Сторінки

Сторінки

Сторінки

пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

15 грудня: це цікаво знати


«Немає нічого страшнішого за необмежену владу в руках обмеженої людини»
Василь Симоненко
У народі 15 грудня підмічали: «Якщо грудень багатий на іній – наступний рік буде багатий на мед», а також «Якщо грудень сухий – буде суха й весна».
За церковним календарем 15 грудня вшановують пророка Авакума та преподобного Афанасія.
Іменинники 15 грудня:
Іван, Опанас, Андрій, Матвій, Стефан
15 грудня відзначають:
  • День працівників суду
  • Міжнародний день чаю
Події 15 грудня:
1932 – ЦК Компартії України затвердив перелік 82 районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі.
1934 – у Києві, в підвалах Народного комісаріату внутрішніх справ УСРР (пізніше Жовтневий палац), за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР були розстріляні 28 «членів» вигаданого чекістами «Об’єднання українських нацiоналiстiв», серед яких – українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.
2000 - остаточно припинила працювати Чорнобильська АЕС
15 грудня народились:
1818 – Петро Чуйкевич, український педагог, етнограф. Присвятив себе збиранню та упорядкуванню українських народних пісень.
1958 – Соломія Павличко, науковець, літературознавець, публіцист, перекладачка, засновниця видавництва «Основи». авторка праць з теорії літератури, з питань фемінізму, модернізму в українській літературі та ін.
Чи знаєте ви, що:
Конституційний Суд України відніс до конфіденційної інформації особисті (персональні) дані. І заборонив не тільки збір, але й зберігання, поширення й використання персональної інформації без попередньої згоди особи, за винятком випадків, передбачених законом. Дане рішення викликало хвилю обурення в пресі, яка вважала, що тим самим обмежується свобода слова.
Слід відмітити, що в іноземних країнах існує інша практика стосовно цього питання. Так, Конституційний Суд ФРН в справі Лебаха засвідчив, що: «кожен має право визначати, як і до яких меж інші особи можуть зробити здобутком громадськості відомості з його особистої біографії».
Конституційне право США розділяє збір, використання та поширення персональних відомостей про приватних та публічних осіб. Остання категорія включає в себе державних службовців та громадських діячів. У своєму рішенні у справі газети «Нью-Йорк Таймс» проти Салівана, Верховний Суд США відмітив, що: конституційне право на свободу слова встановлює конституційний привілей «чесної критики» представників держави, тобто публічних осіб».
Річард Мачадо, 21-річний студент одного з університетів США, став першою людиною, засудженою за звинуваченням у розпалюванні расової ворожнечі у віртуальному просторі. Він розіслав 59 студентам азійського походження листи по електронній пошті, з погрозами знайти їх і вбити.
Суд виніс Річарду Мачадо вирок у вигляді 1 року тюремного ув’язнення, штрафу в 1 000 доларів США та зобов’язав відвідувати заняття по расовій терпимості. Проте суд не заборонив йому користування комп’ютером, пославшись на те: «що це було б надто важким покаранням». (За мат. LegaLaid)

Немає коментарів:

Дописати коментар