пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Підтримаємо старовинну Великодню традицію?
 У п'ятницю, 3 травня, учні 5-В класу підтримали старовинну традицію битися писанками. На мою пропозицію відгукнулися хлопчики та дівчатка, а "бій" улаштували під час перерви в нашому кабінеті( з другої спроби, бо в четвер не вдалося). Але сьогодні емоцій було багато, бо ж цікава-таки ця традиція! А переможцем став Сашко Борисюк, адже тільки в нього залишилася небита писанка.
Ігри з биттям яєць - це один із найбільш старовинних Великодніх звичаїв, який продовжує існувати і в наші дні. При цьому його обгрунтування є цікавим і неординарним. Чому багато людей проводять такий обряд? Чому на Великдень прийнято битися яйцями? Є декілька версій появи цього досить захопливого ритуалу! 
Перемога добра над злом
Перша - зло і добро змагаються між собою. Яйце, яке не розбилося, є переможцем, і його в будинку слід зберігати цілий рік, а "битки"( биті яйця) швидко з'їдали.

Вітальні поцілунки

За другою версією, існував християнський звичай що забороняє цього дня цілуватися публічно. Тому люди, вітаючи один одного з Великоднем, цілувалися за допомогою биття яєць. Як і поцілунки, удари робилися по три рази.

Звільнення Ісуса

Третій варіант свідчить, що при розбитті яйця з труни виходить сам Ісус Христос, багатократне биття яєць допомагало йому повністю звільнитися й воскреснути. Яйце в цьому випадку символізує собою гроб господній, за своєю формою нагадуючи камінь, яким в давнину завалили гробницю Ісуса. 
Що ж - перша спроба вдалася! Вітаю всіх діток  та їхніх батьків із Великодніми святами!





2 коментарі:

  1. аж перейнялась чудовим настроєм дітей! Згадалось дитинство... Ці діти ще й онукам своїм розкажуть про цей веселий день, про "битки", і Сашко ніколи не забуде про свою таку унікальну перемогу! Христос Воскрес! А ми - відроджуймось!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Воістину воскрес! Я планую зробити це змагання щорічним, а можливо, і загальношкільним.

      Видалити