Сторінки

Сторінки

Сторінки

вівторок, 31 травня 2016 р.

дОнька чи донькА? дОчка чи дочкА? Як говорити правильно?

 Слово дОнька – в множині дОньки характерне більше для розмовного стилю! Для інших стилів маємо слово дочкА з наголосом на останньому складі,  в множині  – дОчки! Але запам’ятайте!!! 2, 3, 4 дочкИ! Наприклад:  Його дочкА – майстриня на всі руки! Інший приклад: Батько пишався своїми синами і дОчками. І останній: У родині  підростає три дочкИ - справжні квіточки: одна розумниця, друга – красуня, а третя – як та бджілка, моторна та працьовита!
Тож говорімо українською правильно!

 31 травня сталося наступне:


1223 - Пройшла битва на річці Калці між російсько-половецькими військами і військами Чингісхана, що закінчилася поразкою російсько-половецьких військ

1578 - Італійський археолог Антоніо Босіо виявив у Римі древні християнські катакомби.

1787 - В Англії організований перший в світі крикетний клуб.

1836 - У Англії запатентований гребний гвинт.

1850 - Скасування загального виборчого права у Франції.

1868 - В околицях Парижа в парку Сен-Клу пройшла перша велогонка.

1879 - У Берліні відкрилася перша в світі електрична залізниця і продемонстровано перший електропоїзд, сконструйований Вернером фон Сіменсом

1884 - Американський лікар, пропагандист вегетаріанства Джон Харві Келлог запатентував кукурудзяні пластівці.

1889 - Вільям Баррі Оуен, головний керуючий «The Gramophone Company», купив у художника Френсіса Барро малюнок його пса на прізвисько Ніппер, заплативши за малюнок 50 фунтів стерлінгів. Зображення чорно-білого фокстер'єра, що схилив голову і слухав голос господаря, що доноситься з грамофонній труби, нині знайомий кожному меломанові.

1891 - У Владивостоку урочисто закладена Транссибірська магістраль. Будівництво починалося з східної ділянки від Владивостока до станції Графської (нині Лазо).

1918 - Після розпаду Австро-Угорщини в Піттсбурзі (США) оголошено про політичний союз чехів і словаків, який привів до утворення в жовтні того ж року незалежної Чехословацької республіки.

1941 - У Німеччині готичний шрифт замінений на латинський.

1946 - Утворено літакобудівне ОКБ О. К. Антонова.

1961 - Проголошення незалежності Південно-Африканської Республіки від Великобританії.

1979 - Експедиція «Комсомольської правди» на лижах досягла Північного полюса.

1997 - Український парламент ратифікував договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією.

2004 - Ізраїльський верховний суд ухвалив, що іноземці, що прийняли іудаїзм, мають право отримати ізраїльське громадянство, проте остаточне рішення залишається за міністром внутрішніх справ Авраамом вразить. Згідно ізраїльськими законами, людина, у який, принаймні, хоч один дідусь чи одна бабуся - євреї, може отримати ізраїльське громадянство.

31 травня: це цікаво знати

«Буває, часом, сліпну від краси. Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, — оці степи, це небо, ці ліси, усе так гарно, чисто, незрадливо, усе як є – дорога, явори, усе моє, все зветься Україна. Така краса, висока і нетлінна, Що хоч спинись і з Богом говори»
Ліна Костенко
31 травня у народі підмічали: “З’явилося на Феодота листя на дубі – на врожайне літо”. Також за останнім днем весни колись передбачали погоду вересня. Бо ж якщо він був холодний, то перший місяць осені має бути сухим і теплим.
За церковним календарем, 31 травня вшановують мученика Феодота Банкірського і сім днів мучениць, зокрема, Олександру, Клавдію, Фаїну і Юлію; також згадують мучеників Петра, Діонісія, Андрія, Павла, Ісаака, Павлина і інших.
Іменинниками 31 травня є:
Андрій, Олександра, Юлія, Петро, Павлина, Фаїна.
31 травня народились:
1880 — Олександра Смирнова-Замкова, український вчений паталогоанатом. Автор близько 90 праць, створила вчення про систему основної аргірофільної речовини, зробила важливі для науки висновки про природу розвитку тканин.
Події 31 травня:
1859 — в Лондоні запустили знаменитий годинник Біг Бен на вежі парламенту.
1868 — у Парижі відбулися перші велосипедні перегони.
1894 — відкрили електричний трамвай у Львові.
1918 — в радянській Росії введено спільне навчання школярів і школярок.
1938 — українець Антон Губенко здійснив перший в історії радянської авіації таран та залишився живим.
1946 — у Києві створено літакобудівне конструкторське бюро Олега Антонова.
1988 — Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну.
31 травня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням
  • Всесвітній день блондинок
Чи знаєте ви що:
До 16 сторіччя у Європі вважали тютюн цілющим зіллям, що лікує від 36 хвороб. Проте, вже через сто років з тютюнопалінням почалася жорстока боротьба, і не тільки у Європі.
Так, у 1680 році у Туреччині вийшов закон султана Мурада IV про смертну кару за куріння. За цей злочин там саджали на кілок.
В Англії у XVI столітті курцям відрубували голови і виставляли їх на площі з люльками в роті. В Персії — виривали ніздрі.
В Італії вживання тютюну вважалося диявольською звичкою і курців відлучали від Церкви.
У Царській Росії до тютюнопаління ставилися також негативно. Цар Олексій Романов наказав катувати тих, у кого буде знайдено тютюн: бити батогом на «козі» до тих пір, поки не скажуть, де взяли бісівське зілля. Навіть був час, коли курцям відрізали носи і відсилали на каторгу до Сибіру.
Амністію для тютюну ввів цар Петро I, після поїздки до Голландії. Відтоді справа вирощування тютюну стала державною і оскарженню не підлягала.
У XX столітті фашист Адольф Гітлер пояснював своїм підлеглим принципи окупаційної діяльності на Сході: «Для них, для слов'ян, жодних щеплень, жодної гігієни. Лише горілка і тютюн».

понеділок, 30 травня 2016 р.

 30 травня сталося наступне:


1416 - католицькою церквою спалений чеський релігійний реформатор Ієронім Празький.

1431 - в Руані спалена Жанна д’Арк.

1498 - початок третьої експедиції Христофора Колумба.

1593 - під Лондоном у сутичці в трактирі загинув англійський поет Кристофер Марло (є версія, що насправді він втік і став писати під ім'ям «Вільям Шекспір»).

1814 - заслання Наполеона на острів Ельба.

1871 - падіння Паризької комуни.

1879 - американський магнат Вільям Вандербільт оголосив про план створення найбільшого в Нью-Йорку спортивного центру «Медісон-Сквер-Гарден».

1908 - відбулися перші в Великобританії міжнародні змагання повітроплавців. З майданчиків Харлінгем-клубу в Фулхемі (Лондон) в небо піднялося 30 аеростатів, що представляли п'ять європейських країн.

1922 - у Вашингтоні головою Верховного суду США Вільямом Говардом Тафтом (William Howard Taft) урочисто відкрито Меморіал Лінкольна.

1941 - захоплення Німеччиною Криту.

1949 - в Німеччині, в радянській окупаційній зоні, Народний конгрес прийняв нову конституцію (передбачає створення народної палати і палати земель).

1950 - постанова ЦК ВКП (б) про укрупнення дрібних колгоспів.

1953 - СPСР відмовився від територіальних претензій до Туреччини, зокрема на місто Карс.

1959 - на острові Вайт (Англія) пройшло перше випробування судна на повітряній подушці.

1962 - Бенні Гудмен свого 53-річчя зі своїм ансамблем дав перший із шести концертів в СPСР. Вперше джазмени США виступають в СPСР.

1969 - Західна Німеччина відмовилася від політики негайної демонстрації ворожого відношення до держав, які визнають Східну Німеччину.

1992 - в Києві створена музична група «Грін Грей».

1994 - дебют телепрограми «Час пік» Влада Лістьєва. Перша зустріч пройшла з Микитою Михалковим.

2000 - в день похорону українського композитора Ігоря Білозіра, який помер від травм, отриманих у бійці з шовіністично налаштованими людьми, на вулиці Львова вийшло більше 100 000 чоловік. 

30 травня: це цікаво знати

З усіх втрат втрата часу найтяжча.
Григорій Сковорода
30 травня відзначається день преподобного Ісаакія Далматського, апостола Андроніка і святої Іунії. Вони вірили у Христа, проповідували його вчення. Померли мирно, що для І століття було рідкістю.
У давні часи помітили, що погода влітку буде саме такою, якою вона є у цей день.
30 травня народились:
1872 — Константина Малицька, українська письменниця, педагог, діячка культурно-освітніх товариств у Галичині.
1915 — Богдан Весоловський, український композитор, автор численних українських романсів («Прийде ще час», «Чорні очі», «Усміх»).
Іменинники 30 травня:
Євдокія, Єфросинія, Степан, Фелікс, Ян
Події 30 травня:
1884 — відкрито рух Катеринославською казенною залізницею, яка з'єднала Донецький вугільний і Криворізький залізорудний басейни.
1921 — засновано Донецький гірничий технікум (з 1926 р. — гірничий інститут).
1923 — у Празі засновано Українське історико-філологічне товариство на чолі з Дмитром Антоновичем.
1985 — У Франції на авіакосмічному салоні відбувся перший показ літака Ан-124 «Руслан».
2000 — у день похорону українського композитора Ігоря Білозіра, померлого від травм, отриманих у бійці зі шовіністично налаштованими молодиками, на вулиці Львова вийшло понад 100 тисяч людей.
30 травня відзначають:
  • Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
  • День жіночої емансипації (Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк. У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий «Закон про юридичне становище жінок-чиновників». Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації або, як його ще також називають, День емансіпе).
Чи знаєте ви що:
Наші щоденні звички можуть бути згубними для здоров’я.
Душ кожного дня. За словами лікаря-консультанта, дерматолога лондонської клініки Cranley Ніка Лоу, гаряча вода у поєднанні з милом можуть позбавити шкіру жирів, що призводить до сухості, появи тріщин і навіть інфекції.
Прибирання. Вчені встановили, що прибирання може бути шкідливим для здоров’я. Так, науковці оглянули 100 працюючих чоловіків та жінок і виявили, що ті, хто бере на себе відповідальність за чистоту у домі, мають підвищений тиск, на відміну від тих, хто цього не робить. У матеріалі видання “Psychosomatic Medicine” зазначалося, що найбільшу проблему становить не саме прибирання, а переживання – як з ним впоратися. А ще й використання побутової хімії може спровокувати виникнення астми.
Спати протягом 8-ми годин. Загально відоме поняття про те, що спати необхідно вісім годин щоночі – не зовсім правильне. За словами професора Джима Хорна із Центру дослідження сну Університету Лафборо, якщо ви спите по вісім годин, то можете відчувати себе більш втомленим. Він вважає, що короткий, тривалістю від 4-х до 15-ти хвилин денний сон, є більш ефективним і дорівнює одній годині нічного сну. «Сотні років тому, розповсюдженою практикою був поділ щоденного сну на декілька сегментів», пояснює професор.
Шановні учні 10-А класу!!
Прохання завтра, 31 травня, з'явитися о 10.00 в наш кабінет для проходження практики.
Також нагадую всім про необхідність терміново забрати свої речі із шаф ( спортивні костюми, спортивне взуття тощо).

неділя, 29 травня 2016 р.

    Шановні батьки, учні 10-А класу!!
На блозі, сторінка "Фотогалерея", розміщено нові фотографії з останнього дзвоника. Щоб переглянути, шукайте папку "Останній дзвоник, 10 клас, 2016 рік".
Приємного перегляду!!

субота, 28 травня 2016 р.

   Наш передостанній останній дзвінок!!
Веселі,красиві, щасливі...
Ось і пролунав останній у цьому навчальному році дзвінок! Веселі, щасливі, усміхнені прийшли всі школярі на це свято. Як завжди в нашій школі, воно пройшло цікаво й захопливо. А пізніше, уже в кабінеті, ми підбили підсумки цього року та вручили солодкі призи за вагомі досягнення. Приємним сюрпризом був візит працівників управління охорони праці, які вручили Оленці Мателешко грамоту й планшет за перемогу в конкурсі "Охорона праці очима дітей".
І ось тепер десятикласники - найстарші учні в школі і 1 вересня переступлять її поріг уже в ранзі одинадцятикласників-випускників. Попереду літо й відпочинок, нові враження, знайомства - щаслива пора юності.
А зараз згадаймо миті останнього шкільного дня для нас, десятикласників...

Співаємо гімн
11-А заходить на свій останній урок
Мої золоті малюки
Оленці Мателешко вручають грамоту та планшет за перемогу в конкурсі
Кароліна та Юрчик із солодкими призами
Звучать слова подяки найкращим учням
Найкращі
Спортсмен року в класі
Вручення Похвального листа Наталії Якубець
Наталія - гордість нашого класу та школи
Павло слухає настанови на майбутнє
           Щасливого літа всім!!












29 травня: це цікаво знати

Їсти, спати і продовжувати рід — це ще не все, щоб мати право називатися людиною.
Ірен Роздобудько
А у народі 29 травня вшановували Федора–житника і вважали, що саме цього дня варто сіяти жито, примовляючи: «Роди, Боже, жито гоже, а без гороху проживемо потроху». Також цього дня підмічали: «Кінець травня дощовий – буде мало фруктів».
За церковним календарем 29 травня вшановують преподобних Касіана і Лаврентія Комельських, преподобного Єфрема, святителя Олександра, мучеників Віта, Модеста, блаженну отроковицю Музу, преподобного Федора Освяченого, преподобних Отців вбитих у Лаврі святого Савви.
Іменинниками 29 травня є:
Касян, Олександр, Лаврентій, Модест, Муза.
Події 29 травня:
1738 — у Петербурзі видано царський указ про заборону козакам і селянам Слобідської України переходити в Гетьманщину та в Росію.
1964 — у Києві відкрили найбільший у СРСР ботанічний сад.
1990 — 40 європейських держав, Європейський інвестиційний банк і Європейська економічна спільнота уклали угоду про створення Європейського банку реконструкції та розвитку.
29 травня святкують:
Міжнародний день миротворців ООН
Чи знаєте ви що:
Багато хто вважає, що батьківщиною сала є Україна, але насправді це не так. Три тисячоліття тому свинячий жир як їжу почали використовувати в Італії.
Щоправда, салом годували лише рабів, які цілодобово працювали на каменоломнях.
Як виявилося, сало було не лише дешевою, а ще й дуже поживною та калорійною їжею. Ці цікаві факти про сало зробили його популярним по всьому світу, а особливо популярне сало в Україні.
У римлян слово сало звучало як «лярдо». Цікавий факт, але це слово дожило і до сьогодні, однак значення його дещо змінилось. Тепер слово лярдо означає вже не сало, а смалець (З Енциклопедії корисного).

28 травня: це цікаво знати

28 травня у народі колись вшановували Пархома, про якого говорили: «Прийшов Пархом – тішся теплом». Також підмічали, якщо день на Пархома теплий, то все літо має бути теплим.
За церковним календарем 28 травня вшановують Пархомія Великого, святителя Ісайю, благовірного царевича Дмитрія.
Іменинниками 28 травня є:
Дмитро, Пархом, Анастасія, Макар.
28 травня народились:
1877 — Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Події 28 травня:
1742 — у Лондоні відкрився перший у світі критий плавальний басейн.
1812 — було підписано Бухарестський мирний договір, за яким Бессарабія перейшла до складу Російської імперії.
1918 — Володимир Ленін підписав декрет про створення прикордонної охорони у РРФСР. День прикордонника в Україні.
1923 — генеральний прокурор США оголосив, що жінки мають право носити штани де завгодно й коли їм це заманеться.
1957 — у США заснована Національна академія грамзапису, що вручає одну з найпрестижніших премій у світі музики — «Греммі».
1965 — Рада Міністрів СРСР постановила організувати на базі Донецької філії Харківського державного університету ім. Горького Донецький державний університет.
1985 — команда київське «Динамо» забила свій 2000-й гол у чемпіонатах СРСР.
1997 — в Києві голови урядів України й Росії підписали пакет документів про базування й розподіл Чорноморського флоту.
28 травня відзначають:
  • День прикордонника
  • День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України
Чи знаєте ви що:
До винайдення книгодрукування, книжки були рукописні. Наприклад, книга-сувій з текстом “Іліади” Гомера була довжиною близько… 150 метрів.
А найбільшою у світі книгою є стіни храму у Фівах, де висічений древній літопис. Висота кам’яних “сторінок” сягає сорока метрів.
Мода ж на, так звані, мініатюрні книжки виникла наприкінці XVIII століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки… в рукавичці. Хоча ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Їхньою прародителькою можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, що зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. Її вага лише 19 грамів.
В Україні найбільшою бібліотекою є Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. Вона заснована у 1714 році.

четвер, 26 травня 2016 р.


Шановні учні 10-А класу!
   Свято останнього дзвоника відбудеться завтра, 27 травня, о 9.00 ранку.
Прохання прийти у вишиванках або в шкільній формі. 
Збір о 8.20 у нашому 305 кабінеті.
Газету, присвячену випускникам 11-А класу, необхідно розмістити у вестибюлі школи о 8.15 (відповідальна Ірина Веселова).


         26 травня сталося наступне:


17 - Германік отримує другий тріумф після походу проти Марсо.

1093 - битва на Стугні між руськими князями і половцями.

1232 - папа Григорій IX послав перших інквізиторів в Арагон, поклавши початок тому, що через два століття увійде в історію під назвою Іспанська інквізиція.

1521 - імператор Карл V підписав Вормсскій едикт, що велів арешт релігійного реформатора Мартіна Лютера.

1583 - в Стратфордской церкви хрещений перша дитина Вільяма Шекспіра - дочка Сюзанна. Великим поет і драматург стане набагато пізніше, поки ж йому було всього 19 років.

1648 - Богдан Хмельницький розбив поляків під Корсунем.

1679 - англійським парламентом прийнятий закон Хабеас Корпус (Закон про недоторканність особи), один з основних конституційних актів.

1761 - М. Ломоносов виявив атмосферу на Венері.

1865 - здача залишків армії Півдня під командуванням генерала К. Сміта і закінчення Громадянської війни в США.

1868 - остання публічна страта в Англії.

1905 - в Каннах наклав на себе руки один з найбагатших людей Росії, меценат Сава Морозов.

1908 - в Персії англійський бізнесмен Вільям Д'Арсі почав видобувати першу на Близькому Сході нафту

1918 - Закавказька Федерація розпалася на три незалежні республіки: Грузію, Вірменію і Азербайджан.

1928 - на засіданні ФІФА прийнято рішення проводити раз на чотири роки чемпіонати світу з футболу.

1938 - в місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь під заводську новобудову - «Фольксваген». До кінця війни на заводі працювали 9000 чоловік, з конвеєра сходило 630 автомобілів. Але головною продукцією тоді були 70 тисяч різних судів, човнів, ковшових екскаваторів.

1972 - підписання в Москві «Основ взаємовідносин між СPСР і США». Початок політики «розрядки».

1972 - в Берліні підписано транспортний договір між НДР та ФРН - перший державний договір між цими країнами.

2004 - в Києві відкрито пам'ятник «Захисникам кордонів Вітчизни всіх поколінь». Пам'ятник встановлено біля адміністрації Державної прикордонної служби України поблизу Золотих воріт. 

середа, 25 травня 2016 р.

26 травня: це цікаво знати

У народі 26 травня у давнину називалося на честь Глікерії. І старі люди казали, що саме з цього часу ночі вже стають паркими, а відтак починають з’являтися комарі. Залишилося навіть прислів’я: “Ликерія прилетіла й припала до тіла”. Ну і, звичайно, за поведінкою цих комах визначали погоду: «Якщо під вечір з’явилося багато комарів і вони аж занадто сердиті, то назавтра буде дощ».
За церковним календарем, 26 травня вшановують мученицю Гликерію діву, 103-х черкаських мученика, мученика Макарія, преподобного Єфимія Іверського.
Іменинниками 26 травня є:
Гликерія, Олександр, Макар, Ярина.
26 травня народились:
1901 — Борис Грабовський, видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Події 26 травня:
1648 — Корсунська битва
Битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
1924 – розпочалися регулярні польоти пасажирських літаків в Україні.
1938 – у місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь під новобудову першого заводу «Фольксваген».
Чи знаєте ви, що:
Сміх допомагає при діабеті, серцевих хворобах і пухлинах. Він приносить стільки ж користі для здоров’я, як пробіжка парком, вважають науковці.
Під час дослідження, результати якого було представлено на Експериментальній біологічній конференції, добровольцям пропонували протягом 20 хвилин дивитися комедії. По закінченні перегляду у людей спостерігалось зниження рівня гормонів стресу, кров’яного тиску та холестерину.
Навіть саме очікування добрячого реготу корисне для здоров’я, бо готуючись до перегляду комедії, людина одержує добрячу порцію ендорфінів, що і сприяють позитивним процесам в організмі.
Дослідник Берк ще в середині 1990-х виявив, що сміх також сприяє утворенню, так званих “природних убивць” – лімфоцитів, які виробляються організмом для боротьби з пухлинами.

Кохання і любов? Яка різниця між цими словами?

 Запам’ятайте!!! 
Кохання – 1. це почуття глибокої сердечної прихильності до особи іншої статі. Приклад із поезії Василя Симоненка: Є в коханні і будні і свята, Є у ньому і радість і жаль, Бо не можна життя заховати За рожевих ілюзій вуаль
2. рідше. Те саме, що любов. Наприклад:  Ненька з радощів великих, з великого свого кохання аж заплакала, побачивши сина.
 
Любов – це почуття прив’язаності до кого-, чого-небудь; інтерес, пристрасть до чогось. Наприклад: Огнище те – любов до країни своєї, до свого народу. Або ж: Перед ним постають оченята доньки й синка, сповнені найвищої любові до матері.
Тож  говорімо українською правильно!

вівторок, 24 травня 2016 р.

25 травня 2016 рік - цей день в історії



5493 до н. е. - умовна дата створення світу, від якої вела літочислення олександрійська хронологія.

1468 до н. е. - перемога єгипетського фараона Тутмоса III у битві при Мегіддо.

996 - в Києві освячена перша на Русі кам'яна церква в ім'я Першої Пречистої Пресвятої Богородиці, знаменита Десятинна церква.

1787 - у Філадельфії під головуванням Джорджа Вашингтона зібрався Конституційний Конвент, щоб створити Конституцію США.

1810 - Аргентина проголосила незалежність від Іспанії - початок революції.

1829 - у Лондоні відбулася прем'єра Першої симфонії Мендельсона.

1895 - Оскар Уайльд засуджений лондонським судом за «аморальну поведінку» (зв'язок з чоловіком) і засуджений до двох років каторжних робіт.

1926 - в Парижі єврейським терористом Шварцбардом Шалом в помсту за єврейські погроми на Україні убитий лідер українських націоналістів Симон Петлюра.

1935 - Джессі Оуенс протягом 45 хвилин встановив 4 світові рекорди з легкої атлетики. У стрибках у довжину, де Оуенс вперше подолав рубіж 8 м, його рекорд протримався 25 років.

1957 - відкрито найбільший в СPСР готель «Україна».

1973 - у Києві розпочався перший Всесоюзний фестиваль мистецтв «Київська весна».

1977 - в кінотеатрах почався показ фільму «Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія», що став першим за розмірами касових зборів.

1983 - на екрани США вийшов фільм «Зоряні війни. Епізод VI. Повернення джедая».

1989 - відкритий I з'їзд народних депутатів СPСР. Головою Верховної Ради СPСР обраний М. С. Горбачoв.

1996 - в Києві відновлений пам'ятник княгині Ользі, зруйнований у 1919 році.

2003 - в Голівуді на знаменитій кіностудії «Юніверсал» відкрився парк розваг «Шрек в чотирьох вимірах», присвячений персонажам з суперпопулярного анімаційного фільму «Шрек».

2004 - за повідомленням «Financial Times» з посиланням на «Observer», російський бізнесмен Роман Абрамович заробив $100 млн для покупки літака Boeing 767. Там же нагадується, що раніше Абрамович вже купив три яхти і англійський футбольний клуб «Челсі».

2005 - у фінальному матчі в Стамбулі «Ліверпуль» в п'ятий раз у своїй історії виграв Кубок Чемпіонів УЄФА.