Сторінки

Сторінки

Сторінки

середа, 27 лютого 2019 р.


28 лютого: це цікаво знати

28 лютого за григоріанським календарем 59 день року. До кінця року залишається 306 днів.
За церковним календарем 28 лютого вшановують преподобного Пафнутія — затворника Печерського, преподобного Євсевія – пустельника Сирійського і Далматську ікону Божої Матері.
Закінчується останній місяць зими. У народі з ним пов’язано багато різних цікавих історій. З однієї з них можна дізнатись, хто так безжально вкоротив цей місяць.
Розпочав цю справу Юлій Цезар, коли провів реформу календаря і назвав липень на свою честь «юліусом», додавши йому зайвий день, а закінчив його онук Август. Він забрав у лютого ще одну добу і додав її до «свого» місяця – «августа». Отак і став останній місяць зими куцішим на два дні. І все ж, незважаючи на свою куцість, лютий відігравав у житті наших предків важливу роль, адже наприкінці цього місяця, святкуючи Масляну, вже прощалися з зимою, а за святом Стрітення визначали характер майбутньої весни.
Іменинниками 28 лютого є:
Онисим, Овсій, Євфросинія, Опанас, Парфутій

Свята

Міжнародний день рідкісних захворювань

Міжнародний день рідкісних захворювань (Rare Disease Day) відзначається щорічно в останній день лютого. Його мета – підвищити обізнаність про рідкісні захворювання і покращити доступ до засобів їх лікування.

День штурманської служби авіації ЗС України

День штурманської служби авіації в Україні з’явився недавно — в 2008 році. Згідно з наказом міністра оборони він повинен святкуватися щорічно 28 лютого. Мета внесення в календар нової дати, як зазначається в офіційних документах, — підтримати престиж штурманської служби авіації Збройних сил України. Також ця акція спрямована на «стимулювання військовослужбовців до сумлінного виконання службових обов’язків, розвиток авіаційних традицій та поліпшення військово-патріотичного виховання».

День працівників патрульно-постової служби України

Згідно з наказом Міністерства Внутрішніх Справ, ще в 2006 році на базі підрозділів патрульно-постової міліції (ППМ) була створена Патрульна служба (ПС), однак свій «професійний день» за роки незалежності України її працівники почали відзначати вперше тільки з 2010 року. Наказом від 16 січня 2010 року його затвердив міністр внутрішніх справ України. Дата святкування призначена на 28 лютого.
28 лютого народились:
1826 — Памфіл Юркевич, український філософ і педагог. Автор «філософії серця» — вчення про людину, як вільну, індивідуальну, конкретну й відповідальну істоту;
1881 — Павло Альошин, український архітектор і педагог;
1887 — Сергій Борткевич, український композитор та піаніст;

1889 - народився Павло Шандрук, український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, дійсний член НТШ.

Від квітня 1920 р. - командир бригади Третьої Залізної Дивізії. Надалі - на еміграції. Був на польській службі, 1938 р. закінчив польську академію генерального штабу; у польсько-німецькій війні 1939 р. - командир польської бригади.  

  Наприкінці 1944 р. за згодою всіх українських угруповань в еміграції очолив Український національний комітет в Німеччині, призначений його президією (із 1945 р.) командувачем Української національної армії, до складу якої увійшла дивізія "Галичина" (як 1-ша Українська дивізія). Після війни був у полоні, був звільнений за клопотанням генерала Владислава Андерса, якого знав його ще з воєнних дій 1939 р. Із 1949 - у США. 
1965 р. став кавалером найвищої військової нагороди Польщі - ордену Virtuti Militari за героїзм 1939.
1890 — Осип Сорохтей, український живописець і графік;
1901 — Роман Сімович, український композитор;
1938 — Стефан Васильович Турчак, український диригент, педагог. Перший постановник творів українських композиторів, зокрема опер «Мамаї» і «Ярослав Мудрий», балетів «Камінний господар» і «Ольга».

День в історії

1935 - у лабораторії фірми DuPont отримали "матеріал майбутнього" - нейлон-66.
Назва "nylon" утворена від двох міст - Нью-Йорка й Лондона
1984 — Майкл Джексон виграв майже всі нагороди «Греммі» — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд.
1986 — у центрі Стокгольма двома пострілами вбито прем’єр-міністра Швеції Улофа Пальме, авторитетного в усьому світі політичного діяча, голову міжнародної неурядової організації «Незалежна комісія з питань роззброєнь». Убивця з місця злочину зумів утекти, його так і не знайшли.
1995 — зареєстрована Соціал-демократична партія України (СДПУ).
Чи знаєте ви, що:
  • У природі існує 1330 видів води, зокрема, за походженням (дощова, ґрунтова), за кількістю розчинених речовин (мінералізована, дистильована) і т.п.
  • А в Алжирі взагалі є озеро, у якому вода — це чорнило. Цією водою можна писати на папері.
  • Існує і наймертвіше озеро на планеті. Воно знаходиться у Сицилії і називається озером Смерті. На його дні б'є два джерела концентрованої кислоти, яка і отруює воду.
  • До речі, один з станів води, зокрема, крига — має у різних місцевостях різну температуру. У Антарктиці крига має температуру -60 градусів, у Гренландії -28, а у Альпах взагалі – 0 градусів.

27 лютого: це цікаво знати

«Віра – це нестримне бажання перетворити мрію в реальне життя».
Дмитро Донцов
За церковним календарем 27 лютого вшановують преподобного Овксентія, рівноапостольного Кирила, преподобного Ісаакія – затворника Печерського, 12 греків будівників соборної Успенської церкви Києво-Печерської Лаври, благовірного князя Михаїла Чернігівського і боярина його Феодора, преподобного Марона – пустельника Сирійського, святителя Авраамія.
У народі, в день святого рівноапостольного Кирила, повитухи приймали з гостинцями жінок, у яких вони приймали пологи. У минулі часи помітили, що хороша погода на Кирила говорить про те, що незабаром вдарять міцні морози: «Якщо на Кирила день ясний – літо буде гарне, але морози триватимуть».
Іменинниками 27 лютого є:
Кирило, Михайло, Федір, Овксентій, Євдокія
27 лютого народились:
1875 – Володимир Філатов – видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
1887 – Петро Нестеров – російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої «петлі Нестерова». Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
27 лютого відзначають 
Міжнародний день полярного ведмедя
День пам’яті Івана Богуна (бл. 1618, с. Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) – український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв’язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Події 27 лютого в Україні:
1918 – Початок походу Січових Стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну.
1919 – Комісія Антанти провела зустріч з Головою Директорії Симоном Петлюрою.
1932 – У складі УСРР створені Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Одеська й Харківська області.
1939 – Спілка радянських музик України була перейменована у Спілку радянських композиторів України.
1942 – Масові розстріли в Бабиному Яру німецькими окупантами членів українського націоналістичного підпілля.
1943 – Прийнята постанова про поновлення роботи шкіл у регіонах України, визволених від нацистів.
2014 – Розпочалося захоплення й наступна окупація Кримського півострова.
Події 27 лютого:
1900 р. – у Мюнхені засновано футбольний клуб «Баварія»; один з найвідоміших і найсильніших клубів Німеччини та світу.
1932 р. – англійський фізик Джеймс Чедвік відкрив нейтрон – нейтральну елементарну частку.
1965 р. – відбувся перший політ першого в світі широкофюзеляжного транспортного літака АН-22 («Антей»), створеного в КБ О.К.Антонова.
1974 р. – у Нью-Йорку мільйонним тиражем вийшов перший номер щотижневого журналу People, що розповідає новини про життя зірок шоу-бізнесу.
1990 р. – Верховна Рада СРСР створила нову посаду – Президент СРСР.
«Рідна країна»
Чи знаєте ви, що:
  • Мізинцю — найменшому пальцю на руці, українці надавали особливого значення. Вони вірили, що він знаходиться у безпосередньому зв'язку з душею. Саме тому договори з чортом, в яких продавалася душа, треба було підписувати кров'ю з мізинця. Якщо мізинець німів, це вважалося зловіщим знаком. Також вірили, що через мізинець можна впливати не тільки на внутрішній біль людини — тугу тощо, а й на біль фізичний.
  • Знамениті морські походи київських князів назавжди лишилися в історії яскравими сторінками військового мистецтва. Одного разу Візантія, знаючи про те, що мають прийти руські кораблі, замкнула величезними ланцюгами Босфорську протоку. Але кмітливі русичі знайшли вихід. Вони приладнали до суден колеса і, коли подув вітер, підняли вітрила. Кораблі по суходолу поїхали до стін столиці Візантії. Як свідчать історики, було це у 907 році, коли дружину очолював князь Олег.

четвер, 21 лютого 2019 р.


Мовознавчий ребусно-кросвордний день
Сьогодні, 21 лютого, у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. У нашій державі титульною, а отже, і рідною є українська мова для переважної більшості громадян. Розуміючи, що вона потребує захисту , допомоги, поширення, освітяни ні на день не припиняють боротьбу за рідне українське слово. А сьогодні для цього ще була й офіційна нагода! У школі було запропоновано багато форм роботи. Учні ж, які сьогодні працювали в 305 кабінеті, брали участь у мовознавчому ребусно-кросвордному експресі з розгадування прислів'їв, приказок, фразеологізмів тощо.
Пропоную деякі з них. На цих ребусах зашифровані 2 прислів'я.


  Оскільки головоломки, як бачите, були не з легких, то за успішне їх розв'язування діти нагороджувалися 12 ( у разі повного вирішення) або додатковими балами. Учні настільки зацікавилися завданнями, що створювали групи, розв'язували після уроків, просили мене не підказувати)))),пропонували різноманітні версії...
  Я надзвичайно задоволена вашими, діти, зацікавленістю та ентузіазмом під час цього мовознавчого змагання. Підібрані фото яскраво демонструють емоції
 
Відповіді:
1. Життя прожити - не поле перейти.
2. Хто співає, той журбу проганяє.

понеділок, 18 лютого 2019 р.


19 лютого: це цікаво знати
За церковним календарем 19 лютого вшановують преподобного Вуколу, святителя Фотія, преподобного Варсонофія Великого та Іоанна Пророка, мучениць Дорофею, Христину, Калісту і Євіласія і Максима.
У народі 19 лютого вшановували Вуколу, якого називали «телятником», бо цей день збігався з початком весіннього отелення корів. Морози у цей день обіцяють бурхливу весну і сухе спекотне літо. А на самі морози вказувала вода у криницях: якщо вона підіймається, то слід чекати морозної погоди. Також морози передвіщав північний вітер і зозуля, яка кує на сухому дереві.
Іменинниками 19 лютого є:
Марія, Христина, Максим, Іван, Марфа.
19 лютого відзначають:
День Героїв Небесної Сотні
18 лютого, 5 років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції гідності.

У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам. 
День соціальної справедливості
19 лютого народились:
1824 – Костянтин Ушинський – визначний російський педагог українського походження, один з засновників педагогічної науки в Росії.
«Народ без народності – тіло без душі».
(Костянтин Ушинський)
1853 – Катерина Скаржинська – українська поміщиця, меценатка, фундаторка першого приватного краєзнавчого музею, народної школи, бібліотеки, аматорського українського театру. Її коштами на Лубенщині проводилися археологічні розкопки.
1899 – Марфа Паторжинська-Снага – українська піаністка і педагог, заслужений діяч мистецтв України. Дружина Івана Паторжинського.
1937 – Клим Чурюмов – легендарний український астроном, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко та Чурюмова-Солодовнікова.
Події 19 лютого в Україні:
1954 – Згідно з рішенням керівництва СРСР Крим було передано зі складу РРФСР до складу УРСР.
1992 – Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України.
19 лютого в історії:
1878 р. – Томас Алва Едісон запатентував музичний програвач, відомий сьогодні під назвою «фонограф». Машина, котру Едісон створював протягом року, голкою зчитувала дані зі свинцевого обертаючого циліндра. Першою відтвореною на фонографі піснею була «Mary Had a Little Lamb».
1985 р. – Уільям Шрьодер, пацієнт госпіталю «Гумана» в Луїсвіллі (штат Кентуккі), став першою людиною зі штучним серцем, яка вийшла за межі лікарні. Він провів на свіжому повітрі 15 хвилин.
1993 р. – англійські дослідники Ренольф Фіннс та Майк Страуд стали першими людьми що подолали Антарктиду пішки.
1999 р. – у США був затриманий колишній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко.
2000 р. – на Великій китайській стіні 3200 чоловік спорудили найбільшого китайського танцюючого дракона довжиною 3048 метрів.

четвер, 14 лютого 2019 р.

Шкільний День люблячих
 Можна сперечатися про доцільність святкування Дня закоханих 14 лютого, але одне точно зрозуміло - любові ніколи не буває багато! Вона потрібна скрізь і всім. Тому сьогодні під час на уроку ми спілкувалися про любов до літератури, під час англійської мови виготовляли "валентинки" польським одноліткам. У школі працювала пошта закоханих, а обидві Ани, Малонос та Шегера, зробили сюрприз усьому класові: виготовили кожному "валентинку"! Дякуємо, дівчатка!
 Дуже приємною несподіванкою було привітання від Богдана Заїки дівчаткам класу! Дякуємо, наш лицарю!
А всім діткам хочу побажати, щоб вас оточувала любов, повага та взаєморозуміння кожного дня!

вівторок, 12 лютого 2019 р.

Вивчаємо економічну грамотність та відпочиваємо
Сьогодні,12 лютого, учні 5-В класу здійснили екскурсію в одне із відділень ПриватБанку, що розміщене на Соборній, недалеко від центрального поштамту. Пані Валентина, яка й проводила екскурсію, коротко ознайомила нас з історією банку, кожен охочий зміг порахувати гривні за допомогою купюрорахівниці, поставити свій підпис та закріпити його банківською печаткою... Але найцікавіше було потім: кожен з дітей самостійно поповнив гривнями карточку банку! Так що, шановні батьки, поповнити вашу картку та зняти гроші з неї діти зможуть уже й самі)))
 Також кожному учневі було вручено сертифікат, а наостанок ще й солодкий сюрприз. Задоволені діти подякували привітним банкірам...
 А потім ми, не злякавшись грипу, прогулялися зимовим, тихим та безлюдним парком... Поспілкувалися, подихали свіжим повітрям і, сповнені сил та завзяття, повернулися додому!