5 вересня: це цікаво знати
«Людина лише тоді по-справжньому дорожить життям,
коли в неї є щось несумірно дорожче за власне життя.»
Василь Сухомлинський
У народі підмічали, що з 5-го вересня починала осипатися осика. І якщо її листя падало «горілиць», то це означало холодну зиму, а «долілиць» – теплу. Якщо ж падолист затримувався, готувалися до сухої осені та суворої зими.
За церковним календарем 5 вересня відзначають Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці та вшановують мученика Луппа; священномученика Іринея, єпископа Ліонського; преподобних Євтихія та Флорентія; святого Калиника, патріарха Константинопольського.
Іменинниками 5 вересня є:
Арсен, Юрій, Єлизавета, Флор.
5 вересня народились:
1870 – Володимир Сікевич – український військовий і політичний діяч. Генерал-хорунжий армії Української Народної Республіки.
1883 – Євген Форостина – український композитор, педагог, диригент. Твори: оперети, струнні квартети, хори, солоспіви. На слова Т. Шевченка написав хорові твори «Тополя», «Реве та стогне...».
1923 – Григорій Бойко – український дитячий письменник, поет і перекладач. Переклав твори С. Маршака, К. Чуковського, А. Барто. Автор текстів до пісень «Ніченька-чарівниченька», «Вишневий цвіт», «На місточку», «Соловейку, щебечи!».
5 вересня відзначають:
- Міжнародний день благодійності.
Події 5 вересня:
1666 - закінчилась Велика лондонська пожежа під час якої місто згоріло дотла.1800 - острів Мальта захоплений Великобританією.
1918 - більшовики в Росії в ході Громадянської війни починають проводити політику червоного терору.
1929 - революційна на той час пропозиція об'єднати європейські держави в одну, яка надійшла від прем'єра Франції А. Бріана.
1939 - США, проголошуючи нейтралітет у Другій світовій війні, залишають Європу один на один з Гітлером.
1944 - початок війни між СРСР і Болгарією.
1967 - початок амністії кримських татар в СРСР.
1978 - укладення Кемп-Девідської угоди, за підсумками якої були припинені військові дії між Ізраїлем і Єгиптом і встановлені дипломатичні відносини.
1940 – в «Піонерській правді» почали друкувати повість Аркадія Гайдара «Тимур і його команда».
Чи знаєте ви, що:
Слово «осінь» походить від назви одного з найбільших богів давньоукраїнського пантеону, бог поліття й осені, щедрого врожаю й статків – Овсеня. Ще його називали АВСЕНЬ, ГОВСЕНЬ, ОКСЕНЬ, ОСІНЬ, УСЕНЬ.
Зображувався він у вигляді вершника на коні з плодами в руках та в мішку. Вшановували Овсеня по закінченню всіх осінніх польових робіт. Свято тривало до свята КОЛЯДИ.
Немає коментарів:
Дописати коментар