10 липня у народі вшановують Самсона, або як його ще називають, Синогнія. Був він римлянином, лікував хворих та допомагав стражденним. У пам’яті народній він залишився, як цілитель. Також ім’я Самсона-чудотворця згадують при таїнстві єлеосвячення. У народі відома така назва цього дня — Самсон Сіногній, тому що часто 10 липня бувають дощі, що, в свою чергу, псує заготівлю сіна.
Якщо дощ у цей день все таки є, то буде він йти до Бабиного літа. А якщо погода хороша, сонячна, то протримається вона ще сім тижнів.
За церковним календарем, 10 липня вшановують преподобного Самсона странноприїмця, праведну Іоанну мироносицю, преподобних Амвросія, Серапіона, Севіра, Георгія Іверського, Мартина Турівського.
Іменинниками 10 липня є:
Самсон, Юрій, Іванна, Мартин, Никифор.
10 липня народились:
1775 — Петро Прокопович, видатний український бджоляр, основоположник раціонального бджільництва, першим у світі сконструював рамковий вулик, що забезпечив збереження бджолосімей при відборі. Інститут бджільництва названо його іменем.
1900 — Петро Погребняк, український вчений-лісівник та ґрунтознавець. Засновник еколого-лісового напрямку у лісівництві, теорії порівняльної екології рослин, створив українську типологічну наукову школу у лісівництві.
Події 10 липня:
1960 — футбольна збірна СРСР завоювала Кубок Європи
1972 — в околицях села Хрестище (Харківська область) провели перший в Україні ядерний вибух (підземний).
Чи знаєте ви, що:
Про розумові можливості бджіл
Вченими вже доведено, що бджоли можуть розрізняти обличчя людей і вони володіють пам’яттю. Дослідження, проведені британськими науковцями, показали, що бджоли також здатні справлятися з найскладнішими завданнями, вирішення яких займає достатньо багато часу у сучасних суперкомп’ютерів.
Зокрема, комах змусили вирішити типову задачу “мандрівного продавця”, що полягає у розрахунку найкоротшого маршруту між містами за умови, що продавець може побувати в кожному місті лише один раз. І бджоли успішно пройшли цей тест, проклавши ідеальний маршрут.
Дослідники припускають, що мозок бджіл спеціально оптимізовано для вирішення цієї задачі. Адже вони витрачають на своє пересування дуже велику кількість енергії, тому вибір оптимального маршруту для них є життєво важливим завданням.
Цілком ймовірно, що ці дослідження стануть основою для створення комп’ютерів, що будуть вирішувати найскладніші завдання (на зразок розподілу транспортних потоків, управління енергетичними мережами і розрахунків, пов’язаних з епідеміологічною небезпекою), витрачаючи мінімум енергії.
Немає коментарів:
Дописати коментар