Сторінки

Сторінки

Сторінки

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

27 жовтня: це цікаво знати


«Гумор – невідлучна прикмета кожного правдивого таланту»
Іван Франко
У народі 27 жовтня відзначали осіннє Свято Місяця, і за його появою та грою передбачали погоду на наступні чотири тижня. Так, якщо молодик з'явився у дощовий день, то дощовим мав бути весь наступний місяць і навпаки, якщо він з'явився в ясну погоду – наступні чотири тижні мали бути сухими і холодними.
А ще цього дня колись вшановували Параскеву , вона вважалася покровителькою жіночої роботи. Цей день ще називали Параскою-Грязницею, Тріпальницею, Грязнухою, бо погода псується і йде дощ. Температура повітря 27 жовтня також знижується. Як правило, сухої і теплої погоди в цей день практично ніколи не буває.
27 жовтня — 300-й день року (301-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 64 дні.
За церковним календарем 27 жовтня вшановують мучеників Назарія, Гервасія, Протасія, Келсія, Сільвана, преподобних Параскеву Сербську та Миколу Святошу.
Краплини мудрості
  • Чеснота, якщо її хвалити, збільшується і росте не лише у душі однієї людини, але й інших закликає до наслідування.
  • Долі не обирають…Її приймають…А коли не приймають, тоді вона силоміць обирає нас.
Іменинники 27 жовтня:
Назари, Миколи і Параскеви.
Ім'я Назар у перекладі з давньоєврейської означає «присвячений Богу». Найчастіше цим красивим ім'ям називають хлопчиків в Україні. У сім'ї зазвичай Назаром називають другу або останню дитину. Вони спокійні, старанні, добре вчаться. Схожі як на батька, так і на матір. Багато читають, легко орієнтуються у складних і незнайомих життєвих ситуаціях. Одружившись, стають чудовими чоловіками та батьками, хоча і ревниві. Вперті і, завдячуючи цій якості, досягають поставленої мети. Врівноважені, люблять прораховувати кожен свій крок.

Цей день в історії

У  1895-му   завершилося   будівництво першої лінії Транссибірської залізничної магістралі.
Транссибірська залізнична магістраль (Транссиб), Великий Сибірський Шлях (історична назва) — залізниця через Євразійський континент, що сполучає Європейську частину Росії, її найбільші промислові райони і Москву з її серединними (Сибір) і східними (Далекий Схід) районами. Довжина – 9 288,2 км. –  це найдовша залізниця в світі. У 2002-му  була завершена повна електрифікація.
1904-й   – Мер Нью-Йорку Джордж Макклілен урочисто відкрив першу в Америці лінію метро.
Ця лінія сполучила район Бруклінського моста і Бродвей. Це був перший у світі метрополітен, поїзди якого рухалися по підземних і підводних тунелях. Сьогодні нью-йоркське метро – найбільше у світі.
1951-го вперше при лікуванні раку використали радіацію.
У 1982 році Китай оголосив, що кількість населення країни перевищила один мільярд жителів.
27 жовтня народились:
1745 — Максим Березовський, український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики, засновник хорового співу.
У 2005 році на фасаді Болонської музичної академії встановлено меморіальну дошку на честь українського композитора Максима Березовського. Після В.А. Моцарта, Березовський став другим композитором-чужинцем, пам'ять якого вшанована в такий спосіб у всесвітньо відомому центрі культури та мистецтва — Болонській академії.
1924 — Леонід Павленко, лікар-травознавець, автор книжок про лікування травами, збірок легенд, зокрема «Цілющі скарби», «Біла лілея», «Цвіт папороті» та ін.
Чи знаєте ви, що:
У середні віки торговці вином випаровували з нього воду для того, щоб напій при транспортуванні не псувався і не займав багато місця. Потім воду знову доливали. Одного разу хтось з дегустаторів подумав: навіщо доливати воду? Без фази відновлення ефект від напою виявився набагато сильнішим. Так і з'явилось бренді.

Немає коментарів:

Дописати коментар