Сторінки

Сторінки

Сторінки

середа, 30 березня 2016 р.

31 березня: це цікаво знати

«Березень у квітень завітав,
І розтанув у малій крижині».
Юрій Тітов
В останній день березня у народі колись вшановували Кирила, про якого говорили, що його "Явдоха обдурила, запросила в гості, а сама гріє кості”. Малося на увазі, що в Кирилів день ще бувають морози. Це підтверджує й інше прислів'я: "Минув Олексій, а Кирило каже: «Ще не сій».
За церковним календарем 31 березня вшановують святителя Кирила, мучеників Трохима і Євкарпія, преподобного Аніна.
Іменинниками 31 березня є:
Кирило, Трохим, Данило.
31 березня народились:
1873 — Микола Міхновський, український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
1882 — Корній Чуковський (Микола Корнейчуков), письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
1914 — Леонід Новиченко — український літературний критик, літературознавець. Лауреат Шевченківської премії (1968).
Події 31 березня:
1889 — Офіційне відкриття Ейфелевої башти. Конструктор башти Гюстав Ейфель поставив на вершині башти французький прапор. Підійматися вгору тоді доводилося східцями.
1901 — Випускається перший автомобіль «Мерседес». Він створений Вільгельмом Майбахом для Motoren Gesellschaft Готліба Даймлера і являє собою новий стандарт автомашин з двигуном внутрішнього згорання (ДВС). Цей автомобіль також поклав початок династії, яка згодом стала називатися «Мерседесом» (на ім'я дочок Р. Даймлера).
1917 — США купують у Данії Віргінські острови за $25 млн.
1917 — У Києві відкрито першу українську гімназію.
1918 — США вперше переходять на літній час.
1923 — В Нью-Йорку пройшов перший танцювальний марафон. Переможницею стала Алма Каммінгс, що протрималася на ногах 27 годин.
1952 — Відрито Львівську філію Академії наук України.
1954 – СРСР звернувся до НАТО з ініціативою прийняти його в члени цієї організації. За кілька днів Північноатлантичний альянс відкинув цю пропозицію.
1993 — Під час зйомок епізоду фільму «Ворон» випадково загинув американський актор Брендон Брюс Лі, син Брюса Лі.
Чи знаєте ви, що:
В дитячих віршах Чуковський висловлював замасковану критику тодішнього суспільства: засуджував диктатуру, змальовуючи у образах Тарганиська та Мийдодіра самого Сталіна; Крокодил, який проковтнув сонце, – це нова влада, що з’явилася після революції, а «Муха-Цокотуха» – це взагалі історія про необережну базіку, яка розбалакалась у невдалому місці та в невдалий час.
Недарма у 30-ті роки дитячі твори Чуковського піддалися жорстокій критиці й гонінням, а у середовищі партійних редакторів з’явився навіть термін «чуковщина».
Кажуть, аби пом’якшити ставлення до своєї творчості, письменник зобов’язався написати вірш «Весела колгоспія», але так і не виконав обіцянки.

31 березня 2016 рік - цей день в історії



1284 - Єпископом Елі засновується Пітергаус, найстаріший і найменший коледж Кембріджського університету.

1717 - в Росії Петром I створюється Таємна канцелярія для розслідування особливо важливих державних злочинів.

1770 - Англійський мореплавець Джеймс Кук, обстеживши Нову Зеландію і з'ясувавши, що вона - острів, покидає її і бере курс на захід - на Австралію.

1831 - Квебек і Монреаль отримують статус міст.

1856 - Євреям забороняється служити в російському флоті.

1889 - Офіційне відкриття Ейфелевої башти. Конструктор башти Гюстав Ейфель поставив на вершині башти французький прапор. Підійматися вгору тоді доводилося по сходинкам.

1900 - У Франції прийнятий закон, що обмежує робочий день жінок і дітей 11 годинами.

1917 - США купують у Данії Віргінські острови за $25 млн. .

1917 - У Києві відкрито першу українську гімназію.

1923 - В Нью-Йорку пройшов перший танцювальний марафон. Переможницею стала Алма Каммінгс, що протрималася на ногах 27 годин.

1923 - Муссоліні обмежує робочий день в Італії 8 годинами.

1936 - В Мюнхені гітлерівці відкривають «Виставку дегенеративного мистецтва» (сюрреалізм, імпресіонізм, абстракціонізм тощо).

1973 - у хіт-параді журналу «Billboard» уперше з'явився альбом гурту «Pink Floyd» «The Dark Side of the Moon» і залишався в сотні кращих протягом наступних 14 років.

1991 - На референдумі в Грузії 90 % населення голосує за незалежність.

1993 - під час зйомок епізоду фільму «Ворон» випадково загинув американський актор Брендон Брюс Лі, син Брюса Лі. 

вівторок, 29 березня 2016 р.

30 березня: це цікаво знати

У вашій любові до життя... я бачу звичайнісінький страх смерті.
Григорій Сковорода
У народі 30-те березня називається днем «теплого Олекси». Особливо його відзначали колись бджолярі, рибалки та мисливці, бо вважалося, що з теплого Олекси вже починається справжнє тепло.
Тому пасічники виставляли вулики для першого вильоту бджіл, рибалки йшли вранці на річку спостерігати за тим, як щука хвостом лід розіб’є, однак не ловили її, бо це вважалося великим гріхом. А мисливці від цього дня вже починали полювати на ведмедів та лисиць.
Зазвичай теплого Олекси, вважався третім важливим днем березня після Явдохи і Сорока Святих, за яким визначали погоду. Тепла сонячна погода віщувала врожай хліба та багаті рої. Великі струмки снігу, що розтанув, передвіщали мокре літо. У минулі часи казали: «Олексій, чоловік Божий, зиму нанівець зводить», «Зверху пече — знизу тече».
За церковним календарем 30 березня вшановують преподобного Олексія, преподобного Парфенія Київського, преподобного Макарія–чудотворця, мученика Марина.
Іменинниками 30 березня є:
Олександр, Олексій, Віктор, Ірина, Леонард, Ян.
30 березня народились:
1894 — Микола Барабашов, український астроном.
Події 30 березня:
1922 – у Києві Лесь Курбас створив театр-студію «Березіль» (тепер Харківський український драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка). На початку своєї діяльності театр був узятий на повне утримання військовими, яким дуже подобалися вистави колективу. Так «Березіль» існував до 1925 року, поки не став одержувати дотацію від держави. До творчого об’єднання “Березіль”, крім київського відділення, тоді вже входили філії в Одесі, Умані та Білій Церкві. З 1926 року театр був переведений до Харкова, а його місце зайняв теперішній театр української драми імені І.Франка.
«Я вибираю березіль тому, що він буря, тому що він – бунт, з якого літо родиться» Лесь Курбас
Чи знаєте ви, що:
У 1913 році 26-річний актор галицького театру «Руська бесіда» Лесь Курбас через нерозділене кохання до сценічної партнерші, славетної Катерини Рубчакової, стрілявся.
Куля невеличкого калібру застрягла в нижній частині серця. Краківський хірург зробив усе можливе й неможливе, аби врятувати знайденого в калюжі крові актора, але кулю виймати не став.
Так і прожив з нею Курбас усі залишені йому від Бога роки – у харківському «Березолі» до 1933 року, а далі – на Соловках.

 30 березня сталося наступне:


1814 - Наполеонівські війни. Війська шостої коаліції вступають до Парижу;

1842 - Американський лікар Кроуфорд Вільямсон Лонґ уперше у лікувальній практиці застосував ефір як анестезуючий засіб при видаленні пухлини на шиї пацієнта;

1856 - Підписання Паризького договору. Кінець Кримської війни. 

1858 - Гаймен Ліпмен з Філадельфії отримав патент на олівець з гумкою на торці;

1867 - Усього по два центи за акр Росія продала США Аляску та Алеутські острови;

1930 - У Німеччині до влади прийшов уряд рейхсканцлера Генріха Брюнінга, представника католицької партії «Центр», дії котрого фактично сприяли встановленню в країні фашистської диктатури;

1948 - Керівник Радянського Союзу Йосип Сталін розпорядився блокувати всі дороги і залізниці, що сполучали Берлін із Західною Німеччиною. Повну блокаду Берліна було введено 24 червня;

1976 - Формальний початок музичного панк-руху: в одному з лондонських клубів відбувся концерт групи «The Sex Pistols»;

1981 - Джон Гінклі здійснив замах на президента США Рональда Рейґана: останнього було серйозно поранено. Схоплений на місці злочину Гінклі пояснив свій вчинок бажанням справити враження на актрису Джоді Фостер. Суд визнав Гінклі психічно хворим.

1987 - Картину Вінсента ван Гога «Соняшники» продано за рекордну суму - 39,85 мільйонів доларів. У 1987 році її було продано вже за 40,3 мільйони, а в 1997 з'явилась інформація, що ця картина куплена японською страховою компанією - підробка;

1995 - Папа Римський Іван Павло II випустив свою одинадцяту енцикліку - у котрій він засудив аборти і евтаназію як злочини проти людства, котрі не повинні бути легалізовані;

1998 - Британська компанія Rolls-Royce була куплена німецьким автогігантом BMW за $570 млн;

2002 - У королівській резиденції у Віндзорі внаслідок бронхіту у віці 101-го року померла Елізабет Анджела Марґеріт Боуз-Лайон, Королева-матір, мати чинної англійської королеви Єлизавети II. 

29 березня: це цікаво знати

mid_56285_7451
Якщо влада не може врятувати народ від злиднів, час рятувати країну від влади.
Михальченко Микола
У народі 29 березня, вшановуючи Трофима і Саву, казали: «На Савина сані покинь, а воза придвинь», «Сонця хоч і немає, а вода все одно тече». Також підмічали, якщо цього дня тепло, то теплою має бути і продовження весни. Добре, коли сніг тане від сонця, а не від дощу: «Коли весна красними днями зганяє сніг — родиться хліб».
За церковним календарем 29 березня вшановують мучеників Савина, святителя Серапіона, апостола Аристовула, мучеників Олександра, Юліана, Трохима і Фала.
Іменинниками 29 березня є:
Олександр, Трохим, Юліан, Роман.
29 березня народились:
1891 — Марійка Підгірянка, українська поетеса.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Події 29 березня:
1847 — Лев Толстой почав вести щоденник і продовжував цю справу все життя (загалом написав 13 томів).
1848 — Ніагарський водоспад зупинився на 30 годин — після того, як на річці Ніагара утворилися крижані затори.
1886 — в Атланті американський доктор Джон Пембертон створив “Кока-колу”, вважаючи її лікувальним напоєм.
1910 — у Марселі піднявся в повітря перший гідролітак, який може злітати і приземлятися на поверхню води.
1979 — відбулася прем’єра на радянському телебаченні фільму Одеської кіностудії «Місце зустрічі змінити не можна».
1998 рік — У Португалії відкрито 16-кілометровий міст «Васко да Гама» — перекинутий через річку Тагус. Його будівництво обійшлось в мільярд доларів.
2004 — Ірландія стала першою країною світу, де повністю заборонено куріння в усіх громадських місцях.
Чи знаєте ви, що:
29 березня 1979 року на радянському телебаченні відбулася прем’єра фільму Одеської кіностудії «Місце зустрічі змінити не можна».
Фільм вийшов в день народження режисера стрічки, Станіслава Говорухіна (народився 29 березня 1936 року).
Перший показ нового детективного серіалу приурочили до дня міліції. Згодом сталі відомі статистичні дані: у той час, коли в черговий раз по телевізору йшов фільм «Місце зустрічі…», практично припинялися злочини і знижувалися витрати води в квартирах.
Також було підраховано, що кожна нова серія фільму підвищувала навантаження на електромережі лише у Москві на 400 тисяч кіловат.
Але найцікавішою статистикою були дані, зафіксовані у звіті МВС за 1979 рік, у ті 5 вечорів, коли показували «Місце зустрічі…», не було зареєстровано жодного злочину!

понеділок, 28 березня 2016 р.

29 березня сталося наступне:


1795 - Німецький композитор Людвіґ ван Бетховен уперше дав концерт у Відні;

1798 - французи проголосили утворення Гельветичної республіки (Швейцарія);

1848 - Через сильні морози - що скували річку Ніагару - більше чим на 30 годин «зупинився» Ніагарський водоспад.

1858 - У Петербурзі відкрито першу в Росії гімназію;

1867 - В Англії прийнятий Північноамериканський акт про створення Канади;

1886 - Пембертон Джон з Атланти створив новий лікувальний напій - який нині відомий під назвою «Кока-кола».

1936 - газета «Правда» опублікувала результати конкурсу на кращу пісню 1935 року. Першу премію вирішили не давати, другу отримав Янка Купала за пісню «Матка сина праважала»;

1951 - У США винесено вирок Етель і Юліусу Розенбергам - звинуваченим у шпигунстві на користь СPСР. Їх було страчено у червні 1953 року.

1973 - Завершено виведення американських військ з Південного В'єтнаму і передачу урядом ДРВ американським властям всіх осіб - взятих в полон - з числа військового та цивільного персоналу США.

1976 - Кращим фільмом США за 1975 рік Американською кіноакадемією визнано «Політ над гніздом зозулі».

1979 - Прем'єра на телебаченні фільму Одеської кіностудії «Місце зустрічі змінити не можна» (режисер - Станіслав Говорухін - у головних ролях - Володимир Висоцький та Володимир Конкін).

1998 - У Португалії відкрито 16-кілометровий міст «Васко да Гама» - перекинутий через річку Тагус. Його будівництво обійшлось у $1 млрд.

1998 - На парламентських виборах в Україні комуністи здобули 121 з 450 місць.

1999 - Секретарем Ради безпеки Росії призначений Володимир Путін (колишній президент Росії).

2004 - Створено «Громадянську кампанію «Пора!» 
                  Говорімо правильно!


Неправильно -  правильно
ДАВАЙТЕ ПРИВІТАЄМО - привітаймо
ДАВАТИ ДОБРО-схвалювати, підтримувати, погоджуватись, згоджуватись
ДАВАТИ КЛЯТВУ - присягати
ДАВАТИ МОЖЛИВІСТЬ - дозволяти, давати нагоду

 ДАВАТИ ПИТАННЯ - запитувати, ставити питання
 ДАВАТИ ПОКАЗАНЯ - свідчити
 ДАЖЕ - навіть
ДАЛЕКО НЕ ПРОСТО - зовсім не (аж ніяк не) просто 

ДАЛЬШЕ (прислівник) - далі 
ДАНИЙ ВИПАДОК - цей випадок 
ДАРОМ - даремно; задурно; безкоштовно 
ДВА РОКИ НАЗАД - два роки тому
 ДВОМІСНИЙ НОМЕР - номер на двох
ДВОХКІМНАТНИЙ - двокімнатний
 ДВОХПОВЕРХОВИЙ - двоповерховий 

28 березня: це цікаво знати

«Щастя, як здоров’я: коли воно є, його не помічаєш»
Михайло Булгаков
Погоду цього дня передвіщають вода і птахи. У давнину помітили: якщо весняна вода тече повільно, то рік очікується важким. Якщо ж у цей день прилітають чайки, то морозів вже не буде.
У наших пращурів був такий звичай: якщо цієї ночі почуєш, як виє собака, слід повернути подушку, щоб сон був хорошим.
За церковним календарем 28 березня вшановують мученика Агапія, священомученика Олександра та мученика Никандра.
Іменинниками 28 березня є:
Олександр, Денис, Никанор.
28 березня народились:
1870 — Юліан Бачинський, український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
Події 28 березня:
1930 — Михайло Булгаков, доведений до відчаю «пролетарськими» критиками і взагалі життям, звернувся з листом до уряду СРСР: «Я звертаюся до гуманності радянської влади і прошу мене, письменника, який не може бути корисним у себе на батьківщині, великодушно відпустити на свободу».
1930 — у Туреччині замість грецьких назв міст Константинополь і Ангора були затверджені офіційні турецькі назви — Стамбул і Анкара.
1980 — Указом Президії Верховної Ради СРСР затверджено Положення про звання Народного артиста СРСР.
2008 — Українська Вікіпедія сягнула межі в 100 000 статей.
Чи знаєте ви, що:
  • В Україні від народження і майже протягом наступних трьох років хлопчик знаходиться постійно з мамою чи бабусею. У дитячому садочку теж працюють жінки, у школі їх до 90%, а у вузах – майже 50%. Психологи стверджують, що в таких умовах, наслідуючи зразки поведінки й мислення жінки, чоловік виростає з жіночим баченням світу.
  • Спартанських хлопчиків, яких з семи років виховували у спеціальних загонах, привчали до злодійства. Однак, якщо когось із них ловили на крадіжці, то сильно лупцювали, але не за злодійство, а за незграбність.
  • Після 40 років людина перестає рости і починає, так би мовити, «всихати» – зменшуватись у середньому на 10 мм кожні 10 років. Причина цього — зневоднення хрящів у суглобах.

   28 березня сталося наступне:


37 - Калігула оголошений імператором Риму.

364 - Вперше Римська імперія поділена на Західну і Східну (імператор Валентин доручив управління східною частиною імперії своєму братові Валенсу).

681 - Вселенський собор у Константинополі звинуватив у єресі Папу Римського Гонорія I.

1462 - Іван III став правителем Великого князівства Московського.

1521 - Фернан Магеллан першим з європейців вступив в контакт з філіппінськими аборигенами.

1626 - Завершилася експедиція італійця П'єтро делла Валле до Індії.

1797 - У США запатентована пральна машина.

1801 - Неаполітанське королівство передало Франції острів Ельба.

1845 - З-за анексії Сполученими Штатами Техасу Мексика розірвала дипломатичні відносини з Вашингтоном.

1849 - Франкфуртські Національні збори схвалили імперську конституцію, що передбачала створення Німецької імперії.

1854 - Кримська війна: Великобританія і Франція оголосили війну Російській імперії

1857 - У Петербурзі відкрито першу в Росії гімназію.

1910 - У Марселі піднявся в повітря перший у світі гідроплан.

1917 - Турецька влада вигнала євреїв з Тель-Авіва.

1917 - Вперше засіданням Центральної Ради керував М. Грушевський.

1930 - Михайло Опанасович Булгаков, доведений до відчаю нападками «пролетарських» критиків, та й усім навколишнім життям, звернувся з листом до уряду СPСР. «Я звертаюся до гуманності радянської влади і прошу мене, письменника, який не може бути корисний у себе на батьківщині, великодушно відпустити на свободу».

1930 - Турецькі міста Константинополь і Ангора отримали нові назви - Стамбул і Анкара.

1935 - У Канаді заборонена радіореклама по неділях.

1964 - Лондонський Музей воскових фігур мадам Тюссо оголосив, що члени групи «Бітлз» стануть першими рок-музикантами, чиї фігури з'являться в експозиції музею.

1971 - Розпочато випуск автомобіля «Жигулі». 

неділя, 27 березня 2016 р.

27 березня сталося наступне:


1512 - Іспанський дослідник Хуан Понсе де Леон відкрив Флориду.

1793 - Катерина II видала маніфест про включення Правобережної України до складу Російської імперії.

1836 - У штаті Огайо відкрито перший храм мормонів.

1855 - У США запатентований гас.

1878 - Російський селянин Ф. Блінов подав заявку на отримання патенту на винайдений ним «вагон з нескінченними рейками» (перший у світі гусеничний трактор).

1940 - югославський принц Павло був скинутий за допомогою антифашистського військового перевороту;

1943 - Раднарком України прийняв постанову про створення літературного музею Тараса Шевченкa.

1952 - За пропуски занять з Уральського політехнічного інституту відрахований студент Борис Єльцин.

1966 - пес по кличці Піклз і його господар Девід Корбетт стали героями дня в Англії, знайшовши на галявині одного з Лондонських парків вкарадену тиждень тому «Золоту богиню» - статуетку богині перемоги Ніке, що вручалася кращої футбольної команді світу .

1977 - На Канарських островах сталася найбільша за кількістю жертв авіакатастрофа в історії. Загинуло 583 людини.

1990 - У Лондоні на Бейкер-стріт, 221, відкрився музей Шерлока Холмса.

1998 - У штаті Індіана (США) помічено декілька груп НЛО.

1998 - НАТО оголосила про початок тренувань албанських прикордонників для охорони кордону з Югославією. 

субота, 26 березня 2016 р.

             Говорімо правильно!

Неправильно -               правильно

Три роки тому назад – три роки тому
У більшості випадків – здебільшого
Тривалий період часу – тривалий час
Не звернув на це увагу – не звернув на це уваги
Інша альтернатива – інший спосіб або альтернатива
Займати посаду – обіймати посаду
До тих пір – до того часу, доти
Виручка – виторг
В повній мірі – цілком
У минулому році – торік, минулого року
В кінці кінців – врешті-решт, зрештою, нарешті, кінець кінцем

Більше 3-х років – більш як три роки, понад три роки

          НАША МАЛЕНЬКА ДОПОМОГА     
Перед канікулами, у п 'ятницю, 25 березня, у нашій школі відбулася чергова благодійна акція зі збору макулатури. Виручені кошти буде перераховано як допомога військовим. Учні нашого 10-А також укотре долучилися до акції, хоча й в останній день та після нагадування. Але тут важливий результат, і він у нас дуже хороший, адже ми зуміли зібрати 17 кг макулатури!! Тому хочу подякувати тим дітям, які розуміють усю важливість цих акцій.
Висловлюю подяку Барило Ользі, Барило Яні, Виговській Тетяні,
Крамарець Анастасії, Шевчуку Юрію, Шкляруку Владиславу, Якубець Наталії!
Дякую, що ви розумієте, завдяки кому не падають на голову "гради" та спокійно спиться.

26 березня сталося наступне:


1668 - Англія отримала контроль над Бомбеєм.

1713 - Іспанія наділила Англію винятковим правом на работоргівлю в американських володіннях Іспанії.

1787 - Катерина II, перебуваючи в Києві, повеліла викарбувати медаль на честь її візиту на південь Росії.

1826 - Франц Шуберт дав свій єдиний публічний концерт.

1845 - У США запатентований медичний пластир.

1871 - Обраний рада Паризької комуни.

1908 - На Острові Принца Едуарда (Канада) заборонені всі автомобілі.

1917 - Зі зіслання на Україну повернувся історик і політик Михайло Грушевський.

1921 - Спущена на воду канадська шхуна «Блюноус», яка потім не програла жодної гонки (нині ця шхуна зображена на канадських десяти центах).

1934 - У Британії введені іспити на водіння автомобіля.

1947 - У СPСР видано указ про скасування страти.

1953 - Американський лікар Джонас Едвард Солк оголосив про успішне випробування вакцини проти поліомієліту.

1956 - У СPСР відпустка по вагітності збільшена з 77 до 112 днів.

1973 - Перші жінки допущені в зал Лондонської фондової біржі.

1982 - У Оквілле (Онтаріо) народилися перші в Канаді близнюки, зачаті в пробірці.

1996 - Міжнародний Валютний Фонд виділив Росії кредит на 6,9 млрд доларів - найбільший кредит в історії МВФ.

1999 - Зафіксовано появу вірусу «Мелісса», що вразив за короткий час сотні тисяч комп'ютерів у всьому світі.

2000 - Володимир Путін обраний президентом Росії на перший термін. 

26 березня: це цікаво знати

60034
Що страшніше – детектор брехні чи дзеркало правди?
Василь Захарченко
За церковним календарем 26 березня вшановують святителя Никифора, мученика Савина, мучеників Африкана, Публія і Терентія, мученика Олександра, мученицю Христину і преподобного Аніна.
У минулі часи примітили: якщо 26 березня буде туман, то все літо буде дощове. Уважно слідкували за прильотом птахів: якщо першими із перелітних птахів прилітали жайворонки, значить бути теплу, а якщо зяблик — буде холодна погода.
Іменинниками 26 березня є:
Олександр, Христина, Фелікс, Лариса.
26 березня народились:
1892 — Петро Барановський, російський реставратор і дослідник пам’яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам’ятку домонгольської доби – церкву П’ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
26 березня відзначають:
  • День Національної гвардії України
  • День пам’яті гетьмана Івана Виговського (?, с. Вигів Житомирської обл. — 1664) — гетьман Війська Запорізького, (1657 — 1659), київський воєвода (1659 — 1664).
image049
Події 26 березня:
1904 — завершено будівництво та здано в експлуатацію нову будівлю Львівського залізничного вокзалу.
1921 — спустили на воду канадську шхуну «Блюноус», які потім не програла жодної гонки. Нині це судно зображено на канадських 10 центах.
1960 – УЄФА заснувала Кубок володарів кубків, який двічі здобувало київське «Динамо». Кубок володарів Кубків УЄФА — другий за престижністю трофей серед європейських футбольних команд, що проводився під егідою УЄФА. Розігрувався з 1960 по 1999 рік. Право участі в турнірі мали право володарі Кубку країн, або фіналісти (у випадку, коли Кубок країни здобувався чемпіоном). Лише п’ять команд вигравали Кубок Кубків більше одного разу: по два рази — Динамо (Київ), Мілан, Челсі та Андерлехт; та чотири рази Барселона.

пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Бажаю гарного й корисного відпочинку!!



25 березня  сталося наступне:


1668 - Відбулися перші в Америці кінські перегони.

1807 - Почались регулярні перевезення по залізниці Свонсі та Мамблза (Велика Британія). Вона стала першою залізницею з регулярними пасажирськими перевезеннями.

1821 - Проголошено незалежність Греції від Оттоманської імперії.

1857 - Уперше сфотографоване сонячне затемнення.

1857 - У Брісбені (Австралія) вдруге поспіль (після 5 квітня 1856) спостерігали сонячне затемнення.

1857 - Леон Скотт запатентував фонавтограф, перший прилад для запису звукових коливань.

1872 - Випущена перша в Росії поштова картка.

1876 - Провела свій перший матч футбольна збірна Вельсу, одна з найстарших у світі.

1916 - Жінкам у США дозволено бути присутнім на двобоях боксерів.

1917 - Вийшла постанова Тимчасового уряду про скасування смертної кари.

1940 - Югославський принц Павел підписав угоду про взаємопоміч з Італією та Німеччиною.

1977 - Елвіс Костелло випустив дебютний сингл «Less Than Zero».

1988 - Австралієць Невілл Паттен спорудив найменший у світі велосипед - його колеса були діаметром менше 2-х см.

1993 - Створене центральне бюро Інтерполу України.

1998 - У Нью-Йорку американці Марко й Роберта Грісволд встановили світовий рекорд тривалості поцілунку - їхній поцілунок тривав 29 годин без єдиної перерви.