Під кінець Масляної перед великим постом настає Прощена неділя. Цього року вона припадає на 13 березня.
Як поводитися в цей день? Кого і за що прощати? А чи потрібно?
Прощена неділя дозволяє забути всі незручності світу, озирнутися назад і просто пробачити всі образи, завдані випадково або спеціально. Старовинний обряд дасть можливість відновити випадково зіпсовані стосунки. Ця традиція дозволяла ще в давні часи залишатися сусідам добрими друзями. Адже життя, так чи інакше, зіштовхує різні інтереси, а з сусідами конфлікти можуть виникати навіть через незначні дрібниці.
Вміння прощати і бути прощеним – це властивість, властива тільки людині. Але щоб стати такою людиною, потрібно знайти в собі сили, щоб сказати: «Прости». Це просте слово допоможе подолати багато проблем, яких і так вистачає.
Почніть Прощену неділю не з причіпок до ближніх, не з докорів. Почніть простим словом «Прости» до близької людини.
Зробивши це зранку, відразу помітите, що стане легше всім. Не бійтеся, проходячи по вулиці і просто навколо будинку, говорити «Прости» своїм сусідам і просто знайомим людям. Перший раз сказати важко, слово йде через силу, через гордість, через зарозумілість. Але кожне нове повторення «Прости» йде легше.
Кажуть, навколо кожного з нас існує аура, яка служить оболонкою-захистом від зовнішнього світу. Накопичуючи негативну енергію від свого або чужого невдоволення, ми робимо свою ауру більш жорсткою і непроникною для світлих думок і ясних дум. Давши прощення і отримавши його від інших, ми робимо свою ауру більш чистою і яскравою. Ми і самі стаємо більш привабливими в очах інших людей.
Увечері на «постові заговини» люди ходили до рідних і знайомих «прощатися» — просити прощення за «кривди» чи «гріхи», заподіяні протягом цілого року. Також існує звичай відвідувати могили померлих родичів, щоби і в них просити вибачення.
Прощення здебільшого відбувалося у формі такого діалогу:
— Прости мені!
|
Немає коментарів:
Дописати коментар