четвер, 29 квітня 2021 р.

29 квітня: це цікаво знати
У народі вважали, що 27 квітня необхідно працювати на городі. На Ірину Розсадницю, сіяли капусту на розсаду. Саме цього дня особливо дбали про майбутній урожай овочів. Починали підрізування крон і побілку стовбурів садових дерев.
За церковним календарем 29 квітня вшановують мучениць Агапію, Ірину і Хіонію; мученика Леоніда і мучениць Харієсу, Ніку, Галину, Калісу, Нунехію, Василісу, Феодору, Ірину та інших; Ільїнсько-Чернігівську і Тамбовську ікони Божої Матері.


Іменинники 29 квітня:                                                 Галина, Леонід, Ірина, Ярина, Василина, Ніка.

  29 квітня народились:

1909 – Леонід Верещагін – український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.

1919 – Григорій Денисенко – учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон «Десна» з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.

29 квітня відзначають:

  • День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї.
  •  

  • Міжнародний день танцю.

Події 29 квітня:

1648 – почалася битва під Жовтими водами між військами Речі Посполитої та українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького і його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648–1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.

1863 – у Російській імперії скасовані тілесні покарання і клеймування за рішенням суду.

1918 – на Хліборобському конгресі у Києві гетьманом України було обрано Павла Скоропадського.

1955 – ЦК Компартії України прийняв постанову про увічнення місць, пов’язаних з життям і діяльністю Тараса Шевченка.

1975 – у Донецьку введена в дію найглибша в СРСР шахта ім. Скочинського.

1992 – національна збірна України з футболу провела свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини, в якому поступилася з рахунком 1:3, єдиний у цьому матчі гол господарів забив Іван Гецко, ставши першим бомбардиром збірної України.

Чи знаєте ви, що:

Прародичі сучасних ракет з’явилися в Україні ще 1516 року. Робили їх з грубого паперу і настромлювали на довгі списи. Коли ракети підпалювали, вони страшенно шипіли, залишаючи позад себе шлейфи диму, а коли падали на землю, то підскакували, і кожна з них вибухала по шість разів, бо у гільзу з паперу вкладали шість мішечків з порохом.

Вперше цю зброю застосували козаки у бою з татарами над річкою Донець.

вівторок, 27 квітня 2021 р.

28 квітня: це цікаво знати 

За церковним календарем 28 квітня вшановують апостолів Аристарха, Пуда і Трофима; мучениць Анастасію і Василису; мучеників Месукевійських Сухія і воїнів його: Андрія, Анастасія, Талале, Феодорита, Івхиріона, Йордана, Кіндрата, Лукіана, Мимненоса, Нерангіоса, Полієвкта, Якова, Фоки, Доментіана, Віктора, Зосими; мученика Саву Готського.

У цей день оглядають пасіки: «На день святого Пуда діставай бджіл з-під споду». Вважалось, що бджолиний рій, який залетів на чужий двір, обіцяв господарю дому щастя. На Пуда калина і горобина бруньки розпускають. При нормальній весні у цей час розпускаються листя на березі. З’являються жаби.

Іменинниками 28 квітня є:
Василина, Сава, Трохим, Анастасія, Аристарх.

28 квітня народились:

1865 – Микола Івасюк – український художник. Автор картин «В’їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».

1868 – Георгій Вороний – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.

28 квітня відзначають:

  • Всесвітній день охорони праці.

Події 28 квітня:

1621 – Українські православні священики написали «Протестацію», у якій обґрунтували правомірність відновлення православної ієрархії.
1763 – У Києві відкрилася школа для навчання живопису.
1947 – Польська влада почала операцію «Вісла» з виселення українців Лемківщини і Холмщини в Західну Польщу.

Події 28 квітня:

1908 рік – Заснована Всесвітня асоціація есперанто (UEA).
1957 рік – Заснована Всесвітня федерація міст-побратимів. Остання неділя квітня – Всесвітній день міст-побратимів.
1987 – У США вперше у світі випустили компакт-диск.

Чи знаєте ви, що:

Наші предки дізнавалися про своє майбутнє, спостерігаючи за тваринами та птахами.

Так, пташка, яка залетіла в будинок без видимої причини, віщувала удачу і багатство для власника оселі. Також це могло означати довгоочікувану звістку.

Ластівка, яка звила гніздечко під дахом, сповіщала про те, що цьому будинку ніщо не загрожує. Те ж саме говорили і про стрижа (юрика).

А якщо, вкладаючись спати, хтось чув пісню пересмішника, то вірив, що невдача не за горами.

понеділок, 26 квітня 2021 р.

Афіші за прочитаним твором про Івана Силу

Олександра Сметанюка
Під час уроків на минулому тижні семикласники ознайомилися із захопливим твором О. Гавроша про Івана Силу. Особливе зацікавлення викликає те, що в цього героя є прототип - Іван Фірцак. Оскільки Сила довгий час виступав у цирку, то учні створили афіші, рекламуючи виступ богатиря. Роботи учнів 7-В класу цікаві, творчі, оригінальні. А сама повість дуже сподобалася всім! 

Ліани Геворгян
Анни Малонос
Дарії Мороз
Артемчук Маргарити

Сумні 35-ті роковини...
Сьогодні увесь світ згадує трагічну подію в історії України - Чорнобильську аварію. Хоч і минуло вже 35 років із того дня, проте наслідки тих подій відчуваються й досі.
26 квітня не забуваємо також про мужність та відвагу всіх причетних до того, що ця катастрофа не набрала ще більших масштабів.
Дякуємо за героїзм живим ліквідаторам, згадуємо подячними словами загиблих. 
Сьогодні під час години спілкування почули цікаву розповідь Максима Романюка про версії самої аварії. Звісно, зробили висновки про те, що ми маємо бути відповідальними у ставленні до природи, щоб більше таких катастроф не повторювалося.
Дякую пані Юлії за зовсім свіжі фотографії із Чорнобиля.


четвер, 22 квітня 2021 р.

Ми долучилися до зеленого будівництва України!

Сьогодні, 22 квітня, учні 7-В класу долучилися до заходів, приурочених Всесвітньому дню Землі.

Спочатку під час години спілкування "Мій ековчинок" ми обговорили питання сортування сміття в Україні та в наших сім'ях, екологічні проблеми в державі тощо. Ми дійшли висновку, що кожен із нас відповідальний за стан довкілля та може його покращити своїм ековнеском. 
А потім учні взяли участь в акції "Зелене будівництво України". Головна умова акції: 22 квітня о 12.00 учасники по всій Україні розпочинали посадку дерев. Хлопчики та дівчатка із 7-В виконали умову акції та висадили 7 саджанців берізок. Дякую пані Наталії, мамі Богдана, за те, що замовила й оперативно передала для посадки саджанці дерев!
Хай росте наш березовий гай!
 Нам було приємно й цікаво працювати разом, усвідомлюючи, що таким чином ми допомагаємо планеті, а отже, нам самим.


















 Вітаю Маргариту Реньжину !

Бажаю багато вагомих перемог, нових ідей та натхнення для творчості!


середа, 21 квітня 2021 р.

 Дистанційні творчі роботи учнів п'ятих та шостих класів

Робота Артема Федорука, 5-Б клас
Робота Тимофія Кучерука, 5-Б клас

Робота Аліни Омельковець, 5-Б клас
Робота Ангеліни Шевчук, 5-Б клас

Роботи учнів 6-Г класу
Каскова Єгора
Лілії Концимал
Вікторії Семенюк

Анастасії Мовчанюк
Олександри Царук

Дарини Антонюк
Дарини Антонюк

Анни Дивачевської

вівторок, 20 квітня 2021 р.

21 квітня: це цікаво знати

У народі 21 квітня називається на честь святого Руфа. Вважалося, що з цього дня все починає рости, тобто, вирушать із землі. «І трава, і всяка зелень, посаджена на Руфа, інтенсивно рухається вгору», говорили колись.

Однак головною прикметою дня є те, що саме цього дня не варто йти до лісу, бо у давнину люди вірили, що на Руфа всяке гаддя вилазить із землі, а їх у цей час треба берегтися. Та й взагалі, у народі гадюки вважалася диявольськими створіннями, а їхній рід символізував зло.

А ще, за давнім повір’ям, 21 квітня Сонце «зустрічається» з Місяцем. І якщо зустріч пройде добре – буде ясний день, і все літо буде гарним, якщо погано – день буде похмурим, непривітним, і все літо буде таким.

За церковним календарем 21 квітня вшановують апостолів Іродіона, Агаву, Асинкрита, Руфа, Флегонта, Єрма та інших з ними; святителя Нифонта, єпископа Новгородського; преподобного Руфа, затворника Києво-Печерського; мученика Павсилипа та святого Келестина, папу Римського.

Іменинники 21 квітня:
Іларіон, Іван, Юлія і Родіон.

21 квітня – День пам’яті Северина (Семерія) Наливайка (рік народження невідомий – 11 (21) квітня 1597 р. страчений у Варшаві) – козацького отамана, керівника селянсько-козацького повстання 1594–1596 років у Речі Посполитій.

21 квітня народились:

1882 – Борис Греков – український радянський історик, дослідник доби Київської Русі. Особливу увагу приділяв виданню історичних джерел. Зокрема, під його патронатом у СРСР відродилося видання «Полного собрания русских летописей».

21 квітня відзначають:

  • Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
  • Всесвітній день міграції риб
  • Міжнародний день секретаря

Події 21 квітня:

1597 – у Варшаві страчено козацького отамана Северина Наливайка.

1920 – у Варшаві між Польщею та УНР підписано загальну та торгово-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнавали незалежність УНР й обіцяла їй військову допомогу.

1979 – у Києві відкрився Театр драми і комедії.