Сторінки

Сторінки

Сторінки

пʼятниця, 19 березня 2021 р.

 Шевченківські дні в нашій школі

Щовесни українська громадськість , за традицією, вшановує Тараса Шевченка. 

У нашій школі  діти також доторкнулися до Шевченкового слова, усвідомили його велич та актуальність. Учні 7-В класу захоплено виконували завдання фотоквесту, шукали інформацію в різних джерелах, відкривали собі Кобзаря. Багато хто, виконуючи завдання квесту, виявив неабияку креативність!

 Школярі  також переглянули та обговорили мультфільм «Як Шевченко став зіркою».

Під час перерв діти, які знаходилися в кабінеті, зацікавлено слухали, коментували й навіть підтанцьовували під сучасні пісні на слова Тараса Шевченка.  "Шпилясті Кобзарі", "Кому Вниз", сестри Тельнюк,  "Тартак", "Мертвий півень", "Хочу ЩЕ","Kozak System" - ось далеко не весь список прослуханих виконавців.

Учні 5-Б класу представляли власні проекти " Цікаве про Шевченка". Найбільше всіх захопив своєю роботою Артем Федорук. Його проект діти жваво обговорювали ще й під час перерви.

Також у всіх, як і минулого року, викликав інтерес проект Олександра Грехова "Квантовий стрибок Шевченка".

Під час заходів у дитячих очах я бачила зацікавленість, здивування, співпереживання та ще цілу гаму емоцій. 

 Хоч Шевченківські дні минули, та слово Тарасове звучить щодня в шкільних кабінетах.

Фото одного із завдань квесту

Сфотографовані відповіді завдань кесту


вівторок, 2 березня 2021 р.

  3 березня: це цікаво знати
За церковним календарем 3 березня вшановують святителя Лева-папу Римського, преподобного Кузьму, святителя Агапіта-сповідника, святителя Флавіана.

У народі 3 березня пекли вівсяне печиво – вівсяники і очікували пташку вівсянку, приліт якої наближав теплі весняні дні.

Іменинниками 3 березня є
Лев, Кузьма, Віктор, Василь, Агапіт

3 березня народились:

1811 — Антін Могильницький, український письменник, громадський і політичний діяч, греко-католицький священик.

«Кожний нарід, хоть би дикий, Любить свій родинний край, Любить отцівські язики, Свою мову і звичай». (Антін Могильницький)

1888 — Наталена Королева, українська письменниця. В своїх творах опрацьовувала історичні та біблійні теми. Автор збірки легенд “Во дні они”, повістей “1313”, “Без коріння”, збірки оповідань “Інакший світ”, повістей “Предок”, “Сон тіні”, “Легенди старокиївські”.

3 березня святкують:

Всесвітній день письменника 

Всесвітній день дикої природи.

Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення.

Події 3 березня

1669 — гетьман Дем'ян Многогрішний уклав угоду з московськими послами (Глухівські статті), що обмежувала козацьку автономію та не дозволяла Україні провадити самостійну зовнішню політику.

1861 — російський імператор Олександр II підписав маніфест про скасування в країні кріпацтва. Слідом за Західною Європою, де з 1760-х по 1840-і роки було ліквідовано особисту залежність селян від поміщиків, російський імператор Олександр II підписав маніфест про відміну у країні кріпосного права. Опублікований 15 березня, він приніс свободу 22,5 мільйонам кріпаків,які однак, не ставали власниками оброблюваної землі — відчуджена у поміщиків, вона передавалась сільським громадам, які розподіляли її порівну серед сільських жителів.

1866 — У Києві відкрито публічну бібліотеку (тепер — Національна парламентська бібліотека України).

1875 — У Парижі завершилася провалом прем'єра опери «Кармен» Жоржа Бізе.

1917 — 3-4 березня у Києві організована Українська Центральна Рада (УЦР).

1918 — у Брест-Литовському підписано Брестський мир. Брестський мир — мирний договір між Радянською Росією з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією — з іншого за участі України. Радянський уряд зобов'язався вивести свої війська з України і вирішити прикордонні питання з урядом УНР.

1991 — У Латвії та Естонії відбулися референдуми, на яких більшість громадян висловилася за вихід цих республік зі складу СРСР.