неділя, 28 лютого 2016 р.

28 лютого: це цікаво знати

28 лютого за григоріанським календарем 59 день року. До кінця року залишається 306 днів.
За церковним календарем 28 лютого вшановують преподобного Пафнутія — затворника Печерського, преподобного Євсевія – пустельника Сирійського і Далматську ікону Божої Матері.
Закінчується останній місяць зими. У народі з ним пов’язано багато різних цікавих історій. З однієї з них можна дізнатись, хто так безжально вкоротив цей місяць.
Розпочав цю справу Юлій Цезар, коли провів реформу календаря і назвав липень на свою честь «юліусом», додавши йому зайвий день, а закінчив його онук Август. Він забрав у лютого ще одну добу і додав її до «свого» місяця – «августа». Отак і став останній місяць зими куцішим на два дні. І все ж, незважаючи на свою куцість, лютий відігравав у житті наших предків важливу роль, адже наприкінці цього місяця, святкуючи Масляну, вже прощалися з зимою, а за святом Стрітення визначали характер майбутньої весни.
Іменинниками 28 лютого є:
Онисим, Овсій, Євфросинія, Опанас, Парфутій
28 лютого народились:
1826 — Памфіл Юркевич, український філософ і педагог. Автор «філософії серця» — вчення про людину, як вільну, індивідуальну, конкретну й відповідальну істоту;
1881 — Павло Альошин, український архітектор і педагог;
1887 — Сергій Борткевич, український композитор та піаніст;
1890 — Осип Сорохтей, український живописець і графік;
1901 — Роман Сімович, український композитор;
1938 — Стефан Васильович Турчак, український диригент, педагог. Перший постановник творів українських композиторів, зокрема опер «Мамаї» і «Ярослав Мудрий», балетів «Камінний господар» і «Ольга».
Чи знаєте ви, що:
  • У природі існує 1330 видів води, зокрема, за походженням (дощова, ґрунтова), за кількістю розчинених речовин (мінералізована, дистильована) і т.п.
  • А в Алжирі взагалі є озеро, у якому вода — це чорнило. Цією водою можна писати на папері.
  • Існує і наймертвіше озеро на планеті. Воно знаходиться у Сицилії і називається озером Смерті. На його дні б'є два джерела концентрованої кислоти, яка і отруює воду.
  • До речі, один з станів води, зокрема, крига — має у різних місцевостях різну температуру. У Антарктиці крига має температуру -60 градусів, у Гренландії -28, а у Альпах взагалі – 0 градусів.

Немає коментарів:

Дописати коментар