неділя, 31 березня 2024 р.

Ще кілька митей олімпіади

 Фінальний етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури завершився, але приємні миті залишилися!

Сьогодні ми продовжимо вивчати цікавий лінгвістично- літературний, тому кожен зможе підкорити філологічний олімп. А я знову вітаю Анастасію Мовчанюк, ученицю 9-Г класу, із ІІ місцем у ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури!

Доземно схиляюся перед захисниками за змогу навчати й навчатися!




пʼятниця, 29 березня 2024 р.

Вітаю філологічну зірочку!


 📌Із 24 по 28 березня у Рівному відбувся ІV етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

120 найздібніших філологічно обларованих учнів 8-11 класів з різних куточків України брали участь у цьому інтелектуальному змаганні!

📌 🥈Учениця 9-Г класу Мовчанюк Анастасія Рівненського ліцею 27 здобула ІІ місце!

📌Вітаю, Анастасіє, із вагомим здобутком у навчанні! Хай твої розум, наполегливість, творчість ще не раз принесуть перемоги!

Маю честь навчати цю талановиту дитину ще з 5-го класу. Із тобою, Настунечко, легко й приємно працювати!Дякую вам, шановні Настині батьки, за підтримку та розуміння своєї дитини-розумниці!

Дякую захисникам за змогу радіти життю!




пʼятниця, 22 березня 2024 р.

Уміння надавати першу домедичну допомогу - необхідність нашого часу!

Сьогодні в ліцеї фахівці Рівненської медичної академії провели практичне заняття з надання першої домедичної допомоги. Ліцеїсти 10-А класу охоче й активно брали участь у демонстрації методів та прийомів екстреної допомоги, навчаючись життєво потрібним знанням. Їх, звісно, за плечима не носити, і хай саме ці вміння ніколи вам не пригодяться, діти!

Дякую захисникам і захисницям за змогу навчати й навчатися!

понеділок, 18 березня 2024 р.

 Щоб добре здоров'я мати, не забувай про нього ще з дитинства дбати!

Рівненська медична академія запровадила цикл виїзних    лекцій для школярів, запопонувавши теми на вибір. Медична школа, а саме так називається проєкт, розробила 14 позааудиторних медичних лекцій. Якщо ж здобувачі освіти чи їхні батьки хочуть почути лекцію з іншої теми, фахівці медичної академії охоче підготують і цю інформацію.

 Шляхом голосування батьків та дітей ліцеїсти 10-А класу обрали 3 найцікавіші їм теми.

І ось сьогодні кандидат медичних наук, професор Василь Полапа прочитав першу лекцію «Статева культура - здорова нація». Цікава, інформативна, пізнавальна бесіда, підкріплена презентацією, зацікавила десятикласників. Професійний підхід під час лекції сприяв кращому розумінню важливості статевої культури. Медичні знання, здобуті від фахівців, є дуже важливими під час формування здоров'язбережувальної компетентності. Знати ж основи статевої культури - означає уберегти себе від проблем зі здоров‘ям. 

Дякую за цікавий проєкт!

Низько вклоняюся перед нашими захисниками й захисницями за змогу навчати й навчатися!


четвер, 14 березня 2024 р.

 "Тіні забутих предків" очима рівненської трупи 

Сьогодні ліцеїсти 10-А класу та їхні батьки переглянули виставу за повістю М. Коцюбинського "Тіні забутих предків". Цікаво було подивитися на сценічне втілення твору, який доволі детально вивчали саме в 10 класі. Гуцульський колорит, діалекти, чаклування, співанки, аркан, кохання, щастя та безнадія - ось що панувало в поєднанні  з майстерною грою акторів на сцені протягом двох годин! П'єса про гуцульських Ромео та Джульєтту в постановці наших артистів була цікавою, оригінальною, захопливою. Надіюся, що ліцеїсти та їхні батьки задоволені приємно та з користю проведеним часом.

P. S. Мені було дуже жаль Івана. Уперше, скільки вивчаємо твір, мені було дуже шкода Івана Палійчука. Отака сила мистецтва!

Сьогодні, у День українського добровольця, дякую всім захисникам за змогу отримувати позитивні емоції!  


                        

середа, 13 березня 2024 р.

Благодійний ярмарок у ліцеї до Дня українського добровольця

 Сьогодні в ліцеї до Дня добровольця (14 березня) відбувся благодійний ярмарок. Як завжди, діти продавали різноманітний спектр смаколиків: домашнє печиво, желе, вафельні тортики, круасани,магазинні солодощі тощо. Не бракувало й виробів ручної роботи: картини, вишивки, мило, прикраси із бісеру тощо. Виручені кошти буде передано добровольцю батальйону госпітальєри Тимчині Ігорю ( Тіму) на ремонт медичного автомобіля. А всього зібрано було 61264 гривні, зокрема наш 10-А поповнив цю суму на 2150 гривень. Сьогодні від класу дуже вдало ярмаркували Анна Шегера, Анастасія Гук та Олександр Сметанюк, за що вам, діти, дякую! Звісно, сума не була б такою вагомою, якби не пожертви батьків та дітей у класну скриньку! Тому щиро вдячна усім донаторам за небайдужість та милосердя! 

Дякую захисникам за спокійний день!


понеділок, 11 березня 2024 р.

Шевченко. Минуле й сучасне 
#210аШевченкова_весна_
Сьогодні ліцеїсти 10-А класу побували в краєзнавчому музеї на уроці-екскурсії про Тараса Шевченка. Нова експозиція музею містить багато матеріалу про Кобзаря, його життя та творчість. Десятикласники мали змогу побачити копії офортів та щоденника Тараса, дізнатися про Шевченка й Рівненщину, порівняти « Кобзарі» видавництва різних років, оцінити ювелірну майстерність шевченківських монет тощо.

Експозиція, яка займає великий зал, дуже інформативна та цікава!






Дякую захисникам за змогу навчати й навчатися!

неділя, 10 березня 2024 р.

"Здається, кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна..."- писав Тарас Шевченко. Так і є, бо Україна найкраща.

А в ці Шевченківські дні Україна, попри війну, вшановує Кобзаря по- різному. Наприклад, у ліцеї №27, у кабінетах української мови та літератури, окрім різноманітних заходів, діють тематичні виставки.

Дякую захисникам за змогу навчати й навчатися!

середа, 6 березня 2024 р.

 Щиро дякуємо захисникам!

Сьогодні наш колишній учень, а нині медик "Азову" завітав у ліцей, щоб особисто вручити диплом лауреата учениці 9- Г класу Примак Софіі за участь у мистецькому конкурсі «Квітуча фантазія».

Також Юрій зустрівся, подарувавши їй шеврон, із ученицею 5-Г класу Уляньчук Діаною, донькою загиблого однокласника й товариша Сергія Уляньчука.

Оскільки Юрій мав зовсім мало часу, він дуже стисло поспілкувався із учнями 10-А класу. А вже невдовзі із смаколиками, переданими ліцеїстами, наш захисник вирушить на фронт.

Дякую, дорогі колеги, діти та батьки, за солодощі, передані нашим захисникам!

Щасливої дороги, Юро!

Дякуємо за захист тобі та побратимам!






вівторок, 5 березня 2024 р.

Глянути на Шевченка по-новому

Із понеділка, 04.03, у ліцеї розпочалися Шевченківські дні. Тож учні 10-А класу із задоволенням переглянули виставку, присвячену Кобзареві, у Рівненській обласній науковій бібліотеці. Також ліцеїсти поквестили, шукаючи відповіді про поета, переглянули відеосюжет "Нестандартно про Шевченка". Якби Кобзар був нашим сучасником, мабуть, вів би блог про мистецтво, а його картини та твори цінувалися б дорого... Можливо, був би Шевченко франтом, ученим чи завсідником модних тусовок та нічних дискотек...Маючи хист, потяг до знань, Кобзар точно досяг би високих щаблів у кар'єрі. А тоді він обрав бути борцем за українську самоідентичність.

Звісно, із задоволенням ознайомилися хлопчики та дівчатка із самою бібліотекою, побували навіть в архівних залах книгозбірні, де побачили раритетні видання. Ліцеїсти мали змогу повторити англійську, пограти на піаніно, просто посидіти в затишних залах бібліотеки... Дякуємо пані Наталії за якісну роботу!

Нагадую, що із 06.03 по 10.03 триває безкоштовний запис у Рівненську обласну наукову бібліотеку!

Тарасове слово вічне й актуальне зараз, як ніколи. Тому вивчаймо його спадщину!

Дякую захисникам за змогу навчати й навчатися!