спiвак, педагог. Помер 5.03.1967 року.
1889 рік. Народився Ілля Кириченко, український мовознавець. Помер 13.07.1955 року.
1900 рік. Відкрилося Паризьке метро.
1907 рік. Народився Михайло Слуцький, український кінорежисер-документаліст. Помер у 1959 році.
1926 рік. Катеринослав перейменовано в Дніпропетровськ.
1937 рік. Народився Андрій Гудима, український поет, педагог.
1937 рік. Народився Ігор Акимов, український зоолог.
1941 рік. Народився Василь Чухліб, український письменник. Помер у 1997 році.
1945 рік. Помер  Августин Волошин, український педагог, політичний діяч, президент Карпатської України, Герой України (посмертно). Народився у 1874 році.
1949 рік. Народився Богдан Бастюк, український поет, прозаїк.
1953 рік. Народилася Галина Панчук, українська поетеса. Померла 26.04.2008 року.
1954 рік. Народився Віталій Малахов, український режисер, лауреат Шевченківської премії.
1957 рік. Народився Олександр Стовба, український поет (воїн-афганець). Загинув у 1980 році.
1957 рік. Народилася Ірина Дорошенко, українська актриса, народна артистка України.
1980 рік. У Москві відкрилися XXII Олімпійські ігри. Їх бойкотували багато держав світу через вторгнення Радянського Союзу до Афганістану.
1996 рік. Відкрилися XXVI Олімпійські ігри в Атланті (США).

19 липня: це цікаво знати

19 липня у народі вшановували Мокриду. Цього дня підмічали: якщо йде дощ, то осінь буде мокра, з багатьма дощами, якщо ж день сухий – сухо буде й восени. А ще день святої Мокриди вважався важливим для наступного року, бо ж якщо 19-те липня було дощовим, то на наступний рік гарно вродить жито.
За церковним календарем, 19 липня вшановують преподобного Сисоя Великого, преподобного Сисоя схимника, праведницю Іуліанію – княгиню Ольшанську, мучеників Марину, Марфу, Авдіфакса, Авакума, Кирина, Валентина пресвітера та інших, мученика Коїнта.
Іменинниками 19 липня є:
Антоній, Валентина, Василь, Уляна, Юліана.
19 липня народились:
1893 — Володимир Маяковський, російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.
 1941 - Василь Чухліб,  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр «Червоні краплини вишень», збірок оповідань та казок для дітей.
Події 19 липня:
1650 — Турецький посол Осман-ага в Чигирині уклав військовий союз з Богданом Хмельницьким.
1926 — Катеринослав було перейменовано в Дніпропетровськ.
1980 — у Москві відкрились XXII Олімпійські ігри. Вони були бойкотовані багатьма державами світу через вторгнення Радянського Союзу до Афганістану.
Чи знаєте ви, що:
Цікаві випадки з життя Маяковського.
На зібранні у 20-х роках... Голос з зали: «Маяковський, вам каблучка не до лиця!» Маяковський: «Тому я її на обличчі не ношу».
На одному з концертів чоловік невеликого зросту підскочив до В.В.Маяковського і закричав: «Від великого до смішного — один крок!» Маяковський ступив назустріч: «Ось я його і роблю».
У Політехнічному інституті Владимир Маяковський виступав на диспуті про пролетарський інтернаціоналізм:
— Серед росіян я відчуваю себе росіянином, серед грузинів я відчуваю себе грузином...
Питання з зали:
— А серед дурнів?
Відповідь:
— А серед дурнів я вперше.

пʼятниця, 17 липня 2015 р.

18 липня: це цікаво знати


«Якщо є бажання, є безмежна любов до своєї Батьківщини і власної Нації, є сила волі щось чинити корисного для Матері-вітчизни, то і одна людина, зціпивши зуби, буде перти плуга на ниві національного відродження, відродження національної самосвідомості"
(Павло Загребельний)
18 липня у народі визначали, наскільки щедрим буде врожай, а саме — яскравий Місяць віщував багатий врожай. Стосовно ж світлої частини доби, то якщо хмари цього дня були жовті – на дощ, а якщо вітер ніс їх з північного сходу, то мав бути гарний день.
За церковним календарем 18 липня вшановують преподобного Афанасія Афонського, преподобного Сергія, мученицю велику княгиню Єлизавету та черницю Варвару, мучениць Анну і Кирилу, преподобного Лампада.
У народі в цей день відзначали свято місяця. На Афанасія місяць продовжує грати, що передбачає хороший урожай. Наші пращури в цей день слідкували за хмарами: якщо по небу пливуть жовті, нібито мед, хмари — на дощ. З цього приводу говорили: «З гнилого кута (південного заходу) нагнало хмари — буде дощ».
Іменинниками 18 липня є:
Ганна, Кирило, Панас, Сергій, Єлизавета.
18 липня народились:
1936 — Юрій Іллєнко, український кінорежисер («Криниця для спраглих», «Вечір напередодні Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою»), кінооператор («Тіні забутих предків»), сценарист («Мріяти і жити», «Лісова пісня»).
Події 18 липня:
1863 — до Київського цензурного комітету міністром внутрішніх справ Російської імперії Петром Валуєвим надіслано таємний циркуляр, відомий як Валуєвський указ, в якому наказувалося призупинити видання значної частини книг, написаних українською мовою. Мотивом до видання циркуляру став страх царської влади, що публікації книг українською мовою стимулюють зростання сепаратистських, пропольських та антицарських настроїв.
1995 — біля стін Софійському соборі в Києві поховано українського Патріарха Володимира. Спроба поховати тіло Патріарха у Софійському соборі наштовхнулася на опір зі сторони духовенства УПЦ-МП та силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС України.
Чи знаєте ви, що:
Чорнобривці, які багато хто вважає споконвічно українською квіткою, насправді мають заокеанське походження. А примандрували вони до нас з Мексики і непогано тут прижилися.
В Україні чорнобривці полюбили не лише за буйне цвітіння й аромат, але й за лікувальні властивості. Адже настоянки з цих квітів лікують печінку, нирки, гоять рани, поліпшують обмін речовин. Навіть на початковій стадії цукрового діабету вони здатні знизити рівень цукру у крові. Такі вони, ці мексиканські українці – чорнобривці.

Хто і коли складатиме ЗНО у 2016 році

Зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію у 2016 році планується провести за зміненими правилами. Відповідне рішення вже ухвалено Колегією Міністерства освіти і науки України і підписано міністром освіти і науки.

Відповідно до рішення колегії, ЗНО для охочих вступити до вищих навчальних закладів буде проведено з таких навчальних предметів: української мови і літературиісторії Україниматематикибіологіїгеографіїфізикихіміїанглійської,іспанськоїнімецькоїросійськоїфранцузької мов.

Результати ЗНО з української мови і літератури, однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної освіти для всіх випускників загальноосвітніх та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 2016 року.

Державна підсумкова атестація у формі ЗНО для випускників вищих навчальних закладівІ-ІІ рівнів акредитації ( училища, технікуми) буде проведена з 01 до 31 березня 2016 року.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів складатимуть ЗНО у період з 16 травня до 30 червня.

Ті випускники, які виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладів матимуть можливість скласти тести ЗНО з біології, географії, фізики, хімії та російської мови у період з 01 до 30 червня.

Також у 2016 році планується впровадження зовнішнього незалежного оцінювання загальних навчальних компетентностей та використання його результатів під час вступної кампанії. Такий тест при вступі до вищих навчальних закладів складатимуть випускники шкіл, які здобули середню освіту більше п’яти років тому, а також постраждалі учасники акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність та військовослужбовці, демобілізовані із зони проведення АТО.

Найкращі школи за результатами ЗНО-2015 з української мови


Український центр оцінювання якості освіти склав рейтинг загальноосвітніх закладів за результатами ЗНО з української мови і літератури, що було проведено у 2015 році. Рейтинг публікується уперше за час проведення зовнішнього оцінювання.

Найбільше представництво серед ста найкращих навчальних закладів України за показниками ЗНО з української мови мають школи столиці України – 29 навчальних закладів. Серед областей України лідером є Львівська область, яку у топ-100 представляють 19 навчальних закладів.

Івано-Франківська область представлена 6-ма навчальними закладами, Дніпропетровська і Рівненська мають по 5 навчальних закладів у топ-100 українських шкіл за результатами цьогорічного ЗНО.
ТОП – 100 навчальних закладів за результатами ЗНО з української мови і літератури
Рейтинг
Назва закладу
Регіон
Район/Місто
Тип закладу
1
Українська гімназія № 1 Івано‐Франківської міської ради
Івано-Франківська область
м. Івано-Франківськ
гімназія
2
Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Шевченка
Київ
Печерський район міста
ліцей
3
Ліцей "Інтелект"
Київ
Дарницький район міста
ліцей
4
Калуська гімназія
Івано-Франківська область
м. Калуш
гімназія
5
Львівський навчально-виховний комплекс "Школа І ступеня ‐ гімназія"
Львівська область
м. Львів. Личаківський район міста
Навчально-виховний комплекс
6
Гімназія № 143 Оболонського району
Київ
Оболонський район міста
гімназія
7
Дніпропетровський обласний медичний ліцей‐інтернат "Дніпро"
Дніпропетровська область
м. Дніпропетровськ. Жовтневий  район міста
ліцей
8
Львівська академічна гімназія при Національному університеті "Львівська політехніка"
Львівська область
м. Львів. Галицький район  міста
гімназія
9
Навчально‐виховний комплекс "Рава‐Руська школа‐гімназія"
Львівська область
Жовківський район
гімназія
10
Ліцей "Наукова зміна"
Київ
Дарницький район міста
ліцей
11
Снятинська гімназія
Івано‐Франківська область
Снятинський район
гімназія
12
Львівський фізико‐математичний ліцей‐інтернат при ЛНУ ім. Франка
Львівська область
м. Львів. Залізничний район міста
ліцей
13
Львівська українська приватна гімназія
Львівська область
м. Львів. Галицький район міста
гімназія
14
Гімназія "Академія"
Київ
Святошинський район міста
гімназія
15
Львівська гімназія "Євшан"
Львівська область
м. Львів. Залізничний район міста
гімназія
16
Черкаський фізико‐математичний ліцей
Черкаська область
м. Черкаси. Придніпровський район міста
ліцей
17
Комунальний заклад освіти "Українсько-Американський ліцей" Дніпропетровської міської ради
Дніпропетровська область
м. Дніпропетровськ. Жовтневий район міста
ліцей
18
Класична гімназія при ЛНУ ім. Франка
Львівська область
м. Львів. Франківський район міста
гімназія
19
Гімназія № 153 ім. Пушкіна
Київ
Шевченківський район міста
гімназія
20
Середня загальноосвітня школа №32 м. Львова
Львівська область
м. Львів. Сихівський район міста
середня загальноосвітня школа
21
Городенківська гімназія ім. Крушельницького
Івано‐Франківська область
Городенківський район
гімназія
22
Навчально‐виховний комплекс "Школа‐гімназія І‐ІІІ ступенів Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких"
Львівська область
м. Львів. Сихівський район міста
гімназія
23
Дрогобицька гімназія імені Богдана Лепкого Дрогобицької міської ради Львівської області
Львівська область
м. Дрогобич
гімназія
24
Бучанська Українська гімназія Київської області
Київська область
м. Буча
гімназія
25
Гімназія "Троєщина"
Київ
Деснянський район міста
гімназія
26
Києво‐Печерський ліцей № 171 "Лідер"
Київ
Печерський район міста
ліцей
27
Рівненська українська гімназія
Рівненська область
м. Рівне
гімназія
28
Гімназія №191 ім. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов
Київ
Дніпровський район міста
гімназія
29
Спеціалізована середня загальноосвітня школа №37 з поглибленим вивченням французької мови м. Львова
Львівська область
м. Львів. Личаківський район міста
спеціалізована школа
30
Технічний ліцей НТУУ "Київський політехнічний інститут"
Київ
Солом'янський  район міста
ліцей
31
Український фізико‐математичний ліцей КНУ ім. Шевченка
Київ
Голосіївський  район міста
ліцей
32
Львівський навчально‐виховний комплекс ім. Симоненка з поглибленим вивченням німецької мови
Львівська область
м. Львів. Франківський район міста
навчально-виховний комплекс
33
Білоцерківський економіко‐правовий ліцей
Київська область
м. Біла Церква
ліцей
34
Єланецька гуманітарна гімназія
Миколаївська область
Єланецький район
гімназія
35
Волинський ліцей‐інтернат
Волинська область
м. Луцьк
ліцей
36
Гімназія № 172 "Нивки"
Київ
Шевченківський район міста
гімназія
37
Запорізька гімназія № 93
Запорізька область
м. Запоріжжя. Шевченківський район міста
гімназія
38
Спеціалізована школа №173
Київ
Солом'янський район міста
спеціалізована школа
39
Ліцей №142 Солом'янського району  м.Києва
Київ
Солом'янський район міста
ліцей
40
Навчально‐виховний комплекс "Школа І ступеня ‐ гімназія ім. Митрополита Андрея Шептицького
Львівська область
м. Стрий
навчально-виховний комплекс
41
Природничо‐науковий ліцей № 145
Київ
Печерський район міста
ліцей
42
Харківська гімназія №46 ім. Ломоносова
Харківська область
м. Харків. Комінтернівський район міста
гімназія
43
Зарічненський навчально‐виховний комплекс "загальноосвітня школа І ступеня ‐ гімназія"
Рівненська область
Зарічненський район
навчально-виховний комплекс
44
Бобровицька гімназія
Чернігівська область
Бобровицький район
гімназія
45
Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті ім. Гончара
Дніпропетровська  область
м. Дніпропетровськ. Жовтневий район міста
ліцей
46
Уманська міська гімназія
Черкаська область
м. Умань
гімназія
47
Іллічівська гімназія №1
Одеська область
м. Іллічівськ
гімназія
48
Славутицький ліцей
Київська область
м. Славутич
ліцей
49
Кіровоградський обласний навчально‐виховний комплекс "гімназія‐інтернат‐школа мистецтв"
Кіровоградська область
м. Кіровоград. Кіровський район міста
навчально-виховний комплекс
50
Київська гімназія №287
Київ
Святошинський  район міста
гімназія
51
Навчально‐виховний комплекс "Домінанта"
Київ
Дніпровський район міста
навчально-виховний комплекс
52
Гімназія "Києво ‐ Могилянський колегіум" ІІ‐ІІІ ступеня
Київ
Деснянський  район міста
гімназія
53
Гімназія "Оболонь" ‐ загальноосвітній навчальний заклад ІІ‐ІІІ ступенів    м.Києва
Київ
Оболонський район міста
гімназія
54
Харківська спеціалізована школа I‐III ступенів № 156
Харківська область
м. Харків. Московський район міста
спеціалізована школа
55
Гімназія  "Ерудит" м.Києва
Київ
Солом'янський  район міста
гімназія
56
Гімназія №178
Київ
Солом'янський район міста
гімназія
57
Вінницький  технічний ліцей
Вінницька область
м. Вінниця. Ленінський район міста
ліцей
58
Луцька гімназія №18
Волинська область
м. Луцьк
гімназія
59
Великоберезнянська гімназія
Закарпатська область
Великоберезнянський район
гімназія
60
Слов'янська гімназія
Київ
Дарницький район міста
гімназія
61
Тернопільська спеціалізована школа І‐ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов

Тернопільська  область
м. Тернопіль
спеціалізована школа
62
Львівська гімназія "Престиж" з поглибленим вивченням іноземних мов
Львівська область
м. Львів. Шевченківський район міста
гімназія
63
Козелецька гімназія №1
Чернігівська область
Козелецький район
гімназія
64
Коломийська спеціалізована школа І‐ІІІст. №5 імені   Т.Г.Шевченка
Івано‐Франківська область
м. Коломия
спеціалізована школа
65
Краматорська українська гімназія
Донецька область
м. Краматорськ
гімназія
66
Бердянська гімназія № 1 "Надія"
Запорізька область
м. Бердянськ
гімназія
67
Комунальний заклад "Обласна спеціалізована школа‐інтернат ІІ‐ІІІ ступенів "Обдарованість"
Харківська область
м. Харків. Орджонікідзевський район міста
спеціалізована школа‐інтернат
68
Львівська спеціалізована середня загальноосвітня школа І‐ІІІ ступенів №5 ім. Іванни та Іллі Кокорудзів з поглибленим вивченням англійської мови
Львівська область
м. Львів. Франківський район міста
спеціалізована школа
69
Навчально‐виховний комплекс "Школа‐садок "Софія" м. Львова
Львівська область
м. Львів. Сихівський район міста
навчально-виховний комплекс
70
Ліцей "ЕКО" №198
м.Київ
Святошинський район міста
ліцей
71
Чернівецька гімназія №4 Чернівецької міської   ради
Чернівецька область
м. Чернівці. Шевченківський  район міста
гімназія
72
Львівська спеціалізована середня загальноосвітня школа І‐ІІІ ступенів №28 з поглибленим вивченням німецької мови
Львівська область
м. Львів. Галицький район міста
середня загальноосвітня школа
73
Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука
Волинська область
м. Луцьк
гімназія
74
Середня спеціалізована загальноосвітня школа №93 з поглибленим вивченням англійської мови
Львівська область
м.Львів. Сихівський район  міста
спеціалізована школа
75
Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті
Житомирська область
м. Житомир. Богунський район міста
ліцей
76
Боярський навчально‐виховний комплекс "гімназія‐загальноосвітня школа І ступеня"
Київська область
Києво‐Святошинський район
гімназія
77
Рівненська гуманітарна гімназія Рівненської міської ради
Рівненська область
м. Рівне
гімназія
78
Рогатинська гімназія ім. Володимира Великого
Івано‐Франківська  область
Рогатинський район
гімназія
79
Ковельська міська гімназія Ковельської міської ради Волинської області
Волинська область
м. Ковель
гімназія
80
Спеціалізована школа І‐ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №112 ім. Шевченка
Київ
Голосіївський район міста
спеціалізована школа
81
Рівненська спеціалізована школа І‐ІІІ ступенів №15 Рівненської міської    ради
Рівненська область
м. Рівне
спеціалізована школа
82
Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. Котляревського
Полтавська область
м. Полтава. Октябрський район міста
ліцей
83
Запорізька гімназія № 31
Запорізька область
м. Запоріжжя. Ленінський район міста
гімназія
84
Фінансово‐економічний ліцей
Дніпропетровська область
м. Дніпропетровськ. Амур‐Нижньодніпровський район міста
ліцей
85
Харківський фізико‐математичний ліцей № 27
Харківська область
м. Харків. Жовтневий район міста
ліцей
86
Скандинавська гімназія
Київ
Дарницький район міста
гімназія
87
Фізико‐математична гімназія № 17
Вінницька область
м. Вінниця. Ленінський район міста
гімназія
88
Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 22 з поглибленим вивченням іноземної мови
Дніпропетровська  область
м. Дніпропетровськ. Кіровський район міста
спеціалізована школа
89
Кловський ліцей №77
Київ
Печерський район міста
ліцей
90
Запорізька гімназія № 6
Запорізька область
м. Запоріжжя. Комунарський район міста
гімназія
91
Тернопільська Українська гімназія ім. Франка
Тернопільська область
м. Тернопіль
гімназія
92
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська область
м. Миколаїв. Центральний район міста
гімназія
93
Прилуцька гімназія № 5 ім. Затолокіна
Чернігівська область
м. Прилуки
гімназія
94
Харківська гімназія № 6 "Маріїнська гімназія"
Харківська область
м. Харків. Дзержинський район міста
гімназія
95
Бориславська державна гімназія Львівської області
Львівська область
м. Борислав
гімназія
96
Школа‐інтернат ІІ‐ІІІ ступенів "Рівненський обласний ліцей"
Рівненська область
м. Рівне
ліцей
97
Спеціалізована школа І‐ІІІ ступенів №57 з поглибленим вивченням англійської мови
Київ
Шевченківський район міста
спеціалізована школа
98
Гімназія № 136 м. Києва
Київ
Дніпровський район міста
гімназія
99
Приватний навчально‐виховний комплекс "Антей"
Хмельницька область
м. Кам'янець‐Подільський
навчально-виховний комплекс
100
Гімназія №315 з поглибленим вивченням іноземних мов
Київ
Дарницький район міста
гімназія

Загалом до рейтингу включено понад 7 тисяч загальноосвітніх навчальних закладів.

З повним рейтингом навчальних закладів за результатами зовнішнього оцінювання з української мови і літератури можна ознайомитися за таким посиланням >>>