Сторінки

Сторінки

Сторінки

понеділок, 31 серпня 2015 р.

Рейтинг шкіл м. Рівного за результатами ЗНО з української мови і літератури 2015 року

РейтингЗагальний рейтингНавчальний закладТип навчального закладу
127
Рівненська українська гімназія
гімназія
277
Рівненська гуманітарна гімназія
гімназія
381
Спеціалізована школа № 15
спеціалізована школа
496
Школа-інтернат «Рівненський обласний ліцей»
ліцей
5114
Спеціалізована школа «Центр надії»
спеціалізована школа
6203
Загальноосвітня школа № 23
середня загальноосвітня школа
7303
Загальноосвітня школа № 28
середня загальноосвітня школа
8493
Природничо-математичний ліцей «ЕЛІТАР»
ліцей
9631
Класична гімназія «Престиж»
гімназія
10664
Гімназія «Гармонія»
гімназія
11703
Навчально-виховний комплекс «Колегіум»
навчально-виховний комплекс
12762
Економіко-правовий ліцей
ліцей
13779
Навчально-виховний комплекс № 12
навчально-виховний комплекс
14851
Загальноосвітня школа № 5
середня загальноосвітня школа
15864
Загальноосвітня школа № 8
середня загальноосвітня школа
16993
Навчально-виховний комплекс № 2 «Школа - Ліцей»
навчально-виховний комплекс
171167
Загальноосвітня школа № 27
середня загальноосвітня школа
181243
Загальноосвітня школа № 22
середня загальноосвітня школа
191568
Навчально-виховний комплекс № 26
навчально-виховний комплекс
201673
Загальноосвітня школа № 25
середня загальноосвітня школа
211767
Загальноосвітня школа № 13
середня загальноосвітня школа
221818
Загальноосвітня школа № 4
середня загальноосвітня школа
231838
Загальноосвітня школа № 1 імені Володимира Короленка
середня загальноосвітня школа
242102
Навчально-виховний комплекс № 19
середня загальноосвітня школа
252119
Загальноосвітня школа № 11
середня загальноосвітня школа
262231
Загальноосвітня школа № 3
середня загальноосвітня школа
273556
Загальноосвітня школа № 6
середня загальноосвітня школа
283630
Загальноосвітня школа № 24
середня загальноосвітня школа
293689
Загальноосвітня школа № 18
середня загальноосвітня школа
303972
Навчально-виховний комплекс № 14
середня загальноосвітня школа
314250
Загальноосвітня школа № 9
середня загальноосвітня школа
324682
Навчально-виховний комплекс № 17
навчально-виховний комплекс
334719
Загальноосвітня школа № 20
середня загальноосвітня школа
345205
Загальноосвітня школа № 10
середня загальноосвітня школа

31 серпня: це цікаво знати

У народі 31 серпня вшановували мучеників Флора і Лавра, які вважалися покровителями коней, тому цей день називали Кінським святом. Коней цього дня добре годували, купали, а після цього у хвіст і в гриву вплітали стрічки. Звичайно, тварини у своє свято не працювали, їх навіть не сідлали.
Господині випікали тістечка у вигляді підкови і роздавали їх дітям та коням. А господарі прибивали стару підкову на дверях – на щастя. Ввечері коней окроплювали освяченою водою, щоб вберегти від усіляких напастей.
Вважалося, що від цього часу розпочинаються вранішні заморозки.
За церковним календарем 31 серпня вшановують мучеників Флора і Лавра, мучеників Єрма, Серапіона і Полієна, святих Омеляна, Іларіона, Діонісія і Єрмиппа, святителів Іоанна та Георгія, преподобних Макарія та Іоанна Рильського.
Іменинниками 31 серпня є:
Омелян, Іларіон, Лавр, Макар, Флор.
31 серпня народились:
1883 — Осип Назарук, український громадський і політичний діяч, письменник, журналіст, публіцист. Літописець українських січових стрільців «Слідами Українських Січових Стрільців», «Над Золотою Липою». Автор творів «Князь Ярослав Осмомисл», «Роксоляна: Жінка халіфа й падишаха Сулеймана Великого, завойовника і законодавця", за яким знято перший український телевізійний серіал.
«…немов на знак, які великі спосібності криються в народі нашої землі, видвигнула з нього Божа воля якраз в тім часі одну жінку як найбільшу жіночу постать світової історії тієї епохи. Тією жінкою стала Анастасія Лісовська, дочка священика... Присвячую українським дівчатам сю працю про велику українку, що сяяла умом і веселістю, безоглядністю й милосердям, кров'ю і перлами.» (Осип Назарук).
Події 31 серпня:
1898 — офіційно відкрито Київський політехнічний інститут.
1995 — на навколоземну орбіту запущено перший український науково-дослідницький супутник Січ-1.
Чи знаєте ви, що:
Кінь — священна тварина двадцяти трьох народностей. В основному, коням поклоняються там, де без них ніяк не обійтися: у Північній Африці й на Близькому Сході.
Найкоротше слово, що означає кінь, це «Ук». Так називають коней кочівники в Монголії. Найдовше ж слово для назви коней використовували індіанці перуанського племені мицран — «оквила упара кламару коалу накла ната», що означало «лисий гуанако білої людини, що прийшов з моря».
Найпоширеніша кличка коня у світі — Чжу-Хань. Китайських коней найбільше у світі, так само, як і людей-китайців.
Негри племені масаї вірять, що людина, вбита конем, автоматично попадає у рай.
Їхати на коні задом наперед не скрізь ганебно. Воїни суахілі їздили на конях, винятково сидячи спиною вперед і дивлячись через плече.
Якщо поставити перед конем відра з кавою й з какао, кінь у чотирьох випадках з п'яти вибере каву.
Вчені стверджують, що коні бачать кольорові сни. А ще вони вміють упізнавати себе на картинках. Побачивши на картинці побратима, кінь може «вітатися» з ним тихим іржанням і обнюхувати.

 Шановні учні 10-А класу (філологічний профіль)!

 Святкова лінійка відбудеться 01 вересня о 9.00 годині.
  Обов'язкова форма одягу - національне вбрання  ( вишиванки).
 Після лінійки в нашому кабінеті (305)відбудеться перший  ( і єдиний у цей день) урок.
       До зустрічі!!

неділя, 30 серпня 2015 р.

     Шановні учні 10 класу філологічного профілю!

Усю інформацію щодо  1- го вересня буде подано завтра, 31. 08, після 15.00 години.
 Обов"язкова форма одягу під час святкової лінійки - національне вбрання (вишиванки)!!!
                 До зустрічі!!!

30 серпня: це цікаво знати


30 серпня – передостанній день місяця варто згадати все, що подарував цей чудовий останній місяць літа.
Першим святом місяця був день Іллі (2 серпня). Вважається, що на Іллю закінчується літо і купальний сезон. Також вважається, що саме з Іллі починається серпневий зорепад.
Другим великим святом серпня є Маковія, або перший Медовий Спас (14 серпня), коли святять мак, чорнобривці та василькі, а також печуть пісні коржики «маковики», бо з цього часу розпочинається двотижневий Успенський піст, або ж Спасівка.
Третім святом є другий Яблучний Спас (19 серпня) – день Преображення Господнього, коли святять яблука та іншу городину як символ розквіту і плодючості землі.
Четверте свято двонадесяте – Успіння Богородиці. У цей час закінчують збирати фрукти, починають сівбу озимини і вважається, що з цього дня починається «молоде» бабине літо.
Останнім святом серпня є Післясвято Успіння, Третій Спас, або Спас на полотні. Люди вірили, що якраз цього дня у вирій відлітають ластівки.
За всіма цими святами визначали погоду на осінь та зиму.
У народі вважали, що з 30 серпня – дня Мирона – починається листопад. Першими починають скидати листя берези, потім липи, в’язи і черемхи.
За церковним календарем 30 серпня вшановують мученика Мирона пресвітера, преподобного Аліпія, мучеників Павла, Юліані, Фирса, Левкія, Короната, Патрокла, Стратона, Пилипа і інших.
Іменинниками 30 серпня є:
Уляна, Мирон, Павло, Лев, Стратон, Пилип.
30 серпня народились:
1922 — Павло Глазовий, український поет-гуморист, сатирик. Автор поеми ««Слався, Вітчизно моя!», 13 книжок сатири та гумору, 8 книжок для дітей.
«Йде синок до школи вперше. Пита батька мати: — Якій мові ми синочка будемо навчати — Українській чи російській? Обидві ж хороші. — Хай вивчає ту, якою печатають гроші». (Павло Глазовий).
1883 — Дмитро Донцов, український літературний критик, публіцист, політичний діяч, засновник теорії українського націоналізму. Автор праці «Націоналізм».
Чи знаєте ви, що:
Павло Глазовий двічі міг загинути на війні наглою смертю, однак двічі його рятував випадок, або, як він сам сказав, Боже провидіння.
Вперше, це сталося після одного з неочікуваних нальотів німецької авіації на аеродром, де воював Глазовий. Після бомбардування залишилось лише три літаки та щільно перекопане бомбами літовище. Серед трьох вцілілих машин була і та, на якій літав майбутній гуморист. У його підпорядкуванні служив молодий моторист — хлопчина порядний і слухняний, але трохи незібраний в роботі. Перед вильотом на інший аеродром Глазовий наказав йому провести повну заміну масла в системі двигуна. Він виконав завдання, але… забув закрутити кришку масляного бачка. Під час запуску двигуна масло за лічені секунди опинилося на фюзеляжі і кабіні пілота. Почався гамір, переполох! І тоді командир полка наказав членам штабу і технікам сідати в інший літак, а Глазового з його мотористом залишив драїти машину. Це їх і врятувало. У літака, куди сіли всі, хто вцілів після нальоту німців, раптово заглух один з двигунів і він, падаючи на землю, вибухнув. Ніхто не вижив. Так своєю незібраністю моторист врятував і себе, і Глазового.
Вдруге посланцем Небес став старший лейтенант, що вибіг зі штабної землянки саме у той момент, коли Глазовий проходив поряд. Підкликавши його, він наказав терміново евакуювати дітей з Ленінграду. Як з’ясувалося потім, евакуювали вони не дітей, а номенклатурну шайку з її сімейним потрухом. Проте, повернувшись після евакуації, вони побачили, що аеродром знову вщент перекопаний німецькою авіацією. Того старшого лейтенанта Павло Глазовий більше не зустрічав у своєму полку, однак його обличчя — обличчя ангела-охоронця, назавжди залишилося у пам’яті гумориста.

пʼятниця, 7 серпня 2015 р.

В Україні змінять норматив кількості учнів у класі

Проектом закону "Про освіту" передбачений мінімальний показник наповнюваності класів у базовій профільній школі на рівні десяти учнів. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун в інтерв’ю "Українській правді. Життя"

"Розумієте, ми витрачаємо дуже велику частку грошей в дуже малокомплектні школи, які ні якості освіти не забезпечують, та ще дорожчі в розрахунку на одного учня в 5-10 разів, ніж міські школи. Але весь процес закриття малокомплектних шкіл триватиме кілька років. Це неможливо одразу передбачити і чітко сказати, коли буде і як. Зараз у нас більше половини шкіл – це школи в сільській місцевості. Загалом по країні третина шкіл – це школи з наповнюваністю класів менше 5 дітей", - наголосила Інна Совсун.

Вона також повідомила, що у зв’язку з цим доведеться вирішувати питання кількості вчителів.

"Так, це дуже складні речі. Але всі країни, які працювали над підвищенням рівня якості освіти, йшли на це. Якщо ми встановлюємо якісь нормативи щодо наповнюваності школи, це автоматично означатиме і звільнення вчителів", - сказала перший заступник міністра.

"У нас припадає 8 дітей на одного вчителя, у сільській місцевості взагалі 6. У Європі – 13-15. Це одна з причин того, чому сьогодні не вистачає грошей на все. Тому що ми витрачаємо більшу частину грошей на утримання малокомплектних шкіл, ми нераціонально використовуємо ті кошти, які є на сьогодні в системі", - повідомила Інна Совсун.

За її словами, при скороченні кількості шкіл, кожна конкретна школа отримуватиме більше коштів. Однак рішення про закриття шкіл прийматимуть місцеві органи влади.

"І тут уже питання того, наскільки вони готові самі це робити. Якісь із них готові йти на такі кроки й укрупняти мережу, інші - воліють відмовчуватись і робити вигляд, що цієї проблеми не існує. Проте відповідальність тут дійсно більшою мірою лежить на місцевих органах влади", - зазначила Інна Совсун.

Збільшено час на вивчення іноземних мов у школах


Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» збільшено години на вивчення іноземних мов за рахунок варіативної складової.
Зокрема, у 2015-16 н. р.буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови з 2-х до 3-х на тиждень у 6-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (за новим стандартом).
Також, з 2-х до 3-х годин на тиждень буде збільшено час на вивчення іноземних мов у 8-му класі шкіл з українською мовою навчання (за попереднім стандартом)
У 10-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (універсальний профіль) кількість годин вивчення іноземної мови збільшено з 3-х до 3,5 годин.
Згідно із затвердженими змінами, кількість годин на вивчення іноземної мови у 2015/16 навчальному році становитиме:
Класи
5
6
7
8
9
10
11
Кількість годин на тиждень
3
3
3
3
2
3,5
3,5

P. S. Зате в класах універсального профілю на українську мову відведені  аж... 1-2 години!!

7 серпня: це цікаво знати

У народі 7 серпня має назву Ганни Холодної, або Ганни Зимовказівниці. За цим днем передбачають час початку та характер майбутньої зими.
“Якщо на Ганну холодний ранок, то зима буде рання та холодна; якщо йде дощ, то зима буде сніжною. Ясна та тепла погода передрікає холодну зиму, а якщо тепло і йде дощ, то й зима буде теплою і сніжною. Яка погода на Ганну до обіду, така зима до грудня; яка погода після обіду, така зима після грудня”.
7 серпня церква відзначає Успіня праведниці Анни, матері Пресвятої Богородиці. За переказом вона була дочкою священика. Одружилась з Іоякимом. У них довго не було дітей. Однак після довгих молитов, коли вони були вже у зрілому віці, Господь послав подружжю дочку Марію, яка стала Богородицею.
Також за церковним календарем 7 серпня вшановують святу жінку Олімпіаду, діву Євпраксію та преподобного Макарія.
Іменинниками 7 серпня є:
Ганна, Марко, Макар, Євпраксія, Олімпіада.
7 серпня народились:
1819 — Пантелеймон Куліш, український письменник, драматург, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада».
Події 7 серпня:
1803 – у подорож відправилась перша руська навколосвітня експедиція. Шлюпом «Надія» керував Іван Крузенштерн, а «Невою» — Юрій Лисянський – видатний мореплавець і дослідник українського походження.
1932 — у СРСР прийнято «закон про три колоски». До 1 січня 1933 засуджено на строк понад 10 років 54 645 осіб, розстріляно 2110.
1968 — у Лондоні українські емігранти закидали камінням посольство Радянського Союзу.
1970 — Проведений перший комп'ютерний шаховий турнір.
Чи знаєте ви, що:
Чому українську та італійську мови вважають наймилозвучнішими на Землі? Причин багато і одна з них — обов`язкове поєднання голосних та приголосних.
У деяких мовах нерідко можна натрапити на слова, складені без голосних літер узагалі. Чудовим прикладом є наші сусіди — у західнослов'янських мовах слова без голосних — цілком звичне явище. Наприклад, скоромовка «Strč prst skrz krk» («просунь палець крізь горло») — одна з найвідоміших фраз чеською та словацькою мовами. До того ж — ця фраза є девізом швейцарської газети La distinction («Різниця»); мабуть, зрозуміло чому (такий цікавий факт).
Ще є й більш складні скоромовки — наприклад, «Prd krt skrz drn, zprv zhlt hrst zrn» («Кріт продерся крізь траву, проковтнувши спочатку жменю зерен»).
Звісно ж, якщо прослухати одну з наведених фраз мовою оригіналу, голосні звуки там є, але вони, а точніше він, по суті, один і той же, у «повторі». Та як там не є, увесь час чути «И-кання» чи «І-кання» не справляє милозвучного враження, без образ до сусідів і їх мови.

четвер, 6 серпня 2015 р.

6 серпня: це цікаво знати

6 серпня церква вшановує другий день пам'яті перших українських християнських святих мучеників Бориса і Гліба.
Борис у хрещенні Роман і Гліб у хрещенні Давид були найулюбленішими молодшими синами князя Володимира. Вони дружили між собою з дитинства. Досягнувши зрілого віку, Борис отримав князівство у Ростові Великому, а Гліб — у Муромі. Після смерті князя Володимира Київське князівство наслідував Святополк і, боячись великого впливу Бориса і Гліба у народі, вирішив їх вбити.
24 липня за старим стилем і 6 серпня за новим 1015 року князя Бориса було вбито найманими вбивцями. Гліба чекала така ж доля. За вимогою найманців, які схопили молодого князя під Смоленськом, його власний повар перерізав Глібу горло.
Канонізували Бориса і Гліба вже за часи Ярослава Мудрого у 20-тих роках ХІ сторіччя, після того як їхні мощі було знайдено нетлінними.
У народі дуже любили князів-мучеників і часто розказували про чудесні зцілення, що відбувалися на могилі братів. Навіть працювати 6 серпня заборонялося, бо люди вірили, що блискавка хліб спалить. А ще з цього дня сіяли ранній хліб і починався період найбільшого збору грибів. А гриби — це і зниження температури повітря і грибні дощі.
Також за церковним календарем 6 серпня вшановують мученицю Христину і преподобного Полікарпа.
Іменинниками 6 серпня є:
Борис, Гліб, Полікарп, Соломія, Христина.
6 серпня народились:
1903 — Володимир Фатальчук, український художник. Автор ілюстрацій до книг «Антологія української поезії», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Життя і творчість Тараса Шевченка», «Кобзар» Тараса Шевченка, «Українські народні пісні», автор ювілейних медалей та пам'ятних значків (1964—1965).
Події 6 серпня:
1649 — Піррова перемога козаків у Зборівській битві. Зраджений кримськими татарами Хмельницький винуватить Москву, яка не надала допомогу; українсько-російські стосунки погіршуються.
1806 — Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила своє існування.
1807 — У Петербурзі видано правлячий указ про відкриття друкарень при губернських правліннях (у Києві, Житомирі, Кам'янець-Подільському, Харкові, Полтаві, Чернігові, Катеринославі, Херсоні та Сімферополі).
1914 — в Австро-Угорщині створено легіон Українських січових стрільців.
1932 — Відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.
1963 — Вигравши в півфіналі у алмаатинського «Кайрата» з рахунком 2:1, донецький «Шахтар» утретє поспіль вийшов у фінал Кубка СРСР, встановивши рекорд для радянських клубів — 15 кубкових перемог поспіль.
6 серпня відзначають:
  • Міжнародний день «Лікарі світу за мир»
Це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945.
Чи знаєте ви, що:
У сучасному світі для отримання ядерного палива уранові руди піддають процедурі збагачення, вичищаючи з них порожні породи і домагаючись підвищення концентрації урану 235. Хіба таке можливо і в природі?
Виявляється, в районі одного з африканських уранових рудників сформувалася область, де концентрація урану 235 виявилася достатньою для виникнення ланцюгової ядерної реакції. Завдяки втручанню ґрунтових вод, що спрацювали як природний уповільнювач нейтронів, ядерна реакція протікала вкрай повільно і запасів урану вистачило на дуже тривалий термін.
Вік найстарішого природного ядерного реактора, на думку вчених, становить близько двох мільярдів років, а наймолодшого — кілька сотень тисяч років.
Звичайно, 100 кіловат – це невелика кількість енергії. Цього ледь вистачить на забезпечення енергією мешканців одного під’їзду п’ятиповерхового будинку. Але, погодьтеся, для купи скель це зовсім непогано.