вівторок, 14 липня 2020 р.

   На думку випливає твір...

Екзаменаторами закінчено перевірку власних висловлень учасників ЗНО з української мови та літератури. Цьогоріч абітурієнти мали написати міркування, відповівши на питання "Як можна бути патріотом, живучи поза межами своєї країни?" 
Чомусь більшість абітурієнтів взяли (як приклад із літератури) твір В. Стефаника "Камінний хрест"( у дитячій інтерпретації часто "Кам'яний хрест"). Авторство цієї новели приписали усім колись почутим іменам, починаючи від Сковороди й закінчуючи Маланюком!))) Сюжет також був переосмислений, переінакшений, додуманий та детективізований))))Багато робіт містили вичерпні відповіді на поставлене питання, проте, як завжди, чимало дітей навіть і в доволі грамотних роботах створили філологічні"перли". Пропоную деякі з них
1. На думку випливає твір..
2. Одіссей водив євреїв 40 років.
3. Шевченко писав, щоб його закопали в Україні і на горі, бо саме там були найкращі краєвиди за його часи.
4. В 11 класі я почала поглиблюватися в історію України.
5. Україну нещадно потворили.
6. Не всі, навіть батьки і люди, погоджуються із цим.
7. Коли було козатництво, кріпачництво, промисловство...
8. Ця людина з ніг до голови є українкою.
9. За своїм власним досвідом у мене є тітка.
10. Канадоукраїнці 
11. Прикладом може бути мій приклад
12. Висновок у моїй голові сформувався такий...
13. Найславетніший емігрант Тарас Шевченко, ярий патріот
14. Багато людей змушені переїздити через нестачу хвороб.
15. В Україні багато вродючості.
16. Дідуха емігрували на чужину.
17. Погані дороги - це головний стимул поїхати з України. Але не вийде! Через погані дороги.
18. Не можна довіряти людям із Західної України та тим, хто не має вищої освіти.
19. Бути патріотом - це клеймо на все життя.
20. Я пишаюся мінталитетом.
21. Шевченко все одно писав молоком.
22. Еней з єгипетським народом танцював гопак. І він не патріот?!
23. Скільки полей у нас із пшоном!! А випічка все одно дорога!
24. Життя одне. Не марнуй його на патріотизм.
24. На моєму прикладі з життя були такі знайомі.
25. Був у засланні у місті Кавказ.
26. Бути патріотом- це ціленаправлено здійснювати внески до об'єкту обожнювання.
27. Псевдопатріоти, м'яко кажучи, думають небагато і не тим місцем.
28. Ну і що?! Повернувся він з-за кордону. І ось у мене вже мотоцикл, а в нього тільки велосипед.
29. Наші ліси в порівнянні з Амазанкою - лише кусти. 
30. Мій батько в моїх очах залишається твердим патріотом.
31. Шевченка взяли й вивезли за бугор.
32. На цьому складається моя думка. Усе.
33. Україна виробляє дуже-дуже гарні машини "Таврія". Це дуже гарна автівка: однією рукою керуєш, а другою сльози від щастя витираєш.
34. В Україні самі гарні дівчата. Ну і нащо звідси їхати?!
35. А ще є в нас такий гарний співак Дзідзьо. От дає мужик!
36. Якщо ви називаєтеся патріотом, раджу перевірити, чи ви не фанатик.
37. У нашій Україні багато морів: Лазурне, Одеське. Багато розважальних центрів:Софіївський парк, Епіцентр.
38. Сковорода , який боровся з тоталітарною владою і написав на своєму пам'ятнику:" Я тікав, а ви мене не піймали".
39. Благочинний клімат.
40. Нащо себе так каторгувати?
41. На патріота довго вчитись.
42. Григорій Многогрішний сумував за українським карантином.
43. Патріоти починаються ще з народних дрімот.
44. Кожна людина є патріотом власного вироба.
45. Прикладом сорому є Янукович.
46. Григорій ладен піти на самопожертву, аби позбавитися тоталітатора, тому вбиває його.
47. Поети Відстріляного відродження
48. Закінчу свою думку тим, що навіть маленька собачка з села є більшим патріотом, ніж людина.
48. "Борітеся! Кайданки порвіте!"- писав Тарас Григорій Шевченко. Ще й наголошував, що, як поїхали, то краще вже не вертайтеся.
49. Брат мого брата.
50. По-при-те.
51. У Египет із дівчиною я взяв шмат сала, щоб поділитися з іноземцями. Я залишив його на ліжку ( там прийнято залишати шоколад як чайові на ліжку). В вечорі до мене підійшла прибиральниця та дуже сильно просила ще шматочок сала.

Дорогі наші випускники! Ви  найкращі у світі! 
Не помиляється лише той, хто нічого не робить!
                                        Ми любимо вас, діти!

середа, 8 липня 2020 р.

9 липня: це цікаво знати

190-й день року (191-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 175 днів.
У дохристиянські часи 9 липня наші предки відзначали Літнє свято Місяця. Цього дня готували обіди, де обов’язковою стравою мали бути вареники, оскільки за формою вони нагадують Місяць. Вареники вважалися жертвоприношенням нічному світилу.
До речі, прикмета, за якою ми боїмося розколотого або розбитого дзеркала, напряму пов’язана з Місяцем. Адже у дохристиянські часи люди вірили, що дзеркало – це вікно у потойбічний світ, з якого до нас виходять темні сили у той час, коли нічне світило, так би мовити, старіє і вмирає. При народженні ж нового Місяця вся нечисть вмирає. Однак, якщо дзеркало кололось або ж билось, люди боялись, що зло може прийти в оселю у будь-який момент.
А ще наші предки молилися Місяцю і за його «грою» визначали погоду на жнива: якщо він змінював колір, ховався у хмарах і знову виринав – чекали хорошого врожаю.
За церковним календарем 9 липня вшановують Тихвинську ікону Божої Матері; преподобного Давида Солунського; святителя Діонісія; знайдення мощей преподобного Тихона Луховського; преподобного Іоана, єпископа Готфського.
Іменинники 9 липня:
Іван, Тихон, Денис, Давид.
9 липня народились:
1882 – Михайло Слабченко – український історик і правник. Автор 13 праць і понад 200 статей, присвячених майже всім періодам історії України і виданих українською, російською, німецькою та ін. мовами.
1931— Ігор Калинецьпоет і прозаїк, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв'язень.
Події 9 липня:
1811 – велика пожежа на Подолі у Києві. Вогонь знищив більшість з 2068 подільських будинків.
1928 – Сталін висунув гасло про загострення класової боротьби у міру просування до соціалізму.
1961 – у Вінніпезі, Канада, відкрито пам’ятник Т.Г.Шевченку.
1972 – в околицях села Хрестище (Харківська область) провели перший в Україні ядерний вибух (підземний).
Чи знаєте ви, що:
Життя у великих містах провокує появу занепокоєння, депресії і навіть шизофренії. Дослідження показали, що проживання у великих містах в дитинстві в 2–3 рази збільшує ризик розвитку шизофренії та навіть після досягнення повноліття збільшує ризик появи тривожних розладів на 21%, розладів настрою – на 39% у порівнянні з проживаючими у сільській місцевості.
«Якщо всі люди народжувалися б у сільській місцевості, далеко від великих міст, було б на 30 відсотків менше людей, які страждають на шизофренію, а це значні цифри, – говорить автор досліджень Андріас Мейєр-Лінденберг з Університету Хейдельберг в Маннхаймі, Німеччина. – Хоча якби всі народжувалися в селі, то села б перетворилися на великі міста».

8 липня: це цікаво знати


За народним календарем 8 липня – день святих Петра і Февронії. У народі цих святих вшановувалися як покровителів подружньої любові та щастя, охоронців сімейного вогнища. Саме цим святим прийнято молиться про сімейне благополуччя.
У давнину від цього дня починали відраховувати спекотні дні, тобто протягом наступних 40 днів буде стояти дуже спекотна погода. Після цього почнеться осінь. Є багато прикмет, пов’язаних з цим днем – вважається, купець, котрий відпрацював в крамниці весь день на пару зі своєю дружиною, матиме достаток у сім’ї. Є прикмети і господарські – якщо свині і миші починають їсти сіно – покіс буде поганий.
За церковним календарем 8 липня вшановують преподобну мученицю Февронію, діву; благовірного князя Петра і княгиню Февронію, муромських чудотворців.
Іменинники 8 липня:
Василь, Денис, Єфросинія, Костянтин, Никон, Микола, Петро, Прокіп, Семен, Февронія, Федір, Феодора.
8 липня народились:
1900 – Юрій Смолич – український письменник. Один з основоположників фантастичної прози в українській літературі («Останній Ейджевуд»). Автор трилогії «Наші тайни», «Дитинство» і «Вісімнадцятилітні», дилогії «Мир хатам, війна палацам» і «Реве та стогне Дніпр широкий».
8 липня відзначають:
     День родини.
Події 8 липня:
1796 – видано перший паспорт громадянина США.
1918 – створено Державний сенат Української держави – вищу судову інституцію.
1944 – в Радянському Союзі введено звання «Матір-героїня» і податок на бездітність.
1989 – помер Платон Майборода, український радянський композитор, народний артист УРСР (з 1968 року), лауреат Державної премії УРСР імені Т. Шевченка (1962), народний артист СРСР (з 1979 року). Автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень, а також ліричних пісень – в тому числі «Рушничок», «Якщо ти любиш», «Ми підем, де трави похилі», «Київський вальс».
Чи знаєте ви, що:
8 липня – ще один день закоханих
Після Івана Купала у християн є ще один «День закоханих» – День Святих Петра та Февронії, яких вшановують 8 липня. Хоча це свято є, швидше, святом кохання у шлюбі.
Романтична історія кохання цього подружжя докладно змальована автором XVI ст. Єрмолаєм-Еразмом в «Повісті про Петра та Февронію», що була написана невдовзі після канонізації подружжя.
Там розповідається історія кохання муромського князя до селянки, які жили щасливо на межі XII та XIII ст. Померли вони в один день, заповідаючи поховати себе в одній, заздалегідь приготованій, домовині. І хоча люди декілька разів ховали їх окремо, їхні тіла щоразу чудесною силою опинялися разом.
День Святих Петра та Февронії відзначається не так романтично, як це роблять у Західній Європі 14 лютого. Цього дня в православній традиції не прийнято робити подарунки в формі сердець або проводити вечори при свічках.
Православні у цей день моляться в храмах. У своїх молитвах молоді люди просять Бога про велику любов, а представники старшого покоління – про сімейну згоду. Вважається також, що святі Петро і Февронія благословляють тих, хто укладає шлюб.
У жіночому монастирі Мурома досі зберігаються мощі «святих благовірних князів Петра і Февронії, які допомагають зміцнювати шлюб та зберігати сім’ю».