середа, 27 лютого 2019 р.


27 лютого: це цікаво знати

«Віра – це нестримне бажання перетворити мрію в реальне життя».
Дмитро Донцов
За церковним календарем 27 лютого вшановують преподобного Овксентія, рівноапостольного Кирила, преподобного Ісаакія – затворника Печерського, 12 греків будівників соборної Успенської церкви Києво-Печерської Лаври, благовірного князя Михаїла Чернігівського і боярина його Феодора, преподобного Марона – пустельника Сирійського, святителя Авраамія.
У народі, в день святого рівноапостольного Кирила, повитухи приймали з гостинцями жінок, у яких вони приймали пологи. У минулі часи помітили, що хороша погода на Кирила говорить про те, що незабаром вдарять міцні морози: «Якщо на Кирила день ясний – літо буде гарне, але морози триватимуть».
Іменинниками 27 лютого є:
Кирило, Михайло, Федір, Овксентій, Євдокія
27 лютого народились:
1875 – Володимир Філатов – видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
1887 – Петро Нестеров – російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої «петлі Нестерова». Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
27 лютого відзначають 
Міжнародний день полярного ведмедя
День пам’яті Івана Богуна (бл. 1618, с. Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) – український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв’язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Події 27 лютого в Україні:
1918 – Початок походу Січових Стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну.
1919 – Комісія Антанти провела зустріч з Головою Директорії Симоном Петлюрою.
1932 – У складі УСРР створені Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Одеська й Харківська області.
1939 – Спілка радянських музик України була перейменована у Спілку радянських композиторів України.
1942 – Масові розстріли в Бабиному Яру німецькими окупантами членів українського націоналістичного підпілля.
1943 – Прийнята постанова про поновлення роботи шкіл у регіонах України, визволених від нацистів.
2014 – Розпочалося захоплення й наступна окупація Кримського півострова.
Події 27 лютого:
1900 р. – у Мюнхені засновано футбольний клуб «Баварія»; один з найвідоміших і найсильніших клубів Німеччини та світу.
1932 р. – англійський фізик Джеймс Чедвік відкрив нейтрон – нейтральну елементарну частку.
1965 р. – відбувся перший політ першого в світі широкофюзеляжного транспортного літака АН-22 («Антей»), створеного в КБ О.К.Антонова.
1974 р. – у Нью-Йорку мільйонним тиражем вийшов перший номер щотижневого журналу People, що розповідає новини про життя зірок шоу-бізнесу.
1990 р. – Верховна Рада СРСР створила нову посаду – Президент СРСР.
«Рідна країна»
Чи знаєте ви, що:
  • Мізинцю — найменшому пальцю на руці, українці надавали особливого значення. Вони вірили, що він знаходиться у безпосередньому зв'язку з душею. Саме тому договори з чортом, в яких продавалася душа, треба було підписувати кров'ю з мізинця. Якщо мізинець німів, це вважалося зловіщим знаком. Також вірили, що через мізинець можна впливати не тільки на внутрішній біль людини — тугу тощо, а й на біль фізичний.
  • Знамениті морські походи київських князів назавжди лишилися в історії яскравими сторінками військового мистецтва. Одного разу Візантія, знаючи про те, що мають прийти руські кораблі, замкнула величезними ланцюгами Босфорську протоку. Але кмітливі русичі знайшли вихід. Вони приладнали до суден колеса і, коли подув вітер, підняли вітрила. Кораблі по суходолу поїхали до стін столиці Візантії. Як свідчать історики, було це у 907 році, коли дружину очолював князь Олег.

Немає коментарів:

Дописати коментар