четвер, 31 серпня 2017 р.

Пропоную ще декілька рейтингових таблиць за результатами ЗНО-2017


Дорогі мої випускники з 11-А , а тепер студенти-першокурсники!
Вітаю Вас з початком нового етапу в житті!
Хай Ваші студентські дні будуть цікаві, неповторні, наповнені радістю, коханням, дружбою!
Знаю, що будь-які вершини Вам, розумним, енергійним, творчим, здолати під силу.
Успіхів та світлих днів Вам!

середа, 30 серпня 2017 р.

31 серпня - цей день в історії 

31 серпня - цей день в історії [КАЛЕНДАР ПОДІЙ]31 серпня в історії України та світу був відзначений такими подіями:

1492 - вперше Московська держава і Османська імперія уклали між собою мирний договір;
1806 - імператор Олександр I в якості основного принципу зовнішньої політики Росії задекларував безкорисливість (найцікавіше, що це в принципі не можливо);
1892 - російський промисловець і меценат Павло Михайлович Третьяков запропонував Московській міській думі передати в дар місту створену ним художню галерею;
1897 — Томас Едісон патентує кінокамеру (кінетограф);
1898 — відкрито Київський політехнічний інститут;
1900 - у Британії продана перша пляшка "Кока-Коли", на сьогоднішній день найпопулярніший безалкогольний газований напій у світі;
1907 — створено Антанту;
1913 - свій день народження святкує голландський футбольний клуб "ПСВ" (був утворений співробітниками компанії Philips);
1915 — німецькі війська зайняли Луцьк;
1917 — Симон Петлюра у таємному листі до Генерального секретаріату УНР запропонував створити «Краєвий комітет оборони нового ладу при Генеральному секретаріаті Центральної Ради»;
1919 — у ніч з 30 на 31 серпня Київ було визволено від більшовиків Об'єднаною чинною армією Української Народної Республіки;
1939 — Верховна Рада СРСР ратифікувала радянсько-німецький пакт про ненапад;
1962 - Тринідад і Тобаго (острівна держава в південній частині Карибського моря) проголосили незалежність від Великобританії, але залишилися в складі Британської Співдружності Націй;
1981 — члени західнонімецької організації «Фракція Червоної Армії» вчинили напад на базу ВПС США у Рамштайні;
1991 - Республіка Киргистан заявила про вихід зі складу СРСР і оголосила про свою незалежність;
1993 — завершено повне виведення російських військ з Литви;
1994 - Ірландська республіканська армія оголосила про перемир'я у війні з британськими силовими структурами і протестантськими угрупованнями;
1994 — у Берліні пройшла урочиста церемонія виводу російських військ;
1995 — освоєно випуск першого українського дослідного комбайну «Славутич».

вівторок, 29 серпня 2017 р.

Рейтинг (місце в Україні) ЗНЗ Рівного за результатами ЗНО-2017 з усіх предметів.
 Менше число - вище місце.
Починаючи зліва - найкращі заклади (вищий рейтинг ЗНО).
Рейтинг загальноукраїнський. Враховані всі типи ЗНЗ.
Усього ЗНЗ в Україні майже 10 тисяч.

понеділок, 28 серпня 2017 р.

29 серпня: це цікаво знати



«Післяуспення прийшло – сонце на осінь пішло»
Народне прислів’я
29 серпня у народі називається Післясвятом Успіння, Третім літнім Спасом, або Спасом на полотні. Остання назва походить від назви церковного свята, що відзначається 29 серпня -перенесення з Едеси до КонстантинополяНерукотворного образу Ісуса Христа.
Свято пов'язане з переказом про те, як тяжко хворий цар Едеси Авгар, почувши про Ісуса Христа, послав до нього свого художника з листом, де прохав вилікувати його. Художник кілька разів намагався змалювати Ісуса, але йому це не вдалося і тоді Ісус, побачивши таке, взяв вчетверо складене полотно і вмившись, витерся ним. На полотні відбилося його зображення, яке і передали Авгарові. Цар, отримавши полотно, одужав і з того часу Нерукотворний образ зберігався в Едесі. У Х сторіччі грецький імператор викупив його та перевіз до Константинополя. Проте пізніше Нерукотворний Образ зник, і дотепер його так і не знайшли.
В Україні на Третього Спаса колись випікали з нового врожаю хліб, пиріжки, печиво, пригощали ними родичів і сусідів, вихваляючись новим врожаєм. А ще вірили, що якраз цього дня у вирій відлітають ластівки. І підмічали: якщо цього дня відлітають журавлі – до ранньої зими.
Також за церковним календарем 29 серпня вшановують мученика Діоміда лікаря, 33-и Палестинських мученики і преподобного Херимона Єгипетського.
Іменинниками 29 серпня є:
Демид
29 серпня народились:
1868 — Людмила Старицька-Черняхівська, українська письменниця, драматург, перекладач, мемуарист, громадський діяч. Автор драматичних творів «Гетьман Петро Дорошенко», «Розбійник Кармелюк», «Іван Мазепа», мемуарів «Хвилини життя Лесі Українки», «Спогади про М.В.Лисенка».
«В наших обох родинах Старицьких і Косачів панував особливий літературний дух; тому, хто мав хоч іскру таланту, не писати тут було цілком неможливо. Тут завжде писали, розбирали твори, читали їх, видавали збірники і взагалі жили в осередку громадських і літературних інтересів» (Людмила Старицька-Черняхівська)

29 серпня вшановують полеглих в Іловайському котлі в 2014 році

Події 29 серпня:
1619 — відбулась «Кам'янка Струмилова» — перша відома в історії постановка українських інтерлюдій.
1698 — Петро І заборонив носити бороди й наказав вдягати європейський одяг.
1949 — СРСР провів перше вдале випробування атомної бомби в Семипалатинську.
1992 — відбулося перепоховання мощів патріарха Йосипа Сліпого у храмі Святого Юра у Львові.
1999 — У Донецьку відкрито прижиттєвий пам'ятник Сергію Бубці.
Чи знаєте ви, що:
У місті Борислав на Львівщині зібрано 54 реліквії, пов’язані з життям Ісуса Христа.
У храмі святої Анни є мощовик, в якому зібрані часточки мощей і реліквій, що безпосередньо пов’язані з життям Ісуса Христа і з життям Пресвятої Богоматері.
Унікальний мощовик складається з чотирьох частин. У першій частині знаходяться матеріальні речі, які належали Ісусу Христу чи з якими він контактував. Зокрема, тут є частинки — ясел, в які Діва Марія положила новонародженого Ісуса; Животворного хреста, на якому Син Божий був розіп’ятий; тернового вінця, що одягали на Його голову солдати; Туринської плащаниці, а ще – земля, просякнута фізичною кров’ю Спасителя.
У другій частині мощовика знаходяться мощі всіх дванадцяти Апостолів.
Третя частина присвячена Богородиці та її родині. Серед речей, зокрема, волосся Матері Божої, клаптик її ризи і клаптик її Покрову, тобто Хустини.
А у четвертій частині мощовика зберігаються мощі святих, які безпосередньо контактували з Ісусом під час його земного життя. Беручи до уваги цінність святинь, мощовик виносять до віруючих лише на великі релігійні свята для благословення.

неділя, 27 серпня 2017 р.

28 серпня: це цікаво знати

28 серпня всі православні відзначають велике двонадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці Нашої Богородиці і Пріснодіви Марії. Апостоли зберегли пам'ять про життя Богородиці лише в усному переказі і, згідно з ним, на Єлеонській горі, місці вознесіння Сина, Богородиці з'явився Архангел Гавриїл, який повідомив про день закінчення її земного життя. Після цього Богородиця, благословивши всіх апостолів, померла. А за три дні воскресла, повідомивши апостолам, що залишиться з тими, хто у неї вірить назавжди.
У народі ж цей день отримав назву Першої Пречистої. До цього часу закінчувалась переважна частина польових робіт: жнива та збір садовини. У день свята до церкви приносили снопи, насіння та колоски зернових — для освячення та благословення. Після обіду у полі влаштовували молебні до Богородиці, яку просили допомогти своєчасно справитися з молотьбою та вберегти врожай від пожежі. А ще цього дня починали окремий засів, що завершували на Семена чи Другу Пречисту.
Колись від Першої Пречистої починали ходити старости – це був період заручин і сватань. Доброю ознакою вважалося, як для хлопця, так і для дівчини, коли старостів присилали між двома Пречистими. Вважалося, що майбутній шлюб отримував благословення самої Богородиці.
Від 28 серпня починається «молоде» бабине літо, що триватиме до 11 вересня. Якщо о цій порі гарна погода, то «старе» бабине літо, з 11 до 14 вересня, буде прохолодним і дощовим.
Іменинниками 28 серпня є:
Марія
28 серпня народились:
1890 — Дмитро Загул, український поет-символіст, літературознавець, критик, публіцист, перекладач, педагог, громадський діяч. Автор збірок віршів «З зелених гір», «На грані». Переклав українською мовою другу пісню «Енеїди» Вергілія, сатири Горація та ін.
«Не сумуй, душе зболіла, І не плач, не голоси! Час узятися до діла, Най не линуть марно дні» (Дмитро Загул)
Події 28 серпня:
1892 – австрійська влада звинуватила Івана Франка у поширенні забороненої літератури.
1921 — у Києві розстріляні 47 членів ЦУПКому (Центрального Українського Повстанського Комітету), серед яких були Іван Андрух, співзасновник УВО, та поет Григорій Чупринка.
1936 — в Японії була заснована компанія «Тойота».
1963 — біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні зібралися 200 тисяч учасників маршу протесту проти расової сегрегації та дискримінації. Перед ними зі своєю знаменитою промовою «В мене є мрія» виступив борець за громадянські права темношкірих громадян Америки Мартін Лютер Кінг.
Чи знаєте ви, що:
Десятки тисяч років тому людина вперше познайомилася з вугіллям. Це підтверджують знайдені археологами доісторичні розробки його покладів. Проте, опис деяких властивостей вугілля з'явився вже у часи Аристотеля, а в 315 р. до н.е. його учень описує вугілля як паливний матеріал і називає його «антраксом» (пізніше з'явилася назва «антрацит»).
З кам’яного вугілля можна отримати 400 тисяч різноманітних хімічних сполук.
Відомого радянського шахтаря – рекордсмена, засновника «стахановського руху» Олексія Стаханова — насправді звали не Олексій. Просто відразу після його рекорду з видобутку вугілля у статті газети «Правда» журналіст неправильно написав його ім’я, і тому, Стаханову терміново довелося змінювати ім’я і паспорт. Яким було справжнє ім’я шахтаря — точно невідомо, одні дослідники кажуть Андрій, інші – Олександр.
Цікаво, що у народі існує повір’я: якщо у сні побачиш кам'яне вугілля, то у реальному житті отримаєш прибуток, коли матимеш витримку. А якщо насниться вугляр (шахтар) – це означатиме досягнення мети обхідною дорогою.
  Шановні батьки та діти! 
Пропоную переглянути результати ЗНО -2017 з української мови та літератури серед шкіл міста Рівного. Наша 27 школа цьогоріч має найкращий результат у Рівному, а також один із найкращих в Україні(!!!!!!) серед тих, хто склав ЗНО на 180-200 балів!
У лівій колонці обирайте Рівненську область, а потім м. Рівне.
https://zno.testportal.com.ua/stat/2017
Дякую, діти, за сумлінне навчання!
Дякую, батьки, за піклування про дітей!

вівторок, 22 серпня 2017 р.

23 серпня: це цікаво знати


23 серпня наші предки колись вшановували Лаврентія і підмічали, якщо у ставках вода тиха, то й осінь буде спокійною, а зима без завірюх. Якщо у цей день сильна спека або сильні дощі, то так буде довго — усю осінь.
За церковним календарем 23 серпня вшановують мучеників Лаврентія, Сікста, Фелікиссима і Агапіта, Романа, блаженного Лаврентія.
Іменинниками 23 серпня є:
Роман, Лаврентій, Агапій, Фелікс.
23 серпня народились:
1867 — Осип Маковей, український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові». (Осип Маковей)
1880 — Олександр Грін (Гріневський), російський письменник. З 1924 року жив у Севастополі, Феодосії та Старому Криму. Автор романтичних творів «Червоні вітрила», «Сяючий світ», «Та, що біжить по хвилях» та ін.
1935 — Анатолій Перепадя, український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Події 23 серпня:
1935 — на баштах Кремля встановлені рубінові зірки, вироблені в Донбасі.
1975 — відкриття Харківського метрополітену.
1989 — В 50-у річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція «Балтійський шлях», коли мешканці Литви, Латвії і Естонії утворили живий ланцюг завдовжки майже в 600 км — близько двох мільйонів людей (найбільший живий ланцюг у світі).
23 серпня відзначають:
  • День Державного Прапора України
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації
Чи знаєте ви, що:
Поєднання кольорів жовтого і синього трактується по-різному: це і поєднання символів життя — золотого сонця у синьому космосі, це і чисте, мирне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану — символом праці і достатку.
Також синій і жовтий — це вогонь і вода, чоловіча і жіноча стать. І все ж головна ідея синьо-жовтого — це велика гармонія космосу, сонця, землі та всього на землі сущого.
Цікаво, що слово «хохол», яким дехто зневажливо називає українців — монгольського походження — «хох» — синій, голубий, «улу» (олу) — жовтий. Остання літера редукувалась і маємо «хохол».
Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворного Хреста. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького все частіше виробляються з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносять хрест, зорі, зброю, постаті святих.
Синя й жовта барви найчастіше трапляються в козацькому одязі часів Визвольної війни (1648—1654 рр.), а пізніше — гайдамаків часів Коліївщини. У XVIII ст. жовта та блакитна барви домінували у побуті та церковних речах ...
На початку 20 ст. у Галичині з’явився жовто-блакитний прапор, який прийняли Українські січові стрільці. Прапор вивішували на всіляких народних зборах з нагоди відзначення національних свят. У березні 1918 р. Центральна рада затвердила жовто-блакитний прапор як символ українського народу, Української Республіки. Ініціатором був М.Грушевський. Однак після перевороту, вчиненого гетьманом П.Скоропадським, прапор з блакитно-жовтого був змінений на синьо-жовтий і таким уже й залишився.
Регіональні дані ЗНО-2017.
Тут містяться дані щодо кожного навчального закладу!
https://zno.testportal.com.ua/stat/2017
 Приємного аналізу!
Статистика ЗНО-2017 з української мови та літератури.
Статистичні дані за обласними центрами.
 Місто Рівне на 2 місці!
Також при переході на головну сторінку можна знайти інші цікаві дані (діаграми, карти, таблиці, рейтинги).
На цьому сайті розміщено інформацію з усіх предметів ЗНО-2017! На жаль, частина даних наведена тільки для Києва, оскільки це столична агенція((((
http://zno-2017.monitoring.in.ua/stats_cities/avg_100_200/1/
  P. S. Дуже приємно, що ЗОШ № 27 має чудові результати ЗНО з української мови та літератури!

22 серпня: це цікаво знати

Думка щось не вкладається в голові… Може, народилася в іншому місці?
Віктор КОНЯХІН
До кінця літа вже залишилося трохи більше тижня. Світловий день зменшився майже на дві з половиною години у порівнянні з 22 червня – днем літнього сонцестояння. У цей час в Україні колись закінчували збирати врожай і починали готуватися до весільного сезону.
22 серпня відзначається день пам'яті апостола Матвія. У давнину говорили, що Матвій негоду підпускає. З 22 серпня осінній дощ літній перебиває. У цей час уже поспіває брусниця, сливи, з'являються осінні опеньки.
За церковним календарем вшановують Апостола Матвія, собор Соловецьких святих, преподобного Лаврентія Чернігівського. Мученика Антонія Олександрійського, преподобного Псоя Єгипетського, мучеників Юліана, Маркіана, Іоанна, Якова. Олексія, Димитрія, Фотія, Петра, Леонтія і ін...
Іменинниками 22 серпня є:
Олексій, Дмитро, Северин, Матвій, Ірина.
22 серпня народились:
1900 — Петро Юрченко, український архітектор та мистецтвознавець. Співавтор проекту будинку уряду УРСР (1927) у Харкові, житлового масиву Промінь (1929) у Харкові, Курського вокзалу у Москві. Автор надбудови ротонди на Аскольдовій могилі (1935) і проекту відкритого театру біля неї (1936—1937).
Чи знаєте ви, що:
Про дівочу косу
В Україні дівоча коса завжди вважалася ознакою дівочої честі. Перше плетіння коси дівчинці колись відзначали як родинне свято, куди приходили найближчі родичі. Косу заплітали незаміжні дівчата, заміжні жінки або хрещена, залежно від регіону. Після заплітання всі обов’язково сідали за стіл, бо «треба косу поливати, щоб добре росла».
Втративши честь, дівчина покривала голову хусткою, а звідти і назва «покритка». У давнину був звичай: якщо хлопець накидав на голову дівчині намітку, вона ставала його дружиною.
Заплітали коси в різних регіонах по-різному. Зокрема, на Лівобережжі у будні дівчата заплітали дві коси, якими обвивали голову, а в свято плели одну косу і прикрашали її стрічками. На Правобережній Україні у свято дівчата плели дві коси. Були і спеціальні святкові зачіски, які робили одна одній. Називалися вони «зв’язки», «колокілки» або «дрібушки».
Косу зазвичай розплітали на весіллі, і це означало кінець дівуванню. У деяких регіонах косу не розплітали, а відрубували її кінчик або відрізали ножем. Після цього одягали нареченій хустку і вона вже вважалася не дівчиною, а молодицею.

понеділок, 21 серпня 2017 р.

21 серпня: це цікаво знати

«…Віднесла вода ласкаві зорі,
Що все літо кликали в ріку.
З птицями на білій крутогорі
Горобину пробуєм гірку…»
Дмитро Павличко
21 серпня у народі вшановували Омеляна і підмічали: яка погода цього дня, таким має бути і січень, а також якщо на деревах у серпні багато жовтого листя – осінь буде ранньою.
За церковним календарем 21 серпня вшановують святого Омеляна сповідника, преподобного Григорія, преподобних Зосима, Саватія і Германа, святого Мирона чудотворця, преподобного Григорія Синаїта.
Іменинниками 21 серпня є:
Григорій, Зосим, Мирон, Омелян, Сава.
21 серпня народились:
1888 — Володимир Гадзінський, український письменник, критик. Автор поем «УРСР», «Айнштайн», «Земля», «Заклик Червоного Ренесансу», «Розум», фантастичної повісті «Кінець».
Події 21 серпня:
1652 — син гетьмана Богдана Хмельницького — Тимофій — одружився на дочці молдавського правителя Василя Лупула, що стало приводом для відновлення союзу Молдавії з Україною.
1627 — вийшов перший словник української мови «Лексіконъ славенноросскій і именъ тълкованіє» Памво Беринди.
1932 — у Венеції відбувся перший міжнародний кінофестиваль.
1943 – у СРСР створено одинадцять перших Суворовських училищ.
1996 — Заснована відзнака Президента України — орден «За мужність».
Чи знаєте ви, що:
У першому друкованому українському словнику «Лексіконъ славеноросскїй альбо Именъ тлъкованіє» (1627 р.) — близько 7 тисяч слів: загальних та власних назв переважно тогочасної церковнослов'янської мови з перекладом та тлумаченням їх українською літературною мовою початку XVII століття.
Метою Беринди при складанні його словника було відновити церковнослов'янську традицію літературної мови і цим протистояти наступові польського католицтва і польської культури. Цей словник відіграв велику роль у розвитку не лише української, а й російської, білоруської, польської, румунської лексикографії.
Ця праця Памва Беринди — найвидатніше досягнення староукраїнського словникарства. Склада­ється з двох частин: «Лексіконь» — церковносло­в'янсько-український словник; та «…Имена свойственная» — зібрання тлумачень топонімів й антропонімів, а також загальних назв неслов'янського походження.
Головні джерела праці — «Лексис…» Лаврентія Зизанія, ономастикони Мак­сима Грека, Мануїла Ритора, тлумачення онімів в антверпенському виданні Біблії (1571). Ви­явлено використання Бериндою словників доби Київської Русі та зарубіжних, староукраїнської глосографії тощо.
Джерелами церковнослов'янського реєстру книги були: Острозька Біблія (всі її книги Старого й Нового Завіту), церковнослов'янські рукописи й друки до поч. 17 ст.
Абсолютна більшість елементів неслов'янського походження, особливо грецьких і латинських, зібраних окремо у 2-й частині праці, супроводяться ре­марками, які вказують на їх запозичення, й українськими відповідниками, що сприяло нормалізації лексики староукраїнської літературної мови на народній основі.
У «Лексіконі…» вмі­щено низку тлумачень енциклопедичного характеру. Значення слова автор розкриває і за допомо­гою етимологічних відомостей. Докладно опрацьовано семантику багатозначних реєстрових слів. Беринда не­рідко вказував на метафоричне й образне вжи­вання слова, вперше в українській лексикографії за­стосувавши ремарки «переносні», «инорѣчнѣ», «метафор.».

пʼятниця, 4 серпня 2017 р.


Шановні            колеги!

Уже незабаром перший дзвоник покличе нас на уроки. Та перед тим ми з вами, гарні, веселі, креативні, зустрінемося під час серпневих конференцій

Пропоную розклад цьогорічних секційних засідань .

Переходьте за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/0B6M6SUTuuHSUYkpsc2JERWdDVUU/view?usp=sharing
До зустрічі!

четвер, 3 серпня 2017 р.

3 серпня: це цікаво знати




У сонця немає ворогів. Воно не звертає увагу на пітьму і гріє та світить кожному
З народних джерел
За дохристиянським календарем 3 серпня наші предки святкували дні Богів–Спасів. Після приходу християнства це свято почали відзначати 19 серпня. Давні українці, як і ми тепер, вшановуючи Богів, освячували мак, яблука, груші та мед. Готували жертовний коровай, що замінив жертовну корову, і влаштовували обіди на тих місцях, які любили Боги (вершини гір, скали, дерева).
Також цього дня поминали предків, загиблих воїнів, дякували за врожай і молилися про спасіння Душі. Що ж до погоди, то вона у цей час колись була вже прохолодною і дощовою, адже Ілля «наробив гнилля».
За церковним календарем 3 серпня вшановують пророка Ієзекіїля, преподобних Симона та Іоанна, преподобного Онуфрія мовчазного та Онисима затворника.
У народі Семена називали Літопроводцем, оскільки він літо проводжає. За повір'ям, літо має закінчитися після обіду. Наші пращури примітили, яке третє число серпня, такий і жовтень. А якщо цей день буде вітряним, то зима буде достатньо холодною.
Іменинниками 3 серпня є:
Іван, Семен, Онуфрій, Онисим.
3 серпня народились:
1833 — Омелян Огоновський, український учений-філолог і громадський діяч, багаторічний голова «Просвіти».
1854 — Марія Заньковецька (Адасовська), українська актриса, громадська діячка. Працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М.Кропивницького, М.Старицького, М.Садовського, П.Саксаганського, І.Карпенка-Карого.
Події 3 серпня:
1778 — Відкрився «La Scala», італійський оперний театр у Мілані, один із центрів світової оперної культури. Ім'я одержав від церкви, що знаходилася на цьому місці, Санта-Марія делла Скала.
1935 — у школах України введено предмет «Фізкультура».
1949 — У США заснована Національна баскетбольна асоціація (НБА).
1957 — під керівництвом Сергія Корольова зроблено запуск першої радянської міжконтинентальної ракети Р-7.
1990 — Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну незалежність Української РСР.
Чи знаєте ви, що:
Сонце обертається довкола центру нашої Галактики – Чумацького Шляху, роблячи повний оберт за 225-250 мільйонів років. Температура поверхні Сонця може досягати +6000°С. При такій температурі будь-який метал або камінь перетворюється на газ. Маса Сонця складає 99,87% маси нашої Сонячної системи. Середня густина Сонця дорівнює густині води Мертвого моря.
Між 1640 і 1700 роками на Сонці взагалі не було плям. Цей період, який називається мінімумом Маундера, збігся з “малим льодовиковим періодом” – загальним похолоданням на Землі, коли річки, що ніколи не замерзали, покрилися кригою, а сніг лежав цілий рік на всіх широтах. У даний час Сонце знаходиться на піку активності.
Кожну секунду Сонце виробляє у 100 000 разів більше енергії, ніж людство виробило за всю свою історію.
Ділення доби на 24 години ми запозичили з історії древніх єгиптян про бога сонця Ра, який проводив дванадцять годин ночі в темному пеклі, а інші 12 годин – на небесах.
На честь Сонця названа нова валюта Перу (новий соль).

середа, 2 серпня 2017 р.