17 жовтня: це цікаво знати
«…правди в брехні не розмішуй,
Не ганьби все підряд без пуття,
Бо на світі той наймудріший,
Хто найдужче любить життя».
Василь Симоненко
Не ганьби все підряд без пуття,
Бо на світі той наймудріший,
Хто найдужче любить життя».
Василь Симоненко
У народі з 17 жовтня вшановували Єрофея і говорили, що з цього часу холоди стають ще сильнішими. Також спостерігали, чи прилетіла вже біла трясогузка, бо її приліт завжди означав скресання рік.
За церковним календарем 17 жовтня вшановують мученика Єрофея, преподобних Елладія і Онисима Печерського, Святителів Гурія та Варсонофія, благовірного князя Володимира Ярославовича, преподобного Аммона, мучеників Гаія, Фауста, Євсевія і Херимона.
17 жовтня народились:
1814 – Яків Головацький, український поет, фольклорист.
«Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю» (Яків Головацький)
1880 — Володимир Жаботинський, єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Іменинники 17 жовтня:
Володимир, Гурій, Онисим, Овсій, Вероніка.
Ім’я Володимир має слов’янське походження і складається з двох корнів: «влад» (володіти) і «мир» (світ), тобто, володіти світом. З дитинства Володимири проявляють до всього цікавість і свої знання застосовують на практиці. Серед ровесників намагаються зайняти лідируюче становище. Неконфліктні. Цінують комфорт. У людях поважають розум та силу. В обраницях цінують романтизм. Вірні у шлюбі. Однак побутові турботи намагаються перекласти на плечі дружини.
Цього дня святкують:
- Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Чи знаєте ви, що:
Образ Козака-Мамая так само популярний в Україні, як образ Будди на Сході. Козак-Мамай — це козацький провидець, наш народний святий. Його зображення було неодмінним атрибутом української хати.
Подібність Козака-Мамая й Будди — не формальна, у них обох виявився первинний орійський духовний тип, започаткований першим провидцем оріїв Рамом. Козак-Мамай своєю дієвістю навіть ближчий до Рама, ніж Будда. У ньому поєднано мудрість відунів-рахманів і дієвість воїнів-кшатріїв.
Козак-Мамай став символом взаємодії двох провідних верств традиційного українського суспільства духовної та військово-адміністративної, символом єдності відунів і воїнів, які забезпечували енергетичний і фізичний захист основної верстви населення— хліборобів, господарів автохтонів України. Цей синтез бойової активності й мудрості наш народ передав у назві козак-характерник, а персоніфікував в імені Козак-Мамай.
Козацтво й характерництво — релікти прадавньої орійської традиції в українській культурі. Суть козака-лицаря — священний героїзм в обороні рідного краю, відсутність страху перед фізичною смертю. Суть відуна- характерника — яснобачення, духовне провідництво й цілительство свого народу. Саме такими рисами воїна-лицаря й відуна-чародія наділений в свідомості українців козак-характерник Козак-Мамай.
Сам будучи безсмертним, Козак-Мамай став символом безсмертя українського духу.
Немає коментарів:
Дописати коментар